Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Głogowskiej ciągle pali się czerwone światło! - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Głogowskiej ciągle pali się czerwone światło!
25-03-2014 07:12   Janusz Ludwiczak
Od ponad tygodnia środkowe przejście przez torowisko tramwajowe na ul. Głogowskiej ma zablokowane światła, wyświetla się tylko czerwone. Dla pieszych na obu jezdniach jest zielone ale w tym czasie nie da się przejść przez torowisko. Tramwaje również mają stop, a ludzie bezradnie stoją przed czerwonym - alarmuje nasz Czytelnik.

Chciałbym zwrócić uwagę Redakcji na fatalnie działające światła na przejściu dla pieszych przez ul. Głogowską przy skrzyżowaniu z Hetmańską. Od ponad tygodnia środkowe przejście przez torowisko tramwajowe ma zablokowane światła, wyświetla się tylko czerwone. Dla pieszych na obu jezdniach jest zielone ale w tym czasie nie da się przejść przez torowisko. Tramwaje również mają stop, a ludzie bezradnie stoją przed czerwonym. Ile trzeba czekać, aby ktoś w końcu zainteresował się, jak działa (a właściwie nie działa) sygnalizacja przy tak ważnym skrzyżowaniu. O takim drobiazgu jak spalone zielone światło w sygnalizatorze po wschodniej stronie Głogowskiej to już nie warto wspominać. Za co ci ludzie w ZDM, czy kto tam tym zarządza biorą pieniądze... - pisze do nas na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl) pan Robert.

Sprawdziliśmy w poniedziałkowe popołudnie jak wygląda przejście z jednej na drugą stronę skrzyżowania ulic Głogowskiej i Hetmańskiej. Faktycznie zielone światło piesi otrzymywali tylko na przejściu przez jezdnię zarówno w stronę Górczyna jak i Dworca Zachodniego. Aby przejść na drugą stronę przez torowisko tramwajowe trzeba było złamać przepisy ruchu drogowego - gdyż ciągle paliło się światło czerwone. Sprawę przekazaliśmy do Zarządu Dróg Miejskich.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: "Zapewniam, że drzewa odrosną" - na zlecenie MDK3 przycięto drzewa przy ul. Jarochowskiego

ZOBACZ TAKŻE: "Absurdalne" światła na przejściu "widmo" zostały zlikwidowane

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (4)

26-03-2014 11:49:20
xAres
Media po to sa żeby robć w nich raban !!! :) ZDM i ich inzynierowie ruchu to wielka porażka. Najlepszy przykład drogi rowerowe wokół PCC póbowałm nimi jeździć.. nie da się :)
25-03-2014 16:29:23
wolf
@De. Bardzo dobrze, że zrobił raban w mediach, bo sam jakiś tydzień temu próbowałem przejść przez torowisko i ponad 10 minut czekałem na zielone światło i się nie zapaliło. Co więcej policjanci z drogówki siedzieli w nieoznakowanym radiowozie w pobliżu i zatrzymywali co po chwilę któregoś z przechodniów i wlepiali mandaty za przejście na czerwonym świetle. Autentycznie tak było. Więc zamiast denerwować się na czytelnika należałoby się zastanowić dlaczego policja nie zgłosiła tego do ZDM tylko wykorzystuje sytuację by wlepiać mandaty.
25-03-2014 16:23:47
Pieszy Miejski
Pisanie do ZDM jest jak rzucanie grochem o ścianę.
25-03-2014 13:47:15
De.
Koleś mógłby sam napisać do ZDM ale lepiej zrobić raban w mediach.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

16

cze

do 18-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Pyrkon" - Festiwal Fantastyki

17

cze

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Koncert "Psalmy mówią" w wykonaniu Andrii Merkhel – ukraiński kompozytor, kurator projektów teatralnych i artystycznych oraz wykonawca

20

cze

14:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty rękodzieła artystycznego dla seniorów - Wikliniarstwo

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: