Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mieszkańcy kamienicy przy Hetmańskiej 9 zostali pozbawieni gazu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mieszkańcy kamienicy przy Hetmańskiej 9 zostali pozbawieni gazu
04-02-2014 01:04   Janusz Ludwiczak
Lokatorzy kamienicy przy ul. Hetmańskiej 9 od 10 dni nie mają gazu. Na zlecenie zarządcy budynku przeprowadzono kontrolę instalacji. Według spółki Nieruchomości Wielkopolskie w kamienicy tej stężenie gazu było zbyt wysokie, budynek mógł wybuchnąć.

Niespełna dwa tygodnie temu w kamienicy przy ul. Hetmańskiej 9na zlecenie spółki Nieruchomości Wielkopolskie, które jest zarządcą budynku przeprowadzono kontrolę instalacji, która zakończyła się pozbawieniem lokatorów dostępu do gazu.

Kamienicę przejęliśmy dopiero niedawno. Poprzedni właściciel w ogóle nie wykonywał kontroli gazowej. Zlecony przez nas przegląd wykazał, że jest zagrożenie wybuchem. Urządzenia pomiarowe wskazały stężenie gazu na poziomie 8%, przy czym groźny dla ludzkiego życia jest już poziom 4%. Firma, która wykonywała przegląd, wyłączyła gaz. W poniedziałek przeprowadziliśmy kolejne kontrole, stężenie gazu jest wciąż bardzo wysokie, na poziomie 7%. Wystarczy mała iskra i budynek może wylecieć w powietrze. Stwierdziliśmy również zerwanie plomb – ktoś na własną rękę starał się przywrócić gaz, ryzykując życie mieszkańców - tłumaczy Jarosława Ejsymont ze spółki Nieruchomości Wielkopolskie.

W tym tygodniu otrzymamy kompleksowe wyniki przeglądu, a wtedy okaże się czy będzie można zrobić remont, czy konieczna będzie wymiana całej instalacji. Od soboty lokatorzy otrzymują zastępcze źródła energii. Jest możliwość podłączenia kuchenek gazowych na butlę, piecyków czy boilerów do nagrzewania wody. Zapotrzebowanie na jeden piecyk elektryczny i boiler wyraził do tej pory jeden lokator. Dwie pozostałe osoby, które były pierwotnie zainteresowane pomocą, z niewiadomych przyczyn nagle z niej zrezygnowały - dodaje Jarosława Ejsymont, Nieruchomości Wielkopolskie.


R E K L A M A

Komentarze (1)

04-02-2014 22:34:17
Knife
Wreszcie jakaś przeciwwaga dla Pana Śruby i jemu podobnych! Dobrze wiedzieć, że w naszym mieście są jeszcze porządni zarządcy.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: