Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Godzina dla Ziemi: trzy zgaszone żarówki w domach = ponad 100 tys. zł oszczędności dla Poznania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Godzina dla Ziemi: trzy zgaszone żarówki w domach = ponad 100 tys. zł oszczędności dla Poznania
29-03-2014 07:19   Janusz Ludwiczak
W sobotę o 20:30 na całym świecie już po raz ósmy odbędzie się akcja "Godzina dla Ziemi", która ma zwrócić uwagę na konieczność oszczędzania energii.

"Godzina dla Ziemi" (Earth Hour) jest ogólnoświatową akcją, której organizatorem jest międzynarodowa organizacja ekologiczna WWF. Inicjatywa ta ma zwrócić uwagę na zmiany klimatu i konieczność oszczędzania energii. Akcja ma też na celu zjednoczenie ludzi.

Akcję "Earth Hour" po raz pierwszy zorganizowała w 2007 roku Australia i Nowa Zelandia. Wtedy o godz. 20:30 światła zgasiło 2,2 milionów ludzi. Rok później do akcji przyłączyło się aż 50 milionów ludzi i 370 miast, w tym dwa jedyne polskie miasta - Warszawa i Poznań. Rok temu w ramach "Godziny dla Ziemi" światła zgasiły setki milionów ludzi z ponad 5 tysięcy miast w 150 krajach. W Polsce do akcji oficjalnie przyłączyło się ponad 50 miast i ponad 30 tysięcy osób.

Gdyby na godzinę światła w domach zgasili wszyscy mieszkańcy Poznania wtedy miasto zaoszczędziłby ponad 100 tysięcy złotych (przyjmując, że w każdym domu palą się trzy żarówki o mocy 100 wat).

Chcemy zachęcić wszystkich Polaków do tego, by oszczędzali energię, wodę, chcemy zwrócić uwagę na to, że nasze codzienne wybory mają wpływ na środowisko, w którym żyjemy. Zachęcamy do gaszenia światła w pomieszczeniu, z którego wychodzimy, zakręcania kranu podczas mycia zębów, możemy przesiąść się z samochodu na rower lub do komunikacji miejskiej, by ograniczyć naszą emisję dwutlenku węgla i szkodliwych substancji do atmosfery. Zaczynamy mówić o potrzebie ochrony przyrody, oszczędzania energii i wody, chcemy zazielenić świat wokół nas - mówi Anna Połotnicka z WWF Polska.

W sobotę po raz kolejny na jedną godzinę zgasną iluminacje rozświetlające najbardziej rozpoznawalne obiekty, przygaszone zostanie oświetlenie ulic i budynków użyteczności publicznej, m.in. Ratusza, płyty Starego Rynku, Zamku, a także iglicy Międzynarodowych Targów Poznańskich.


Komentarze (1)

29-03-2014 19:39:12
mieszkaniec
Idiotyzm dla ciemniaków !
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

sie

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: