Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ministranci zagrali z księżmi o Puchar Parafii Matki Boskiej Bolesnej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ministranci zagrali z księżmi o Puchar Parafii Matki Boskiej Bolesnej
03-03-2014 00:38   Janusz Ludwiczak
Na co dzień służą do mszy świętej, jednak w niedzielę postanowili wyjść na boisko i pograć w piłkę nożną. Już po raz dwunasty odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Parafii Matki Boskiej Bolesnej, w którym udział wzięli ministranci z 12 parafii. W zawodach wzięli udział również księża.

W niedzielne popołudnie w hali sportowej Zmartwychwstańskiego Centrum Sportu i Rehabilitacji "Poznańska Szarotka" przy zbiegu ulic Głogowskiej i Krauthofera odbył się 12. turniej piłki nożnej o puchar MBB. W zawodach wzięło udział 12 drużyn m.in. z Parafii Św. Marcina, Św. Jerzego, Matki Bożej Pocieszenia, Matki Boskiej Częstochowskiej, Narodzenia Pańskiego czy gospodarze z Parafii Matki Boskiej Bolesnej.

Oprócz ministrantów zagrali również klerycy oraz księża m.in. ks. Krzysztof Ratajczak i ks. Tomasz Kozica.

Jest to już dwunasty turniej piłki nożnej o Puchar MBB. W tym roku w zawodach udział bierze 12 drużyn, m.in. z Parafii Św. Marcina czy Św. Jerzego, a także drużyna, w skład której weszli księża. Chcieliśmy pokazać, że ministranci również uprawiają sport. W zdrowym ciele zdrowy duch. Piłka nożna to również sposób na integrację - powiedział Piotr Antkowiak, współorganizator turnieju.

Mecze rozgrywane były po 10 minut w pięcioosobowych składach. Puchar MBB trafił do reprezentacji Parafii Św. Faustyny. Drugie miejsce zajęła Parafia Św. Marcina. Gospodarze - Parafia Matki Boskiej Bolesnej zajęła 5. miejsce, zaś drużyna księży i przyjaciół znalazła się na ostatnim, 12 miejscu.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Zobacz, posłuchaj, zaśpiewaj, jak ciekawa jest… Wielkopolska!
- spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu "Teatru Mozaika"

24

paź

11:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat.Akcja twórcza z książką "Ćmony i Smeśki" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”
(zapisy na dom.bajek.poznan@gmai

27

paź

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Edward Stachura klasycznie i elektronicznie" - recital piosenek E.Stachury w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Michała Rukszy w Klubie Krąg
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: