Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Parku Wilsona i na Matejki staną stacje rowerów miejskich? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Parku Wilsona i na Matejki staną stacje rowerów miejskich?
14-02-2014 11:38   Janusz Ludwiczak
Jest szansa, że przy wejściu do Parku Wilsona, przy skrzyżowaniu ulic Matejki, Szylinga i Grunwaldzkiej oraz przy zbiegu Przybyszewskiego i Marcelińskiej, przy kampusie Uniwersytetu Medycznego powstaną nowe stacje w ramach Poznańskiego Roweru Miejskiego. Do 14 lutego można oddawać głosy na 8 z 18 lokalizacji oraz przesyłać opinie i uwagi do projektu.

W połowie kwietnia 2012 roku uruchomiono został Poznański Rower Miejski, czyli system bezobsługowych wypożyczalni rowerów. Na terenie miasta znajduje się siedem stacji, w których możemy wypożyczyć jeden ze 120 rowerów. Stacje rowerów miejskich znajdują się na Moście Teatralnym, przy Starym Browarze, na Rondzie Rataje i Śródce, przy skrzyżowaniu Garbar i Małych Garbar, a także na 27 Grudnia. Najbliższa stacja dla Łazarza znajduje się dopiero przy dworcu kolejowym, na ul. Dworcowej (obok Mostu Dworcowego).

W tym roku mają pojawić się kolejne stacje w ramach systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego. Od poniedziałku do 14 lutego każdy może wskazać 8 nowych lokalizacji spośród 18 miejsc, które przygotował Urząd Miasta wraz z Zarządem Transportu Miejskiego.

Dzięki zapewnionym w budżecie Miasta Poznania środkom finansowym jest szansa na powstanie 6-8 nowych stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego. To oznacza, że w najbliższym sezonie cykliści mogą mieć do dyspozycji dwukrotnie więcej stacji, niż w roku ubiegłym - wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy ZTM.

Od kilku lat widać duży wzrost ruchu rowerowego na poznańskich ulicach. W ubiegłym roku w pełni potwierdziły to wyniki badań wykonanych w ramach przygotowywania Planu Transportowego Aglomeracji Poznańskiej. Odnotowano w nich znaczący wzrost podróży rowerowych w stosunku do roku 2000. W minionym roku już 5 procent podróży było wykonywanych rowerem (w 2000 r. - 1,35%) - dodaje Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego.

Wśród proponowanych lokalizacji jest Rynek Wildecki, Rynek Jeżycki, Plac Bernardyński, pętle tramwajowe na Ogrodach i Wilczaku, ul. Połabska, os. Łokietka, Rondo Solidarności, Murawa/Słowiańska, Naramowicka/Serbska, Plac Kolegiacki, plac na ul. Libelta przy Urzędzie Miasta, ul. Garbary w pobliżu dworca kolejowego.

Pojawiły się również trzy lokalizacje na Łazarzu:

  • Park Wilsona - wejście główne od strony ul. Głogowskiej,
  • ul. Matejki/Grunwaldzka/Szylinga - przy Komendzie Miejskiej Policji,
  • Bukowska/Przybyszewskiego - przy kampusie Uniwersytetu Medycznego.

Głosować można na 8 lokalizacji spośród 18 za pośrednictwem ankiety do piątku, 14 lutego włącznie.

Dodatkowe opinie i uwagi można zgłaszać przesyłając pocztą elektroniczą na adres konsultacje@um.poznan.pl lub pisemnie na adres: Urząd Miasta Poznania, Biuro Prezydenta, Oddział Dialogu Społecznego, pl. Kolegiacki 17, 61-841 Poznań.


R E K L A M A

Komentarze (1)

06-02-2014 21:29:00
Bieganek
Wyjdę na takiego 'anty', ale lokalizacja nietrafiona. Komu by miała służyć? Jak dotąd stacje powstają przy węzłach przesiadkowych, w ciągach obsługujących głównie studentów. Dużo sensowniej byłoby postawić stację przy krzyżówce Głogowska/Hetmańska, ale... nie ma jak bezpiecznie dojechać w to miejsce rowerem z centrum. To samo zresztą dotyczy wejścia do Parku Wilsona.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

cze

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: