Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie referendum w sprawie dopuszczenia zabudowy mieszkaniowej w Parku Kasprowicza? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie referendum w sprawie dopuszczenia zabudowy mieszkaniowej w Parku Kasprowicza?
13-03-2014 07:37   Janusz Ludwiczak
Czy 25 maja oprócz nowych przedstawicieli w Parlamencie Europejskim będziemy jeszcze głosować w sprawie dopuszczenia zabudowy mieszkaniowej w Parku Kasprowicza? SLD zaproponowało, by równocześnie z wyborami odbyło się referendum w sprawie zabudowy na terenie klinów zieleni.

Od wielu lat pojawi się temat zabudowy terenów zieleni i parków. Mamy do czynienia z próbami komercjalizacji i zabudowy tych terenów. Przychodzi deweloper, który chce wybudować apartamentowiec. Doskonały przykład mamy w Parku Kasprowicza. Inwestor zakupił działki, na których znajdował się stadion Energetyka. W dziwnych i niewyjaśnionych do dzisiaj okolicznościach spłonęły zabytkowe trybuny. Nagle pojawiły się projektu budowy wieżowców mieszkalnych - powiedziała Katarzyna Kretkowska, Radna Miasta Poznania z SLD.

Poznańska lewica wystąpiła z wnioskiem o przeprowadzeniu referendum w sprawie dopuszczenia zabudowy mieszkaniowej na terenie klinów zieleni i Parku Kasprowicza.

Chcemy, by mieszkańcy wypowiedzieli się, czy dopuszczają zabudowę mieszkaniową czy też nie. Referendum jest podstawowym narzędziem, jakie ustawodawca dał mieszkańcom wypowiedzenia swojej woli w procesach decyzyjnych. Jednym z narzędzi są wybory, drugim referendum, z którego do tej pory w Poznaniu nie skorzystano. Wydaje się całą masę środków na często niepotrzebne rzeczy. Zaproponowaliśmy, by to referendum odbyło się w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego - wskazuje radna Katarzyna Kretkowska.

Planiści przystąpili już do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Parku Kasprowicza.

Pzypomnijmy: 20 grudnia Rada Miasta Poznania podjęła uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów pomiędzy ulicami Jarochowskiego, Chociszewskiego, Reymonta i Wyspiańskiego. W czerwcu zeszłego roku Rada Osiedla Św. Łazarz złożyła wniosek o przystąpienie do sporządzenia planu miejscowego dla Parku Kasprowicza. Nowy właściciel terenu dawnego stadionu Energetyka planuje postawić w tym miejscu pięć 16-kondygnacyjnych wieżowców mieszkalno-usługowych. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego ma obejmować obszar pomiędzy ulicami Jarochowskiego, Chociszewskiego, Reymonta i Wyspiańskiego. W styczniu odbyło się pierwsze spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami w sprawie projektu.

Owszem, powstaje plan miejscowy, ale nie wiem jak wypowie się większość tej rady. W przypadku innych terenów zieleni było tak, że mieszkańcy mówili swoje, a rada miasta zdecydowała inaczej - podsumowuje Katarzyna Kretkowska, Radna Miasta Poznania.

Czy będzie referendum w sprawie dopuszczenia zabudowy mieszkaniowej na terenie klinów zieleni i Parku Kasprowicza o tym zdecyduje 8 kwietnia cała Rada Miasta podczas sesji.


Komentarze (1)

13-03-2014 23:57:20
Madmad
Referendum, to dobry pomysł. Powstaje pytanie, czy głosować będą mieszkańcy Łazarza, czy tez osoby niezainteresowane problemem zmiany zagospodarowania Areny. . Mam nadzieje,że z wynikami referendum władze miasta nie będą dyskutować, choć dziwi mnie konieczność jego przeprowadzenia. Mieszkańcy wypowiedzieli się przeciw zabudowywaniu zielonych terenów Areny i innych w centrum miasta,wciąż wyrażają swój sprzeciw, a radni udają głuchych i niekumatych. Grają na zwłokę i sięgają po inne instrumenty, jak referendum generując koszty. W czyim zatem interesie- oprócz dewelopera- jest zabudowa zielonych płuc Poznania, radnych miasta Poznania, Prezydenta Poznania? Wybierzmy zatem wkrótce takich, którzy potrafią słuchać woli mieszkańców i którzy dbać będą o piękno i zieleń w sercu naszego miasta.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

29

lis

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Piosenki Leonarda Cohena - koncert Kwartetu Proforma
- bezpłatne wejściówki na spektakl można rezerwować mailowo (zapisy.klubkrag@gmail.com) lub odebrać w sekretariacie Klubu Krąg

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Możliwe niemożliwe" - wernisaż wystawy fotograficznej podopiecznych Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu dla osób dorosłych

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: