Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kładki połączą Wildę z Łazarzem, a PeSTka zostanie przedłużona do Hetmańskiej? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kładki połączą Wildę z Łazarzem, a PeSTka zostanie przedłużona do Hetmańskiej?
07-03-2014 01:09   Janusz Ludwiczak
Kładka dla pieszych łącząca Wildę z Łazarzem, PeSTka jadąca wzdłuż ulicy Kolejowej czy budowa Dolnej Głogowskiej - to założenia koncepcji zagospodarowania "Wolnych Torów".

Zastępca prezydenta Poznania Mirosław Kruszyński, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich Kazimierz Skałecki oraz architekt miasta Andrzej Nowak zaprezentowali założenia obsługi transportowej obszaru Wolnych Torów. Projekt koncepcyjny "Analiza uwarunkowań transportowych i przestrzennych terenu wyznaczonego ulicami Hetmańska - Kolejowa - Gąsiorowskich -Głogowska - Most Dworcowy - Matyi - Przemysłowa - Robocza - Fabryczna" została opracowana przez zespół architektów pod kierownictwem Macieja Cierniewskiego. Prezentacja miała na celu pokazanie kierunku myślenia w sprawie obszaru Wolnych Torów. Zaproponowane rozwiązanie obejmowało między innymi połączenie dzielnic Wilda i Łazarz przez ciągi pieszo-rowerowe.

Mamy 50 hektarów do zagospodarowania i nie mamy presji czasu. Nie pokazujemy konkretnych projektów dla tego terenu, pokazujemy pewien kierunek myślenia - powiedział Andrzej Nowak, dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta.

W opracowanej koncepcji zostało uwzględnienie połączenie Wildy i Łazarza, rozdzielonych przez linię kolejową. Projekt zakłada m.in. stworzenie ciągów pieszo-rowerowych, prowadzących od ulicy Kolejowej w stronę Roboczej. Na razie nie wiadomo czy obie dzielnice zostałyby połączone kładką czy przejściem podziemnym.

Analiza uwarunkowań transportowych i przestrzennych terenu "Wolnych Torów" zakłada również wybudowanie trasy tramwajowej od skrzyżowania ulic Matyi i Towarowej przez Wildę do ul. Hetmańskiej lub przedłużenie PeSTki z Dworca Zachodniego wzdłuż torów kolejowych również do ulicy Hetmańskiej. W projekcie uwzględniono przede wszystkim budowę ulicy Dolnej Głogowskiej.

Urzędnicy zaznaczają, że projekty mają charakter koncepcyjny, a nie realizacyjny. Osoby biorące udział w konkursie na pomysł zagospodarowania Wolnych Torów mogą wzorować się na przedstawionych rozwiązaniach. Do 30 kwietnia na adres e-mail: wolnetory@zdm.poznan.pl można również nadsyłać opinie na temat zaproponowanych modeli obsługi transportowej.


Komentarze (5)

24-04-2014 12:34:17
koni
Dobry pomysl
13-03-2014 07:27:40
Remigiusz
Plany śmiałe ale ... miejsca jest wiele do zagospodarowania. Mnie najbardziej cieszą trzy z nich. Pierwsza to projekt, by wreszcie połączyć Wildę z Łazarzem. Brakuje tego! Drugą kwestią zasługującą na uznanie jest spojrzenie na komunikacje zbiorową. Przedłużenie trasy PESTKI jest ze wszech miar zasadne i niezwykle potrzebne. Realizacją tego zamierzenia wpisano by się w stare plany, które zakładały już w latach 60/70 (a może i wcześniej), że PST pojedzie nawet dalej - na Dębiec aż do Lubonia !!! I jeszcze - interesująca jest propozycja nowej ulicy Dolna Głogowska - ja bym realizował to jak najszybciej !!!
09-03-2014 12:29:15
janka
Plany na rok 2050 ? Panie Januszu.. DATY DATY ! brak cyfr - brak konkretow
07-03-2014 10:56:41
POZnan*
Proponuję Górczyn połączyć z Piątkowem tez jakąś małą kładką!!! A co z przedłużeniem PESTKi az do Komornik ??? Miliony planów i pomysłów a potem jest jak zawsze czyli stawiają centrum handlowe...
07-03-2014 04:42:27
mic
co to są za plany? Np. slajd nr 10 - kolorem brązowym określono wszystkie posesje od nr 4 do 23 na Kolejowej, jako tereny skarbu państwa, a tam większość to są wspólnoty mieszkaniowe. slajd nr 11 - mapka z lewej ten sam obszar Kolejowej, o której piszę wyżej podzielony jest na 3, lub 4 duże działki - w rzeczywistości co dom to osobna działka wspólnot mieszkaniowych.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

12

mar

do 14-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: