Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ministranci zagrali z księżmi o Puchar Parafii Matki Boskiej Bolesnej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ministranci zagrali z księżmi o Puchar Parafii Matki Boskiej Bolesnej
03-03-2014 00:38   Janusz Ludwiczak
Na co dzień służą do mszy świętej, jednak w niedzielę postanowili wyjść na boisko i pograć w piłkę nożną. Już po raz dwunasty odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Parafii Matki Boskiej Bolesnej, w którym udział wzięli ministranci z 12 parafii. W zawodach wzięli udział również księża.

W niedzielne popołudnie w hali sportowej Zmartwychwstańskiego Centrum Sportu i Rehabilitacji "Poznańska Szarotka" przy zbiegu ulic Głogowskiej i Krauthofera odbył się 12. turniej piłki nożnej o puchar MBB. W zawodach wzięło udział 12 drużyn m.in. z Parafii Św. Marcina, Św. Jerzego, Matki Bożej Pocieszenia, Matki Boskiej Częstochowskiej, Narodzenia Pańskiego czy gospodarze z Parafii Matki Boskiej Bolesnej.

Oprócz ministrantów zagrali również klerycy oraz księża m.in. ks. Krzysztof Ratajczak i ks. Tomasz Kozica.

Jest to już dwunasty turniej piłki nożnej o Puchar MBB. W tym roku w zawodach udział bierze 12 drużyn, m.in. z Parafii Św. Marcina czy Św. Jerzego, a także drużyna, w skład której weszli księża. Chcieliśmy pokazać, że ministranci również uprawiają sport. W zdrowym ciele zdrowy duch. Piłka nożna to również sposób na integrację - powiedział Piotr Antkowiak, współorganizator turnieju.

Mecze rozgrywane były po 10 minut w pięcioosobowych składach. Puchar MBB trafił do reprezentacji Parafii Św. Faustyny. Drugie miejsce zajęła Parafia Św. Marcina. Gospodarze - Parafia Matki Boskiej Bolesnej zajęła 5. miejsce, zaś drużyna księży i przyjaciół znalazła się na ostatnim, 12 miejscu.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: