Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Ekspertyzy nie wykazały żadnych substancji szkodliwych" - Centrum Biologii Medycznej znów otwarte - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Ekspertyzy nie wykazały żadnych substancji szkodliwych" - Centrum Biologii Medycznej znów otwarte
26-03-2014 16:29   Janusz Ludwiczak
Przez dwa tygodnie studenci i pracownicy Uniwersytetu Medycznego nie mogli korzystać z niedawno otwartego gmachu Centrum Biologii Medycznej. Decyzją władz uczelni budynek został wyłączony z eksploatacji, po tym jak kilka osób źle poczuło się przebywając w budynku. Przeprowadzono kontrole budynku. Od środy obiekt jest ponownie otwarty.

Centrum Biologii Medycznej, które oddano do użytku jesienią zeszłego roku przy ul. Rokietnickiej zostało zamknięte dwa tygodnie temu, 10 marca. Uniwersytet Medyczny podjął decyzję o zamknięciu obiektu po tym, jak kilka osób źle się poczuło przebywając w budynku. Kontrole przeprowadził m.in. Sanepid.

Kilka osób doznało podrażnienia oczu lub dróg oddechowych. Nasi inspektorzy przeprowadzili kontrolę obiektu, jednak nie znaleźli przyczyn złego samopoczucia pracowników - wyjaśnia Cyryla Staszewska, rzecznik Sanepidu.

Przeprowadzono również kontrolę wentylacji i powietrza, które wykazały, że nie ma żadnych szkodliwych substancji.

Zlecone badania i ekspertyzy, a głównie pomiary przeprowadzone w Uniwersyteckim Centrum Biologii Medycznej przez Laboratorium Centralne Spółki "H. Cegielski - Centrum Badawczo-Rozwojowe" nie wykazały w powietrzu żadnych substancji szkodliwych - informuje mgr Bogdan Poniedziałek, Kanclerz Uniwersytetu Medycznego.

Od środy Centrum Biologii Medycznej jest już znów otwarte dla studentów i pracowników uczelni.

ZOBACZ TAKŻE: Studenci medycyny kształcą się już w Centrum Biologii zbudowanym za 71,5 mln zł


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Warsztaty kulinarne dla dzieci" w ramach projektu "Łazarskie Lato 2019"

28

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci w wykonaniu Wujka Ogórka- pt."Zwierzęta" - które zwierze jest największe, które najmniejsze, a które najbardziej potrzebuje naszego wsparcia bo jest zagrożone. Piosenki Wujka Ogórka

30

cze

11:00
Łazarz
Kolejarski Łazarz - wycieczka
zbiórka przy Dworcu Zachodnim

04

lip

do 06-07-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Szczyt Bałkanów Zachodnich

27

sie

do 28-08-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - jesień/zima 2019/2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: