Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Łazarz - Reanimacja!" - gra na ożywienie Śródmieścia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Łazarz - Reanimacja!" - gra na ożywienie Śródmieścia
01-03-2014 07:43   Janusz Ludwiczak
W niedzielę w siedzibie inicjatywy Komitywa będzie można wziąć udział w grze, gdzie będzie można wykreować pomysły na ożywienie Śródmieścia. Warsztaty są odpowiedzią inicjatywy na potrzebę nietypowych rozwiązań w przestrzeni miasta. Koncepcje stworzone podczas gry zostaną zgłoszone do konkursu "Centrum warte Poznania", organizowanego przez Urząd Miasta Poznania.

Future City Game (Gra Miasto Przyszłości) jest narzędziem, które pozwala ludziom znajdować twórcze rozwiązania dla długoterminowych wyzwań stojących przed miastami. Cel "gry" jest prosty – chodzi o znalezienie najlepszego pomysłu na podniesienie jakości życia w mieście. Gracze w zespołach, pracują testując i prezentując swoje pomysły na forum zaangażowanych osób. Zgodnie z zasadami gracze, przechodzą przez dziesięć etapów wspierających ich w wygenerowaniu przyszłościowych pomysłów, które okażą się możliwe do wykonania, jednocześnie odpowiadające na globalne i lokalne potrzeby, a także trwałe w skutkach dla społeczności. Gracze otrzymują także zestaw narzędzi pomocnych w realizacji zadań i dokumentowaniu ich ustaleń - objaśnia Wojciech Sańko.

W skład każdego zespołu wejdą gracze będący specjalistami w różnych dyscyplinach (np. artyści, architekci, studenci designu, ale także urzędnicy, pracownicy społeczni, socjologowie czy psychologowie).Zespoły mają do wykorzystania szereg umiejętności, zarówno miękkich (prezentowanie, negocjowanie, osiąganie porozumienia) jak i twardych (projektowanie, badanie, przeprowadzanie wywiadów). Na koniec gry zbierzemy i podsumujemy pomysły, a Komitywa przygotuje je do konkursu, którego termin upływa 7 marca. Komitywa.org to społeczność, której podstawowym założeniem jest współpraca łącząca punkty widzenia z różnorodnych dziedzin. Zapraszamy do przestrzeni na Matejki 56/4, w której tworzymy pomysły zaspokające potrzeby społeczne poprzez łączenie ludzi, technologii, sztuki, biznesu i innych sztuczek - dodaje Wojciech Sańko.

Warsztaty odbędą się w niedzielę, 2 marca w godz. 10:00-17:00, w siedzibie inicjatywy "Komitywa" przy ul. Matejki 56/4. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej organizatora.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: