Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Łazarz - Reanimacja!" - gra na ożywienie Śródmieścia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Łazarz - Reanimacja!" - gra na ożywienie Śródmieścia
01-03-2014 07:43   Janusz Ludwiczak
W niedzielę w siedzibie inicjatywy Komitywa będzie można wziąć udział w grze, gdzie będzie można wykreować pomysły na ożywienie Śródmieścia. Warsztaty są odpowiedzią inicjatywy na potrzebę nietypowych rozwiązań w przestrzeni miasta. Koncepcje stworzone podczas gry zostaną zgłoszone do konkursu "Centrum warte Poznania", organizowanego przez Urząd Miasta Poznania.

Future City Game (Gra Miasto Przyszłości) jest narzędziem, które pozwala ludziom znajdować twórcze rozwiązania dla długoterminowych wyzwań stojących przed miastami. Cel "gry" jest prosty – chodzi o znalezienie najlepszego pomysłu na podniesienie jakości życia w mieście. Gracze w zespołach, pracują testując i prezentując swoje pomysły na forum zaangażowanych osób. Zgodnie z zasadami gracze, przechodzą przez dziesięć etapów wspierających ich w wygenerowaniu przyszłościowych pomysłów, które okażą się możliwe do wykonania, jednocześnie odpowiadające na globalne i lokalne potrzeby, a także trwałe w skutkach dla społeczności. Gracze otrzymują także zestaw narzędzi pomocnych w realizacji zadań i dokumentowaniu ich ustaleń - objaśnia Wojciech Sańko.

W skład każdego zespołu wejdą gracze będący specjalistami w różnych dyscyplinach (np. artyści, architekci, studenci designu, ale także urzędnicy, pracownicy społeczni, socjologowie czy psychologowie).Zespoły mają do wykorzystania szereg umiejętności, zarówno miękkich (prezentowanie, negocjowanie, osiąganie porozumienia) jak i twardych (projektowanie, badanie, przeprowadzanie wywiadów). Na koniec gry zbierzemy i podsumujemy pomysły, a Komitywa przygotuje je do konkursu, którego termin upływa 7 marca. Komitywa.org to społeczność, której podstawowym założeniem jest współpraca łącząca punkty widzenia z różnorodnych dziedzin. Zapraszamy do przestrzeni na Matejki 56/4, w której tworzymy pomysły zaspokające potrzeby społeczne poprzez łączenie ludzi, technologii, sztuki, biznesu i innych sztuczek - dodaje Wojciech Sańko.

Warsztaty odbędą się w niedzielę, 2 marca w godz. 10:00-17:00, w siedzibie inicjatywy "Komitywa" przy ul. Matejki 56/4. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej organizatora.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

26

sty

13:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd Chóru Męskiego Kompanii Druha Stuligrosza

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: