Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

PeSTka będzie wieczorami dojeżdżać na Dworzec Zachodni. Autobusy nocne pojadą na Dworzec Letni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
PeSTka będzie wieczorami dojeżdżać na Dworzec Zachodni. Autobusy nocne pojadą na Dworzec Letni
30-03-2014 16:50   Janusz Ludwiczak
Rozpoczyna się kolejny etap związany z rozbiórką i budową mostu Uniwersyteckiego. Od poniedziałku dojazd do ulicy Dworcowej odbywać będzie się tylko od strony ulicy Roosevelta. Swoje trasy zmienią autobusy linii nr 51 i 68. Natomiast autobusy linii nocnych nr 238, 249, 251 i 252 będą nawracać przy Dworcu Letnim. Ponadto od 7 kwietnia przywrócone zostanie kursowanie tramwajów po trasie PST od ul. Głogowskiej przez Dworzec Zachodni.

Kontynuowane są wyburzenia wschodniej części mostu Uniwersyteckiego. Jednocześnie rozpoczyna się palowanie pod nowe podpory zachodniej części obiektu. Od poniedziałku, 31 marca dojazd do ulicy Dworcowej będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów poruszających się od strony ulicy Zwierzynieckiej i Roosevelta. Z uwagi na prace rozbiórkowe na moście Uniwersyteckim nie będzie można dojechać do ulicy Dworcowej północną jezdnią ulicy Święty Marcin - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

W związku z tym autobusy linii nr 51 i 68 w kierunku Dworca Głównego pojadą objazdem:
... - Libelta - Roosevelta - Rondo Kaponiera - Dworcowa - POZNAŃ GŁÓWNY. Powrót bez zmian przez Dworcową, Św. Marcin i Niepodległości.

Zmieni się również przebieg "nocek". Autobusy linii nr 238, 249 i 252 będą kursować przez "Bałtyk" i nawracać przy Dworcu Letnim:
... - Głogowska - Roosevelta - Bukowska - Zeylanda - Zwierzyniecka - RONDO KAPONIERA - Dworcowa/nawrót na zatoce przy Dworcu Letnim - Dworcowa - Św. Marcin - Niepodległości - Powstańców Wlkp. - Most Dworcowy - Głogowska - ...
Podobną trasą pojadą również autobusy linii nocnej nr 251.

Od 7 kwietnia tramwaje linii nr 12 i 14 będą jeździć PeSTką od ulicy Głogowskiej przez Dworzec Zachodni również po godz. 20.

W trosce o bezpieczeństwo pasażerów komunikacji miejskiej, pracowników budowy oraz ze względów technologicznych konieczne są wyłączenia trasy PST z ruchu. W terminie do 7 kwietnia, tak jak do tej pory, wyłączenia trakcji tramwajowej nad trasą PST będą mieć miejsce od poniedziałku do czwartku w godzinach 20:00 – 4:00 oraz od piątku, od godziny 20 do poniedziałku, do godziny 4. Oznacza to, że w dni powszednie po godzinie 20 oraz w weekendy, od piątku, od godziny 20.00 do godziny 4.00 w poniedziałek, nie będą jeździć tramwaje trasą PST pod Mstem Uniwersyteckim. Informujemy, że od poniedziałku 7 kwietnia, trasa PST będzie wyłączana z ruchu tylko w weekendy, tj. od godziny 20 w piątek do godziny 4.00 w poniedziałek. Od poniedziałku do piątku, do godziny 20, trasa PST będzie otwarta dla pasażerów komunikacji miejskiej - informuje ZDM.

ZOBACZ TAKŻE: "Siódemka" nie pojedzie na dolny taras Rataj, "6" będzie jeździć przez Most Rocha


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: