Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczniowie z SP26 wygrali konkurs wiedzy o Janie Pawle II - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uczniowie z SP26 wygrali konkurs wiedzy o Janie Pawle II
25-10-2008 00:38   Janusz Ludwiczak
W piątek uczniowie z pięciu szkół podstawowych już po raz czwarty uczestniczyli w konkursie wiedzy o Janie Pawle II.

W piątkowe popołudnie w kaplicy parafii Matki Boskiej Bolesnej odbyła się już IV edycja konkursu wiedzy o życiu i działalności Jana Pawła II. W zmaganiach uczestniczyli uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 9, 26, 69, 77 i 80. Konkursowe zmagania oceniali siostra Alicja, Wojciech Wośkowiak – Radny Miasta Poznania, Edyta Rudź – Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 26, Jacek Pucher – Przewodniczący Zarządu Rady Osiedla Świętego Łazarza oraz Grzegorz Nowicki – Wiceprzewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarza. Całe zmagania konkursowe prowadziła Ewa Garasz, przewodnicząca Rady Osiedla Świętego Łazarza i katechetki z Parafii Matki Boskiej Bolesnej. Zawody obserwował ks. prałat Eugeniusz Antkowiak, proboszcz Parafii Matki Boskiej Bolesnej oraz rodzice.

W konkursie wiedzy uczestnicy musieli w ciągu 30 sekund odpowiedź na pytanie dotyczące życia i działalności Jana Pawła II, na przykład jaki kierunek i uczelnię wybrał Karol Wojtyła czy kiedy został biskupem. Podczas kolejnej konkurencji młodzi zawodnicy musieli wykonać swoją symboliczną wizytówkę. Nie chodziło tutaj o wykonanie tradycyjnej karteczki z imieniem i nazwiskiem formatu A6, lecz na dużym bristolu uczestnicy zmagań konkursowych musieli obrysować swoje kontury ciała. Aby zadanie nie było łatwe, 1/3 papieru musiała pozostać niewykorzystana. W ten sposób uczniowie wykorzystali też wiedzę matematyczną.

W trakcie konkursu Radny Miasta Poznania, Wojciech Wośkowiak przeczytał list od Komisji Samorządowej Miasta Poznania z podziękowaniem Radzie Osiedla Świętego Łazarza za zorganizowanie już po raz czwarty konkursu wiedzy o życiu i działalności Jana Pawła II dla uczniów łazarskich szkół podstawowych.

Przyznane zostały też nagrody za najlepsze prezentacje multimedialne o polskim Papieżu. Konkurs wiedzy o Janie Pawle II wygrał zespół ze Szkoły Podstawowej nr 26, na drugim miejscu byli uczniowie z "dziewiątki", a 3 miejsce zajęła SP77.

Konkurs zorganizowały już po raz czwarty: Rada Osiedla Świętego Łazarza i Parafia Matki Boskiej Bolesnej.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: