Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kostka brukowa na Chociszewskiego ma zostać przykryta nawierzchnią asfaltową - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kostka brukowa na Chociszewskiego ma zostać przykryta nawierzchnią asfaltową
17-03-2014 07:36   Janusz Ludwiczak
Rada Osiedla Św. Łazarz otrzymuje sygnały od mieszkańców ul. Chociszewskiego, którzy narzekają na hałas od kół samochodów jeżdżących po ulicy. ZDM rozważa przykrycie kostrki brukowej nawierzchnią asfaltową. W tym roku do historii mają przejść również krzywe i nierówne chodniki na ul. Kasprzaka, Niegolewskich i Jarochowskiego.

Do dziś na fragmencie ulicy Chociszewskiego, na odcinku pomiędzy Reymonta a Jarochowskiego zachowała się oryginalna kostka brukowa, ułożona najprawdopodobniej pod koniec lat 20. XX wieku. Tzw. "kocie łby" znajdują się na Łazarzu jeszcze tylko na ulicy Kolejowej i Chłodnej.

Rada Osiedla Św. Łazarz otrzymuje sygnały od mieszkańców ul. Chociszewskiego, którzy narzekają na hałas od kół samochodów jeżdżących po ulicy. ZDM rozważa przykrycie kostrki brukowej nawierzchnią asfaltową. Zgodę musi wyrazić jednak Miejski Konserwator Zabytków.

To nie koniec planowanych tegorocznych inwestycji drogowych na Łazarzu w tym roku. Wyremontowane mają zostać chodniki na ul. Niegolewskich (na odcinku Bogusławskiego-Głogowska strona południowa, strona północna-uzupełnienie ubytków) oraz na ul. Jarochowskiego (na odcinku Winklera-Palacza po stronie zachodniej). Na oba zadania Rada Osiedla Św. Łazarz przekazała w sumie 290 tysięcy złotych.

Nie będą to jednak jedyne ulice, na których wymienione zostaną krzywe, nierówne, dziurawe i brakujące chodniki na nowe.

Jesteśmy po pierwszych rozmowach z Zarządem Dróg Miejskich. Jest inicjatywa, żeby ze względu na wiele sygnałów od mieszkańców przeprowadzić remont chodników na kolejnym fragmencie ulicy Kasprzaka. Jest to jedna z głównych arterii na Łazarzu, przez którą przemieszcza się wiele osób. Remont ma zostać uwzględniony w tegorocznym planie remontowym, zarówno ze środków Rady Osiedla jak i ze środków celowych, które otrzymaliśmy z Urzędu Miasta - powiedział Wojciech Wośkowiak, Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz i Radny Miasta Poznania.

W wyniku ustaleń z Radą Osiedla Św. Łazarz powstał plan remontów chodników w następującej kolejności:
1. ul. Niegolewskich na odcinku od ul. Głogowskiej do ul. Kasprzaka po obu stronach ulicy i od ul. Kasprzaka do ul. Bogusławskiego po stronie południowej;
2. zachodnia strona ul. Jarochowskiego na odcinku od ul. Winklera do ul. Palacza;
3. wschodnia strona ul. Kasprzaka na odcinku ul. Hetmańskiej do ul. Niegolewskich.
Zadania będą realizowane do wysokości posiadanych środków finansowych. Rada Osiedla przeznaczyła na realizację 290 tys. zł. Łącznie, wraz ze środkami celowymi, które znajdują się w dyspozycji ZDM na ww. cele można przeznaczyć ok. 400 tysięcy złotych
- wyjaśnia Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich.


Komentarze (10)

18-03-2014 19:43:06
ja
Czy sumę około 50 tys. zapłacono za koncepcję przebudowy Kolejowej ? Mogliśmy z efektami zapoznać sie także na tym portalu, a nawet zgłosić ewentualne uwagi.
18-03-2014 15:20:32
Bartek
"Tzw. "kocie łby" znajdują się na Łazarzu jeszcze tylko na ulicy Kolejowej i Chłodnej." Przepraszam a ulice Szczanieckiej, Bogusławskiego to już nie Łazarz?
18-03-2014 13:51:28
mieszkanka Górnego ł.
Mieszkańcy ul.Kolejowej powinni trochę więcej czytać o planowanym remoncie ulicy.Rada Miasta uchwaliła w grudniu sfinansowanie remontu ulicy. W roku 2014 powstaje projekt remontu Kolejowej / jest tylko koncepcja /w następnych latach ma być przeprowadzony remont z budżetu Miasta.
18-03-2014 12:26:22
mieszkanka
Rada Osiedla i ZDM uważają, ze zrobili dla ulicy Kolejowej wszystko, bo połatali kawałki chodnika i to w miejscach gdzie parkują samochody. W następnym roku mieli kontynuować prace.
18-03-2014 02:46:50
łón
To jeden z lepszych bruków w Poznaniu. A kocie łby to nie są na Kolejowej, ale np. na Filipińskiej, no ale to już nie Łazarz.
17-03-2014 23:56:32
ja
A, czy można przypomnieć się o ulicę Kolejową właśnie, która przez moment była brana pod uwagę, skończyło się na projekcie, który jednak został włożony do szuflady i mieszkańcy pozostali z brakiem jakiejkolwiek perspektywy na zmianny. Na marginesie, czy Rada Osiedla otrzymując korespondencję mailową od mieszkanów nie powinna na nią odpowiadać, czy traktuje te maile tylko jako "sygnały" od mieszkańców. W sprawie Kolejowej prowadziłam taką jednostronną korespondencję...
17-03-2014 20:50:45
SZYMON
LUDZIE! Czy wy na głowę upadliście? Kostka brukowa ma tu prawie 100 lat nie widzę ani cienia uroku... przejdźcie się w okolicy... Dziurawe chodniki, smród bród i ubóstwo... i podziurawiona droga znacznie przewyższająca normy hałasu. Na tej zasadzie można powiedzieć że lepianki za Mieszka też miały swój urok. Jako mieszkaniec okolicy nawet nie proszę o asfalt... ja o niego błagam! Nie róbcie skansenu z miejsc, które nim nie są.
17-03-2014 14:58:14
na_miejscu
Mieszkam tutaj i uważam, że poziom hałasu nie jest AŻ TAKI, aby niszczyc kawał historii i jedno z osatnich takich miejsc. Może zakażny poruszania się na pobliskich ruchliwych ulicach i zlikwidujmy torowisko? Wtedy będzie cisza i spokój. Trzymie kciuki, aby konserwator się nie zgodził. Czy nie możemy tych pieniędzy na rzeczy bardziej potrzebne? Chodniki, sygnalizacje...?
17-03-2014 13:08:12
mieszkanka
Oczywiście w XXI wieku kostka brukowa dodaje uroku, szkoda, ze nie ważniejszy jest spokój mieszkańców. A jakie urokliwe byłyby latarnie gazowe Ciekawostką jest,ze kostka brukowa zostanie pokryta asfaltem, ponieważ na jednym ze spotkań w sprawie remontu nawierzchni ulicy Kolejowej jeden z przedstawicieli ZDM jako argument podał brak możliwości pokrywania kostki brukowej asfaltem ze względu na bardzo zawyżone koszty.
17-03-2014 09:46:54
gosc
Szkoda, kostka brukowa dodaje trochę uroku. Mam nadzieję że zostanie. Jeśli chodzi o chodniki - remonty jak najbardziej są potrzebne, tylko trzeba przy okazji zrobić zakaz parkowania na wyremontowanym chodniku, a w pobliżu wyznaczyć nowe miejsca parkingowe dla mieszkańców :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

12

gru

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
"Krzysztof Markowski Prywatny zapis objawień natury rzeczy" - wernisaż wystawy

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: