Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Przyjazne Podwórko" po raz drugi - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Przyjazne Podwórko" po raz drugi
07-02-2014 00:02   redakcja, Urząd Miasta Poznania
Miasto Poznań zaprasza wspólnoty mieszkaniowe ze śródmieścia, w tym z Łazarza do udziału w II edycji programu "Przyjazne Podwórko". Dzięki dofinansowaniu Miasta, wspólnoty mają możliwość poprawienia estetyki "swojego podwórka" poprzez tworzenie miejsc wypoczynku, placów zabaw dla dzieci czy małej architektury.

Program adresowany jest do wspólnot mieszkaniowych znajdujących się na obszarze jednostek pomocniczych: Osiedla Stare Miasto, Osiedla Jeżyce, Osiedla Św. Łazarz, Osiedla Wilda oraz Osiedla Ostrów Tumski - Śródka - Zawady - Komandoria. Wspólnoty mieszkaniowe mogą się też organizować dla realizacji wspólnego projektu - zagospodarowania terenu komunalnego przyległego do więcej niż jednej nieruchomości wspólnej, muszą jednak wówczas określić sposób swojej reprezentacji.

Wnioski o współfinansowanie zadań można składać w siedzibie Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych przy ul. Matejki 57 do 31 maja 2014 r.

Współfinansowanie nakładów na realizację projektu "Przyjazne Podwórko" może zostać przyznane w łącznej kwocie brutto nie wyższej niż 20.000 zł dla jednej wspólnoty mieszkaniowej. Kwota ta może zostać pomnożona przez liczbę wspólnot mieszkaniowych, które zorganizowały się na rzecz wspólnej realizacji przedsięwzięcia.

Celem programu "Przyjazne Podwórko" jest polepszenie m.in. estetyki otoczenia budynków mieszkalnych wspólnot mieszkaniowych w strefie śródmiejskiej Poznania, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia trwałych elementów infrastruktury: miejsc wypoczynku, placów zabaw dla dzieci i małej architektury.

W I edycji programu - w 2013 roku - z pomocy Miasta w utworzeniu zielonego, atrakcyjnego i przyjaznego dla mieszkańców otoczenia skorzystały dwie wspólnoty przy ul. Bukowskiej 13 oraz Palacza 8/10/12. Te inicjatywy pokazują, że z szarego i nieatrakcyjnego otoczenia można stworzyć naprawdę ładne podwórko.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: