Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W kamienicy przy Rynku Łazarskim 5 powstał szalet za prawie 800 tysięcy złotych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W kamienicy przy Rynku Łazarskim 5 powstał szalet za prawie 800 tysięcy złotych
24-02-2014 07:23   Janusz Ludwiczak
W marcu w suterenie kamienicy przy Rynku Łazarskim 5 uruchomiona zostanie toaleta publiczna, w której znajdować będą się również prysznice. Inwestycja kosztowała 780 tysięcy złotych.

W maju zeszłego roku w kamienicy przy Rynku Łazarskim 5 ruszyła budowa toalety publicznej. Prace miały zakończyć się już w listopadzie, jednak inwestycja zostanie ukończona z pół rocznym opóźnieniem.

Musieliśmy przedłużyć umowę z wykonawcą. Trzeba było dostosować obiekt do niezależnych od budynku przyłączy wodnych i kanalizacyjnych. Wykonawca musiał wykonać również nowe przyłącza energetyczne. Wymagało to zamiennego pozwolenia na budowę. Większość prac została wykonana. Pomieszczenia były strasznie zawilgocone. Trzeba było wykonać żelowanie i osuszenie metodą iniekcji - powiedział Maciej Dźwig, dyrektor Usług Komunalnych.

Szalet ma zostać otwarty w drugiej połowie marca.

Obecnie prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe. Termin umowny przypada na 28 lutego. W środku zostały już zrobione wstępne odbiory. Po podpisaniu odbioru końcowego będziemy czekać na pozwolenie na użytkowanie. Sądzę, że pod koniec marca szalet będzie już funkcjonować - przekonuje Maciej Dźwig, Usługi Komunalne.

W grudniu 2009 roku został wyburzony szalet, który znajdował się na Lejku Łazarskim. Zamiast nowej toalety początkowo na Rynku Łazarskim stanęły toi toje, które okazały się dużym problemem. Kupcom i klientom towarzyszyły nieprzyjemne zapachy, fatalne były też warunki sanitarne przenośnych toalet. W końcu spółka Targowiska ustawiła na płycie Rynku Łazarskiego kontener sanitarny. W momencie, kiedy powstanie szalet w kamienicy pod "piątką" tymczasowa toaleta w kontenerze ma zostać zlikwidowana.

WC w kamienicy przy Rynku Łazarskim 5 ma 110 m2. Oprócz toalet będziemy mogli w nim wziąć prysznic. Wiadomo już, że za skorzystanie z szaletu zapłacimy 1,50 zł, a za kąpiel pod prysznicem 5 zł. Inwestycja kosztowała 780 tys. zł.


Komentarze (4)

25-02-2014 13:14:09
19
Słuszna uwaga. Nowa toaleta publiczna prezentuje sie dobrze, ale skoro jak wiadomo w związku z przepisami wykonano też toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych to moze warto byłoby pomyśleć o wejściu i zlikwidować schodki i poszerzyć wejście.
25-02-2014 10:48:40
JS
A na ostatnim zdjęciu widać, że jest też możliwość zrobienia kupy przez ekshibicjonistów. To się nazywa nowoczesne podejście do tematu ;)
24-02-2014 18:54:03
kaźó
Bardzo ładny szalet, jasny, przestrzenny. Normalnie amerykański jest.
24-02-2014 16:30:37
wolf
W środku poręcze i podjazdy dla niepełnosprawnych, ale żeby dostać się do budynku trzeba się przedostać przez wąskie drzwi i dwa schodki.
Aktualności
Niezapominajka
17

sty

11:00
Cmentarz żydowski ul. Głogowska 26a
Wspólna modlitwa chrześcijan i Żydów przy grobie rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

11:30
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych ul. Głogowska 26 (MTP - paw. 103)
Otwarcie Izby Pamięci rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

18

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Centralne nabożeństwo ekumeniczne z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: