Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Wilsona będzie można pograć w szachy pod chmurką - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Wilsona będzie można pograć w szachy pod chmurką
13-03-2014 07:11   Janusz Ludwiczak
Na terenie Parku Wilsona przybędzie mała architektura - pojawi się stolik z szachownicą do gry w szachy i warcaby. Powołany ma zostać również menadżer, który zajmie się organizacją wydarzeń i imprez.

Kontynuacja monitorowania działań Palmiarni Poznańskiej dotyczących wzmacniania funkcji rekreacyjnych, społecznych i kulturalnych Parku Wilsona przy współdziałaniu z lokalną społecznością była jednym z tematów posiedzenia wtorkowej Komisji Rewitalizacji Rady Miasta.

Już latem w Parku Wilsona będziemy mogli zagrać w szachy i warcaby pod chmurką.

Na terenie Parku Wilsona przybędzie mała architektura. Pojawi się stolik do gry w szachy. Będzie to finansowane ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz. Stało się to możliwe, dlatego, gdyż my, jako Komisja Rewitalizacji sfinansujemy trzy stoliki szachowe, które staną w Parku Kasprowicza. Ponadto latem dostępna będzie mobilna mała gastronomia na terenie parku - powiedział Mariusz Wiśniewski, przewodniczący Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania.

Powołany ma zostać również menadżer, który zajmie się organizacją wydarzeń i imprez.

Palmiarnia Poznańska nie jest to typowa instytucja kulturalna. Zajmuje się ona przede wszystkim zielenią. Zaniepokoiło mnie, że Palmiarnia, która zgodnie z naszą sugestią zwróciła się o pomoc w Wydziale Kultury i Dziedzictwa oraz w Biurze Promocji Miasta, dostała odmowę we wsparciu działań. Poprosiłem sekretarza miasta, by wystąpił do prezydenta Dariusza Jaworskiego o wyjaśnienia. Nie może być tak, że miejska instytucja, która nie jest powołana do takich działań nie otrzymała wsparcia. Estrada Poznańska czy jakiś z teatrów lub placówek kulturalnych mógłby zająć się organizacją imprez i wydarzeń w Parku Wilsona - wskazuje radny Mariusz Wiśniewski.


Komentarze (5)

27-03-2014 22:10:35
JS
Pani Mario, to po co wydaje się horrendalne pieniądze na ochronę parku? Czy ktoś rozliczył firmę ochroniarską z jej działania, bo jestem w parku codziennie i NIGDY nie widziałem żadnej osoby pilnującej porządku! Zdarzyło mi sie widzieć wielokrotnie dewastujących parkowe alejki strażników miejskich, którzy w środku dnia wozili tyłki w samochodach (sic!) Byli na tyle bezczelni, że zatrąbili, gdy szedłem środkiem alejki z dzieckiem i nie miałem zamiaru nierobom zejść z drogi. Codziennie wjeżdżają z ul. Matejki samochody parkujące pod dawnym AWF - też pseudoochrona tego nie widzi? Dlaczego conocne orgie i dewastacje nikogo nie interesują? Wystarczy przejrzeć monitoring z kamery z Berwińskiego, żeby zobaczyć hordy ciągnące z monopolowego z Kanałowej do niby zamkniętego parku. Dewastacje są na własne życzenie zarządcy, który w żaden sposób parku nie zabezpiecza.
27-03-2014 19:04:14
Maria Ł.
Ławek nie ma bo odremontowane i ustawione niedawno ławki dowcipnisie zdewastowali. 30 ławek jest odnawianych i remontowanych na zapleczu Palmiarni. Myślę że w Palmiarni możnaby zrobić wystawę zdjęć obrazujących zniszczenia poczynione na terenie Parku.
27-03-2014 17:23:58
JS
@Ania, ławek nie ma, bo według dyrektora Palmiarni a co za tym idzie parku, park mamy zwiedzać a nie wypoczywać. Wystarczy poczytać idiotyczny hiper restrykcyjny regulamin wiszący przy każdym wejściu. Moja dziesięcioletnia córka, po przeczytaniu rzeczonego zapytała tylko: po co tu przychodzić, skoro niczego nie wolno :)
27-03-2014 17:14:55
Ania
A co się stało z ławkami? Prawie nie ma już gdzie siedzieć
13-03-2014 09:37:15
jarucha
Proponuję koncerty jazzowe i myzuki klasycznej w niedzielę po obiedzie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Polska" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w PoznaniuODWOŁANE

18:30
Łazarz
18. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

22

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zdobycze technologiczne w epoce koronawirusa"-wykład geriatry, prof.dr hab. n. med. Katarzyny Wieczorowskiej - Tobis. Wykład w ramach projektu "Precz z depresją"współfinansowanego z budżetu Miasta Po

23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: