Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Park biurowy powstanie przy Metropolis - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Park biurowy powstanie przy Metropolis
01-03-2014 07:39   Janusz Ludwiczak
Echo Investment planuje na działce przy zbiegu ulic Hetmańskiej, Dmowskiego i Krauthofera wybudować park biurowy.

Jak informuje "Gazeta Inwestor" spółka Echo Investment planuje rozpocząć w pierwszej połowie 2015 r. budowę pierwszego etapu parku biurowego w rejonie ul. Hetmańskiej, Dmowskiego i Góreckiej.

Docelowo cały kompleks ma mieć powierzchnię 28 800 metrów kwadratowych. Realizacja pierwszego biurowca o powierzchni 8 tys. m2 ma ruszyć na początku przyszłego roku. Park biurowy składający się z kilku budynków miałby być gotowy do 2020 roku.

Inwestor w dalszym ciągu chce przy zbiegu ulic Hetmańskiej i Dmowskiego wybudować centrum handlowo-rozrywkowe Metropolis. Wiosną miała rozpocząć się realizacja inwestycji. Budowa Metropolis ruszy jednak dopiero w 2016 roku.

O centrum handlowym w tym miejscu mówi się od końca lat 90. Początkowo miało stanąć tutaj centrum handlowe Hetman, jednak amerykański inwestor, firma Polimeni wycofała się, a projekt sprzedała kieleckiemu Echo Investment. Centrum handlowo-rozrywkowe Metropolis miało zostać otwarte w 2008 roku, jednak na przeszkodzie stanęły m.in. problemy ze sprawami gruntowymi i właścicielami działek. W 2010 r. udało się opracować miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który pozytywnie przyjęła Rada Miasta Poznania.


Komentarze (2)

02-03-2014 17:53:58
Tomek
Akurat powierzchnie biurowe w tym miejscu to wg mnie dobry pomysł. Teren obecnie jest kompletnie nieużyteczny. Co do centrum handlowego to zgadzam się, iż to ie jest dobry pomysł. Miejscem na takie przybytki są okolice obwodnic oraz Franowo.
01-03-2014 08:11:05
nikos
I po co komu kolejne centrum handlowe... Powierzchnie biurowe... Może najpierw wynajmą te powierzhnie buirowe które od lat stoją i nie mają wzięcia zamiast budować nowe.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

26

sty

13:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd Chóru Męskiego Kompanii Druha Stuligrosza

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: