Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ochrona środowiska zagościła na targach {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ochrona środowiska zagościła na targach {WIDEO}
31-10-2008 00:42   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek rozpoczęły się czterodniowe Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska "Poleko" oraz Międzynarodowe Targi Techniki Komunalnej "Komtechnika". Są to dwudzieste jubileuszowe targi branży ochrony środowiska.

W poniedziałek 20. edycję targów "Poleko" i "Komtechnika" otworzył sam Minister Środowiska prof. Maciej Nowicki. Na targach swoją ofertę prezentuje 800 firm z pośród 20 krajów z branży ochrony środowiska i gospodarki komunalnej. Warto wybrać się na targi, bo na zwiedzających czeka wycieczka do Skandynawii.

Równocześnie z targami "Poleko" odbywają się po raz pierwszy w historii poznańskich targów Międzynarodowe Targi Techniki Komunalnej "Komtechnika", gdzie na zwiedzających czeka Park Techniki Komunalnej, obejmujący utrzymanie dróg, ulic, placów oraz sprzątanie i wywóz nieczystości, a także utrzymanie zieleni miejskiej terenów rekreacyjnych.

Ważnym wydarzeniem targów "Poleko" była zorganizowana w Sali Kongresowej Młodzieżowa Konferencja Klimatyczna, w której uczestniczyło 700 gimnazjalistów i licealistów z całej Polski, oraz wybitni profesorowie i naukowcy.

Na targach możemy podziwiać nie tylko śmieciarki i wszystko co wiąże się z ochroną środowiska począwszy od elektrowni wiatrowych aż po ekologię. Zwiedzający mogą na targach dowiedzieć się jak powstaje prognoza pogody, a także zobaczyć urządzenia zasilane energią słoneczną i ławki zrobione z klawiatur komputerowych.

W pawilonie 3 goście targowi mogą zobaczyć wystawy przygotowane przez WWF i Remondis.

W środę popołudniu jak podczas każdej targowej imprezy MTP przyznało kilku firmom Złote Medale za najlepsze produkty i nagrody Acanthus Aureus za najlepsze stoisko. I tak Złote Medale MTP otrzymało 11 firm na targach Poleko i 2 produkty na targach Komtechnika. Złotymi medalami nagrodzono m.in. pompę ciepłą do przygotowania ciepłej wody użytkowej EUROPA 313.1, analizator spalin MGA5+, system zbiórki i transportu lekkich opakowań - ZITO czy olej bazowy N-200. Natomiast nagrodami Acanthus Aureus nagrodzono 16 firm (w tym 14 stoisk na targach Poleko).

Targi "Poleko" i "Komtechnika" potrwają do czwartku włącznie. Wstęp na wystawę kosztuje 20 złotych.


Fot: Karol Kroll - Poznańskie Stowarzyszenie Aikido Nishio (01-23.jpg), Janusz Ludwiczak (31-65.jpg)

ZOBACZ TAKŻE: Młodzież o klimacie

ZOBACZ TAKŻE: Psie sprawy

ZOBACZ WIDEO

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: