Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Poznaniacy" idą do wyborów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Poznaniacy" idą do wyborów
10-02-2014 07:18   Janusz Ludwiczak
Część członków Stowarzyszenia My Poznaniacy chce startować w wyborach samorządowych i nawiązali Społeczny Komitet Wyborczy "Poznaniacy".

Tworzymy komitet społeczny: a więc oddolny, niepartyjny, nakierowany na potrzeby mieszkańców i społeczności Poznania, a nie uwikłany w partyjną, ideologiczną i ogólnopolską politykę. Jesteśmy przekonani, że partyjna formuła zarządzania miastem się wyczerpała. Chcemy zmiany wieloletniego układu rządzącego miastem i mamy odwagę to zrobić - wskazuje Anna Wachowska-Kucharska ze Społecznej Inicjatywy Wyborczej "Poznaniacy".

Braliśmy udział w wyborach samorządowych w roku 2010, gdy Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie My.Poznaniacy uzyskał poparcie 10% wyborców. Od tamtego czasu działamy aktywnie na rzecz zmiany szeroko pojętego myślenia o mieście - dodaje Anna Wachowska-Kucharska.

Tylko w dialogu z mieszkańcami Poznań może się rozwijać, a dzisiejsze problemy to nie tylko to, co na zewnątrz: zła komunikacja, brak miejsc w przedszkolach, żłobkach, brak mieszkania, ławki na skwerze, umierające centrum i anonimowość. Dzisiejszy Poznań to przede wszystkim My sami – Poznaniacy, którzy jesteśmy najczęściej pomijani w decyzjach podejmowanych przez władze. Za najistotniejsze problemy do rozwiązania uznajemy: zrównoważony rozwój, budownictwo komunalne, transport publiczny, ożywienie wyludnionego centrum miasta. Widzimy konieczność większego udziału kobiet – zarówno w Radzie Miasta i w miejskich urzędach, co znajdzie odzwierciedlenie na listach wyborczych Komitetu - wskazuje Włodzimierz Nowak, Społeczny Komitet Wyborczy "Poznaniacy".

"Poznaniacy" chcą działać w trzech najważniejszych obszarach: demokracja miejska, wrażliwość i kultura społeczna i jakość życia.

Dla nas "Kampania wyborcza" oznacza codzienną, żmudną, całkowicie społeczną - pracę na rzecz mieszkańców. Przed wyborami, chcemy tzw. "kampanii ubogiej", a nie "kampanii wielkich pieniędzy". Nie podoba nam się marnotrawienie społecznych pieniędzy, na obsługę wyborów, na wyborcze konkursy piękności, które są uskuteczniane przez partie. Chcemy pokazać, że można inaczej. Chcemy kampanii merytorycznej - kosztującej minimum - podsumowuje Włodzimierz Nowak.

Społeczny Komitet Wyborczy "Poznaniacy" przeprowadzi również cykl debat, dotyczących miejskiej demokracji. W środę o godz. 19:00 w Teatrze Ósmego Dnia odbędzie się pierwsze spotkanie pod hasłem "Czy demokracja lokalna ma szansę?". Debatę poprowadzą Anna Wachowska-Kucharska, Ewa Wójciak i prof. Tomasz Polak.


R E K L A M A

Komentarze (3)

10-02-2014 22:57:06
w
hehe niszowe My Poznaniacy, mające 8-10% poparcia (licząc tylko mniejszość chodzącą na wybory) zrodziło już trzecią z kolei swą odnogę. Życzę Wam jak najlepiej, ale przyznajcie, że to zabawne :)
10-02-2014 19:22:23
emeryt
Nawiązali a może zawiązali lub założyli.
10-02-2014 09:28:09
kierowca
Nie, tylko nie Nowak...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: