Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poznań City Center zostało sprzedane - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poznań City Center zostało sprzedane
12-03-2014 10:10   Janusz Ludwiczak
Europa Capital, w imieniu Europa Fund III, wraz z jego partnerami joint-ventrue: spółką TriGranit Development i PKP S.A. sprzedały Galerię Poznań City Center. Galeria handlowa została nabyta przez Resolution Real Estate Fund IV i Prime European Shopping Centre Fund.

Nie ujawniono wartości transakcji. W oficjalnym komunikacie wydanym przez PKP S.A. i Trigranit czytamy tylko:
Sprzedaż centrum handlowego Poznań City Center to jedna z największych transakcji na rynku nieruchomości w Polsce w ostatnim czasie.

Według nieoficjalnych informacji centrum handlowe przy Dworcu Głównym sprzedano za miliard złotych.

W ciągu dwóch lat zrewitalizowaliśmy zaniedbany fragment w centrum miasta, okolice dworca Poznań Główny, zostawiając infrastrukturę, która umożliwia dalszy rozwój Poznania. Zostawiamy mieszkańcom nie tylko nowoczesne dworce, kolejowy i autobusowy, nie tylko trzykondygnacyjny parking na 1500 aut i przyjazne, nowe miejsce spotkań poznaniaków i gości.  Dzięki tej inwestycji, zrealizowanej w rekordowym  tempie, Miasto Poznań, dzięki zaangażowaniu prywatnego kapitału, zyskało wart 75 mln złotych  układ drogowy i komunikacyjny. Udało się też wspomóc szereg istotnych przedsięwzięć kulturalnych i społecznych, jak choćby wsparcie kwotą 100 tys. euro Domu Pomocy Społecznej dla dzieci niepełnosprawnych sióstr "Serafitek" - wylicza korzyści Tomasz Lisiecki, Prezes TriGranit Development Polska. 

W planach PKP i Trigranitu jest jeszcze współpraca przy budowie kładki dla pasażerów łączącej perony 4, 5 i 6 z okolicą Dworca Zachodniego oraz odtworzenie elewacji budynku starego dworca i zagospodarowanie tego terenu.

Przed nami budowa kładki łączącej kompleks z peronami 4,5 i 6 oraz okolicą Dworca Zachodniego. Zgodnie z pierwotnymi założeniami projektowymi,  będzie ona elementem kończącym integrowanie poszczególnych części stacji. Planujemy również odtworzenie elewacji budynku starego dworca i zagospodarowanie tego terenu. Chcemy, aby w tym miejscu powstał m.in. pasaż połączony z funkcjami obsługi podróżnych, jeśli takie będą w tym miejscu potrzebne - mówi Jarosław Bator – Dyrektor Zarządzający ds. Nieruchomości w PKP S.A.


Komentarze (1)

12-03-2014 12:29:42
DjSuchar
Dawniej Hiszpanie mieli nazwiska równie długie (i dłuższe) jak nazwa nowego właściciela tego geszefciarstwa. Wchodzi więc taki Hiszpan do hotelu i się przedstawia a zaspany portier- dooobra, tylko ten ostatni niech drzwi zamknie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje"PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

10

maj

21:00
Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: