Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Kręgu fotografii - Jan Kurek o dawnym Poznaniu na zdjęciach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Kręgu fotografii - Jan Kurek o dawnym Poznaniu na zdjęciach
09-02-2014 16:29   Janusz Ludwiczak
W ramach inauguracji nowego cyklu spotkań poświęconych fotografii Jan Kurek opowiadał o dawnym Poznaniu na zdjęciach, miejscach których już nie ma.

Tym razem gościem spotkań z cyklu "W Kręgu fotografii" był Jan Kurek, który między innymi na stronie internetowej "Trzy oblicza Łazarza" prezentuje ok. 500 fotogramów, wykonanych w latach 1967 - 1969 na Łazarzu.

Warta płynąca nad Mostem Chwaliszewskim, a nim jadący tramwaj - taki Poznań pozostał tylko na zdjęciach. W trakcie spotkania mówiłem również o Janie Bułhaku, założycielu Związku Polskich Artystów Fotografików - powiedział Jan Kurek.

Kolejne spotkanie z cyklu "W Kręgu fotografii" zaplanowano na 28 lutego.

Jan Kurek - absolwent Wydziału Operatorskiego sławnej łódzkiej "filmówki" (Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej). Od 1964 do 1993 roku związany był z poznańskim ośrodkiem Telewizji Polskiej, w której przechodził wszystkie szczeble kariery realizatorskiej (od operatora kamery telewizyjnej do reżysera telewizyjnego I kategorii). Twórca wielu form filmowych i telewizyjnych w tym widowisk teatralnych: "Trismus" w reżyserii Ryszarda Bugajskiego i "Armii Poznań" w reżyserii Henryka Kluby.


Fot: Klub Osiedlowy "Krąg"

ZOBACZ TAKŻE: "W kręgu fotografii"

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

cze

17:00
Park Wilsona
Przeszłość,Teraźniejszość,Przyszłość-Czerwiec 56 - inscenizacja
w godz. 14:00-17:00

03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: