Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Ekspertyzy nie wykazały żadnych substancji szkodliwych" - Centrum Biologii Medycznej znów otwarte - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Ekspertyzy nie wykazały żadnych substancji szkodliwych" - Centrum Biologii Medycznej znów otwarte
26-03-2014 16:29   Janusz Ludwiczak
Przez dwa tygodnie studenci i pracownicy Uniwersytetu Medycznego nie mogli korzystać z niedawno otwartego gmachu Centrum Biologii Medycznej. Decyzją władz uczelni budynek został wyłączony z eksploatacji, po tym jak kilka osób źle poczuło się przebywając w budynku. Przeprowadzono kontrole budynku. Od środy obiekt jest ponownie otwarty.

Centrum Biologii Medycznej, które oddano do użytku jesienią zeszłego roku przy ul. Rokietnickiej zostało zamknięte dwa tygodnie temu, 10 marca. Uniwersytet Medyczny podjął decyzję o zamknięciu obiektu po tym, jak kilka osób źle się poczuło przebywając w budynku. Kontrole przeprowadził m.in. Sanepid.

Kilka osób doznało podrażnienia oczu lub dróg oddechowych. Nasi inspektorzy przeprowadzili kontrolę obiektu, jednak nie znaleźli przyczyn złego samopoczucia pracowników - wyjaśnia Cyryla Staszewska, rzecznik Sanepidu.

Przeprowadzono również kontrolę wentylacji i powietrza, które wykazały, że nie ma żadnych szkodliwych substancji.

Zlecone badania i ekspertyzy, a głównie pomiary przeprowadzone w Uniwersyteckim Centrum Biologii Medycznej przez Laboratorium Centralne Spółki "H. Cegielski - Centrum Badawczo-Rozwojowe" nie wykazały w powietrzu żadnych substancji szkodliwych - informuje mgr Bogdan Poniedziałek, Kanclerz Uniwersytetu Medycznego.

Od środy Centrum Biologii Medycznej jest już znów otwarte dla studentów i pracowników uczelni.

ZOBACZ TAKŻE: Studenci medycyny kształcą się już w Centrum Biologii zbudowanym za 71,5 mln zł


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: