Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Seniorzy uczą się jak wysłać e-maila i korzystać z internetu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Seniorzy uczą się jak wysłać e-maila i korzystać z internetu
24-03-2014 23:55   Janusz Ludwiczak
Prawie 20 osób powyżej 60. roku życia uczestniczy w bezpłatnych kursach komputerowych dla seniorów, w trakcie których mogą nauczyć się obsługi komputera i internetu.

Bezpłatny kurs dla seniorów rozpoczął się 19 lutego. W trakcie dwumiesięcznych warsztatów zainteresowani mogą nauczyć się podstawowej obsługi komputera, pracy z edytorem tekstu i korzystania z internetu.

Jesienią 2009 roku roku otworzyliśmy kawiarenkę z bezpłatnym dostępem do internetu. Niestety zainteresowanie było bardzo małe, gdyż większość osób ma już internet w domu. Tymczasem komputerami zaczęły interesować się osoby starsze. Postanowiliśmy więc rozpocząć zajęcia nauki obsługi komputerów dla seniorów - mówi Janusz Heller, kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg".

Pierwsze warsztaty komputerowe dla seniorów odbyły się już w 2010 r. Wtedy od kwietnia do czerwca 2011 r. odbyło się prawie 100 godzin kursów. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu. Tym razem kurs składa się z siedmiu spotkań i ćwiczeń z komputerem. Seniorzy mogą nauczyć się obsługi myszki i klawiatury, komputerowego pisania tekstów, korzystania ze stron www czy obsługi poczty elektronicznej.

Bezpłatne kursy komputerowe dla osób 60+ realizowane są w ramach projektu "W Kręgu dobrej energii", współfinansowanego ze środków otrzymanych od Miasta Poznania, które organizuje Stowarzyszenie Galiarda i Klub Osiedlowy "Krąg".


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: