Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Psie sprawy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Psie sprawy
04-11-2008 14:13   Janusz Ludwiczak
Mieszkańcy stolicy już od kilku lat sprzątają po swoich pupilach. Miasto rozdało dla mieszkańców kilka tysięcy worków do sprzątania psich kup. Czy psie kupy znikną także z krajobrazu Łazarza i Poznania?

Na targach "Poleko" napotkać było można stoisko Biura Ochrony Środowiska Miasta Stołecznego Warszawy, które organizuję akcję "Psie sprawy".

Warszawiacy już od kilku lat sprzątania po swoich pupilach. Miasto rozdało kilka tysięcy worków dla mieszkańców do sprzątania psich kup po swoich zwierzakach. Mieszkańcy stolicy bardzo pozytywnie przyłączyli się akcji.

Mieszkańcy Warszawy dostali bezpłatne zestawy worków, które można było pobrać w każdym kiosku. Warszawiacy zareagowali bardzo pozytywnie. Bardzo często zwracały się do nas spółdzielnie mieszkaniowe. Bardzo często pytano, gdzie takie zestawy można kupić. Akcja Psie sprawy Warszawy trwa już od kilka lat i miasto zamierza ją kontynuować. Widzimy, że jest zainteresowanie i dopóki ludzie nie nauczą się sprzątać po swoich pupilach będziemy na pewno to promować i starać się zachęcać do tego ludzipowiedziała portalowi lazarz.pl Aleksandra Gładysz z Biura Ochrony Środowiska Miasta Stołecznego Warszawy.

A czy poznaniacy sprzątają po swoich pupilach? Idąc ulicami Łazarza czy Parkiem Kasprowicza można mieć zupełnie inne wrażenie, gdzie napotkać można na chodniku psie kupy.

W maju Straż Miejska przy współpracy firm zajmujących się gospodarką komunalną rozpoczęła akcję "Sprzątaj po swoim psie; Ja w to wchodzę". Na chodnikach pojawiły się zielone i czerwone kwadraty informujące mieszkańców o konieczności sprzątania po swoich zwierzakach. Informacja o akcji pojawiła się też na billboardach i w środkach komunikacji miejskiej. Planowanym efektem akcji ma być doprowadzenie chodników do stanu czystości i utrzymanie jej, a także podniesienie świadomości właścicieli czworonogów, że w psich odchodach znajdują się szkodliwe dla zdrowia i środowiska pasożyty oraz bakterie.

Czy i gdzie na Łazarzu napotykają Państwo psie kupy? Czy Polacy umieją sprzątać po swoich psach? Zapraszamy do dyskusji.


Komentarze (1)

30-10-2008 15:08:44
szczur
Na Matejki trzeba iść slalomem, żeby nie wdepnąć w psie gie..... A przecież żaby posprzątać po kejtrze wystarczy zwykła foliówka, jakich codziennie przynosimy po kilka ze sklepów....
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: