Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kampania wyborcza ruszyła? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kampania wyborcza ruszyła?
04-02-2014 01:21   Janusz Ludwiczak
Na bilbordzie i wiatach przystankowych m.in. przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej pojawiły się reklamy Filipa Kaczmarka. Czyżby to początek kampanii wyborczej czy jednak informacja o dotacji unijnej dla Wielkopolski?

W listopadzie m.in. na antenie TVP Poznań i Telewizji WTK emitowane były minutowe spoty z udziałem Filipem Kaczmarka. Wielkopolski eurodeputowany PO informował o dotacjach unijnych, m. in. na przedłużenie trasy PeSTki do Dworca Zachodniego i nowy tabor tramwajowy.

Nie mogę się nie zgodzić. To prawda – zmiany są niesamowite i warto to przy każdej sposobności powtarzać. Jest to jeden z najlepszych w historii Poznania okresów, z którego wszyscy możemy być dumni, tym bardziej, że tak wielki wysiłek inwestycyjny wymagał nie tylko pozyskania pieniędzy z Unii Europejskiej, ale także sporych wyrzeczeń mieszkańców zmuszonych przetrwać utrudnienia komunikacyjne towarzyszące tak wielkiej modernizacji. Wspaniałym byłoby, gdyby ten film reklamowy wyemitować również w innych miastach, zarówno polskich, jak i przede wszystkim europejskich. Byłaby to promocja Poznania i jeszcze większy powód do dumy poznaniaków. Może warto poszerzyć ten materiał, tak by obejmował nie tylko inwestycje samorządowe Poznania, ale także pozostałe finansowane ze środków europejskich, np. takie jak: lotnisko, przebudowa poznańskiego węzła kolejowego, drogowe obwodnice Poznania, budynki uniwersyteckie, parki technologiczne, inwestycje szpitali itp. Jestem przekonany, że te miejsca również odwiedził poseł Kaczmarek. Suma byłaby też znacznie bardziej imponująca, bo, jak sądzę, powyżej 10 miliardów złotych - skomentował w listopadzie Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Pozostaje mi tylko podziękować posłowi Filipowi Kaczmarkowi za przygotowanie tak oryginalnego podsumowania naszych prac na rzecz Miasta i Poznaniaków. Wnioskuję, że takie pochwały i dowody uznania będą miały swoją konsekwencję… W końcu wybory już wkrótce - dodał prezydent Ryszard Grobelny.

Tymczasem na bilbordzie przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej oraz na wiacie przystankowej w kierunku Dworca Zachodniego pojawiły się reklamy z wizerunkiem Filipa Kaczmarka, podpisane tekstem "10 mld zł z Unii Europejskiej dla Wielkopolski. Dr Filip Kaczmarek, Wielkopolanin w Parlamencie Europejskim".

Czyżby to początek kampanii wyborczej? Czy jednak faktycznie informacja o dotacjach unijnych dla naszego regionu i miasta?


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

gru

18:30
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
X sesja (uroczysta) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

20

gru

do 21-12-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

19:00
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Koszykarskie derby Poznania
KKS Wiara Lecha - AZS Politechnika Poznańska

26

gru

16:00
Dworzec Letni (peron 4b)
Inscenizacja przyjazdu Ignacego Paderewskiego

31

gru

do 01-01-2020
Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
Sylwester na Skwerze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: