Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na pływalni przy Arenie posadzą słoneczniki. Być może latem uruchomiony zostanie brodzik dla dzieci - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na pływalni przy Arenie posadzą słoneczniki. Być może latem uruchomiony zostanie brodzik dla dzieci
21-02-2014 11:34   Janusz Ludwiczak
W sobotę Stowarzyszenie Kolektyw Kąpielisko przy wejściu na teren pływalni w Parku Kasprowicza zorganizuje akcję "Słoneczniki Karmniki", w trakcie której każdy będzie mógł zasiać nasiona słoneczników. Mają one zostać docelowo nasadzone na terenie pływalni, a zimą służyć jako pokarm dla ptaków. Kolektyw Kąpielisko prowadzi wciąż rozmowy z POSiR. Działacze stowarzyszenia chcieliby, by przy basenach "pod chmurką" powstał ogród społeczny. Pojawił się również pomysł uruchomienia małego basenu dla dzieci.

W połowie grudnia Kolektyw Kąpielisko zorganizował akcję "Karmniki Pierniki", w ramach której można było zbudować karmniki dla ptaków. Nie zabrakło też barszczu, ciepłej herbaty i kawy a także pierników i innych świątecznych ciast. W przyszłą sobotę, 22 lutego odbędzie się kolejna akcja "Słoneczniki Karmniki".

Chcemy wywołać już wiosnę. Tym razem będziemy chcieli wysiewać nasiona słoneczników, które każdy z mieszkańców będzie mógł zabrać ze sobą do domu. Tam rośliny wyrosną w lepszych warunkach. W maju chcemy spotkać się ponownie i zazielenić teren kąpieliska. W sierpniu słoneczniki będą miały już nasiona, które będą pokarmem dla ptaków na kolejną zimę. Słoneczniki nie będą sadzone na pewno w nieckach budynków. Zostaną posadzone na terenie zielonym, tak, żeby dodać koloru i nawiązać do kolorystyki okolicznych budynków, które tez są żółte - wyjaśnia Daria Kaczorowska, Stowarzyszenie Kolektyw Kąpielisko.

Kolektyw Kąpielisko chciałby przekształcić przestrzenie nieczynnej pływalni w Parku Kasprowicza. Wśród pomysłów jest m.in. utworzenie ogrodu społecznego, miejsca do warsztatów, w których będzie można nauczyć się prowadzenia zdrowego stylu życia czy naprawienia samemu roweru, a także powstanie kina plenerowego. Organizacja otrzymała od Wydziału Kultury i Dziedzictwa Urzędu Miasta dofinansowanie w kwocie 17 792 złotych na poprawienie jakości przestrzeni publicznej poprzez projekty artystyczne (także w ramach amatorskiego ruchu artystycznego), integrujące społeczność lokalną i wzbogacające życie kulturalne dzielnic oraz centrum Poznania.

Prowadzimy rozmowy z POSiR. Czekamy na informacje o kwotach dotyczących utrzymania terenów. Jest to jeden z warunków, musielibyśmy dbać o ten teren. Środki otrzymane z dofinansowania chcemy przede wszystkim przeznaczyć na stworzenie ogrodu społecznego - tłumaczy Daria Kaczorowska z Kolektywu Kąpielisko.

Nie chcielibyśmy całkowicie eliminować wody. Rozmawialiśmy z POSiR, czy jest możliwość chociaż częściowego uruchomienia basenów. Jest możliwe uruchomienie brodzika kąpielowego dla dzieci, wiąże się to niestety z dużymi kosztami, bo tam wodę trzeba codziennie wymieniać. Będziemy szukać możliwości finansowania - podsumowuje Daria Koczorowska.

"Słoneczniki Karmniki"
Park Kasprowicza, teren przy wejściu na pływalnię letnią
sobota, 22 lutego w godz. 13:00-16:00


Komentarze (1)

13-02-2014 08:43:49
morlock
I 4 duuuuże pojemniki na psie qupy!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: