Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dworzec Główny: Przejście podziemne zostanie przedłużone pod City Center? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dworzec Główny: Przejście podziemne zostanie przedłużone pod City Center?
20-02-2014 07:16   Janusz Ludwiczak
Przyszłość budynku starego dworca Poznań Główny oraz przedłużenie przejścia podziemnego do centrum handlowego Poznań City Center i ul. Przemysłowej były jednym z tematów środowego posiedzenia Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta.

Czy rozważaliście Państwo przedłużenie istniejącego przejścia podziemnego aż do budynku TriGranitu, i dalej do ulicy Przemysłowej? - pytał przedstawiciela PKP radny Adam Pawlik z PiS.

Tunel został wyremontowany na wysokości peronów 1, 2 i 3. W najbliższym czasie zostanie wyremontowany kolejny odcinek przy peronach 4, 5 i 6. PKP nie ma środków, by ten tunel przedłużyć - odpowiedział Roman Biniszkiewicz, dyrektor Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami PKP w Poznaniu.

Przypomnijmy, że fragment tego tunelu wyremontowało również miasto w ramach budowy przedłużenia trasy PeSTki do Dworca Zachodniego. Z kolei TriGranit na zlecenie PKP ma wybudować kładkę, która ma połączyć budynek nowego dworca kolejowego z peronami 4, 5 i 6 oraz ulicą Głogowską. Wojewoda wielkopolski wydał właśnie pozwolenie na budowę.

Podczas środowego wspólnego posiedzenia Komisji Rewitalizacji oraz Komisji Polityki Przestrzennej poruszano również temat przyszłości starego dworca.

Budynek nowego dworca jest niefunkcjonalny. Brakuje poczekalni, schodów ruchowych w obie strony, są różne odległości pomiędzy przystankami tramwajowymi - wskazywała radna Katarzyna Kretkowska z SLD.

Niech w miejscu starego dworca będzie sobie nawet hotel. Rozumiem, że podróżni muszą się gdzieś przespać. Budynek ten powinien służyć przede wszystkim dla tych co jeżdżą pociągami. Czy jest przewidziany powrót kas i poczekalni? Czy miał Pan już okazję korzystać z pociągu jako przeciętny zjadacz chleba? Proszę zobaczyć jakie są niedogodności przy korzystaniu z nowego dworca - pytała przedstawiciela PKP Maria Stachowiak z Rady Osiedla Stare Miasto.

Roman Biniszkiewicz z PKP zapewnił, że do końca marca zostanie podjęta decyzja co do przyszłości budynku starego dworca. Na pewno w tym miejscu powstanie hotel i obiekt biurowo-usługowy. Na parterze nowego budynku mają znaleźć się kasy, poczekalnia, sklepy i punkty usługowe. Nowy lub przebudowany gmach miałby powstać za dwa lata.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: