Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Powstanie gra planszowa z okazji 25. Dni Łazarza? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Powstanie gra planszowa z okazji 25. Dni Łazarza?
30-01-2014 01:49   Janusz Ludwiczak
W środę odbyło się kolejne spotkanie Komitetu Organizacyjnego 25. jubileuszowych Dni Łazarza. Jednym z pomysłów jest wydanie gry planszowej, która miałaby przypominać łazarski odpowiednik kultowego Monopoly.

Od 30 maja do 10 czerwca już po raz dwudziesty piąty Łazarz będzie świętować, a to z okazji Dni Łazarza, które zbiegną się z pożegnaniem "Ósemki" i 25-leciem wolnej Polski.

Dni Łazarza to najstarsze i największe dzielnicowe święto organizowane jest od 1987 roku. 25. jubileuszowe Dni Łazarza mają rozpocząć się w piątek, 30 maja 2014 r. o godz. 17:00 IX Paradą Łazarską, która tym razem ma wyruszyć z Międzynarodowych Targów Poznańskich i przejść całym łazarskim odcinkiem ulicy Głogowskiej aż do VIII LO, gdzie w auli szkoły odbędzie się część artystyczna. Wcześniej na boisku Zespołu Szkół Muzycznych ma zostać utworzony napis z ludzi.

Pojawił się również pomysł wydania gry planszowej, która miałaby przypominać łazarski odpowiednik kultowego Monopoly.

Mamy pomysł, by powstała lokalna gra planszowa, którym głównym bohaterem byłby Łazarz. Od miasta nie ma szans otrzymania dotacji, gdyż jest już za późno, ale dlaczego nie wciągnąć w to lokalnych sklepów czy firm np. z ul. z Głogowskiej. Taka gra byłaby doskonałą pamiątką i można by w nią grać nie tylko podczas Dni Łazarza - powiedziała Ewa Dziewolska z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty".

25. Dni Łazarza mają potrwać w sumie 12 dni. W sobotę, 1 czerwca ma zostać rozegrany mecz Księża - Policjanci, a w Szkole Podstawowej nr 26 w siatkówkę zagrają wspólnie nauczyciele, uczniowie i ich rodzice.

Dzień później w Parku Kasprowicza rozegrany zostanie Otwarty Bieg Łazarski "Arena". 3 czerwca odbędzie się Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych, a następnego dnia "Łazarski Mam Talent!".

Nie zabraknie również turnieju wiedzy o dzielnicy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów "Łazarski Ombinus" czy Festynu Łazarskiego w Parku Wilsona.

Komitet Organizacyjny 25. jubileuszowych Dni Łazarza zaprasza chętnych do włączenia się do współpracy: tel. 61 647 42 88, e-mail: klubkrag@gmail.com


Komentarze (1)

30-01-2014 11:01:22
Jedyny_Normalny
Świetny pomysł z tą grą! Planszówki stają się coraz modniejsze, dlatego myślę, że zainteresowanie będzie duże. A poza tym zysk ze sprzedazy można przeznaczyć na jakiś szczytny cel, np. na nowe auto dla rzeczniczki MPK ;P
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: