Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Leśne Ludki" wiedzą, że "psy i koty to przyjaciele" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Leśne Ludki" wiedzą, że "psy i koty to przyjaciele"
11-03-2014 01:23   redakcja, Przedszkole nr 39
W Przedszkolu nr 39 przy ul. Limanowskiego realizowany był projekt edukacyjny "Psy i koty to nasi przyjaciele".

Podczas projektu dzieci opowiadają o swoich czworonożnych przyjaciołach na podstawie zdjęć przyniesionych z domu. W teatrzyku "Wiewiórki" obejrzały krótką inscenizację pt. "Pan Kotek był chory" Jachowicza. W kącikach "Weterynarz" i "Salon piękności dla psów i kotów" dzieci poprzez zabawę rozwijają zainteresowania oraz uczą się dbać o zwierzęta. Wiedzę o psach i kotkach przedszkolaki czerpią z poradników dla dzieci pt. "Kotek", "Piesek", "Mam przyjaciółkę weterynarza". Dzieci wykonywały również zadania matematyczne i językowe na "kartach pracy".

"Wiewiórki" wykonały również małe kotki z rolek po papierze toaletowym. W zabawie ruchowej z szarfami dzieci uczyły się jak wyprowadza się pieska na spacer. Maluchy wesoło bawiły się także podczas tradycyjnej zabawy "Uciekaj myszko do dziury".

Dzieci uczestniczyły również w warsztatach "Cztery Łapy", na których nauczyły się jak dbać, szanować i bawić się z pieskami. Dowiedziały się również jaką przybrać pozycję ciała w sytuacji gdy pies zachowuje się agresywnie.

Przedszkolaki mogły również pogłaskać prawdziwą kotkę.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Mamma Mia! Smaczne nuty prosto z Włoch!" - spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu" realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania.
Wstę

19

lis

II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Booktalking

20

lis

do 23-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi branży kamieniarskiej "Stone"
Targi branży szklarskiej "Glass"

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
IX sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: