Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Głogowska/Hetmańska: Nie będzie żadnej budowy - "to jedynie prace porządkowe" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Głogowska/Hetmańska: Nie będzie żadnej budowy - "to jedynie prace porządkowe"
03-03-2014 16:14   Janusz Ludwiczak
Na działce przy zbiegu ulic Kasprzaka, Hetmańskiej i Głogowskiej wyburzono pawilony handlowe, wycięto krzewy i drzewa. Jak zapewnia właściciel terenu są to jedynie prace porządkowe, żadna inwestycja w tym miejscu nie jest planowana.

Przypomnijmy. W czerwcu 2011 roku wyburzono zabytkową willę, znajdującą się przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej, w której znajdował się salon sukien ślubnych. W grudniu zeszłego roku do rozbiórki poszła sąsiednia willa z 1900 roku, mieszcząca się przy ul. Hetmańskiej 47. Tydzień temu przeprowadzono kolejne prace - tym razem wyburzono pawilony handlowe, wycięto krzewy i drzewa.

Są to jedynie prace porządkowe, ze względu na czystość i uporządkowanie wyglądu terenu - wyjaśnia Roman Sowiński, z firmy Giant, która jest właścicielem terenu.

Na Euro 2012 spółka Giant na terenie półhektarowej działki przy zbiegu ulic Kasprzaka, Hetmańskiej, Głogowskiej i Chociszewskiego planowała postawić hotel. Wcześniej planowany był tutaj biurowiec. Jednak na planach się skończyło. Póki co działka ta pozostanie niezabudowana.


Komentarze (2)

17-04-2014 08:39:59
Łazarzanka
Zatem proponuję mały park dla młodych i starszych Łazarzan.
04-03-2014 07:46:37
MIKI
Skoro nie będzie żadnej abudowy to dlaczego wycięto drzewa - komu przeszkadzały?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

29

lis

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Piosenki Leonarda Cohena - koncert Kwartetu Proforma
- bezpłatne wejściówki na spektakl można rezerwować mailowo (zapisy.klubkrag@gmail.com) lub odebrać w sekretariacie Klubu Krąg

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Możliwe niemożliwe" - wernisaż wystawy fotograficznej podopiecznych Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu dla osób dorosłych

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: