Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Straż miejska usunęła ponad 480 wraków - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Straż miejska usunęła ponad 480 wraków
11-03-2014 00:36   Janusz Ludwiczak
W ubiegłym roku strażnicy miejscy doprowadzili do usunięcia 482 wraków z terenu całego Poznania. Takie auta "retro" nie tylko zajmują cenne miejsca parkingowe, ale przede wszystkim szpecą otoczenie, a w wielu przypadkach stanowią zagrożenie dla ludzi i środowiska.

Na terenie Poznania zarejestrowanych jest ponad 395 tys. pojazdów. Tylko w 2012 roku Wydział Komunikacji UMP wydał ponad 137 tys. dowodów rejestracyjnych stałych i okresowych. Liczby te obrazują skalę problemów jaką niesie rozwój motoryzacji - od problemów z przepustowością dróg, poprzez miejsca do parkowania, a na pojazdach wyeksploatowanych kończąc.

Stąd tak ważnym staje się wiedza właścicieli pojazdów nieużywanych o ich obowiązkach wynikających z przepisów prawa, a w szczególności, o procedurach wyrejestrowania pojazdu, o darmowej utylizacji, a także o obowiązku zachowania ciągłości ubezpieczenia OC.

Samochody pozostawione bez tablic rejestracyjnych lub te, których stan wskazuje na to, że nie są używane od długiego czasu, mogą zostać usunięte z drogi przez straż gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza. Niebagatelną rolę w procesie usuwania wraków pełnią zarządcy dróg (ZDM, spółdzielnie mieszkaniowe i inne podmioty). Na wniosek właściwego zarządcy strażnik wzywa pomoc drogową i wskazany wrak zostaje odholowany na parking strzeżony.

Co zrobić z wrakiem?
Właściciel pojazdu zobowiązany jest do kontynuowania obowiązkowego ubezpieczenia OC, dbałości o jego stan techniczny i dopilnowania sposobu jego użytkowania, a także powiadomienia Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta o zbyciu pojazdu.
Po złomowaniu należy wyrejestrować pojazd - na podstawie zaświadczenia o demontażu.

Przestrzegaj ważnych terminów: okresowych badań technicznych, przed upływem ważności - przedłuż polisę OC, do 30 dni - złóż wniosek o zbyciu pojazdu lub wyrejestrowaniu.


Komentarze (5)

15-03-2014 01:19:48
REDAKCJA
Jest to zdjęcie ilustracyjne. Fot: Straż Miejska. Pozdrawiam.
13-03-2014 08:22:01
bieganek
A bo to zdjęcie trupa z Sarmackiej. Jak pisał MIKI - jest wystarczająco dużo przykładów z Łazarza.
13-03-2014 07:25:51
kaśka
A co ma do tego Sarmacka?
12-03-2014 16:02:35
bieganek
Sarmacka na Łazarzu?
11-03-2014 23:46:46
MIKI
to zapomnieli jeszcze o jednym fiacie stojacym od wiekow przy Chełmonskiego na wysokości Willi Historica.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Baśniowa Kraina" - warsztaty muzyczne dla dzieci z Wujkiem Ogórkiem
Obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com . Warsztaty współfinansowane z budżetu Miasta Poznania w ramach projektu "

06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: