Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kolektyw Kąpielisko otrzymał od miasta 17,8 tys. zł dotacji. Będzie ogród w pływalni przy Arenie? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kolektyw Kąpielisko otrzymał od miasta 17,8 tys. zł dotacji. Będzie ogród w pływalni przy Arenie?
28-01-2014 07:42   Janusz Ludwiczak
Miasto przyznało dla Kolektywu Kąpielisko 17 792 złotych na poprawę jakości przestrzeni publicznej poprzez projekty artystyczne (także w ramach amatorskiego ruchu artystycznego), integrujące społeczność lokalną i wzbogacające życie kulturalne dzielnic oraz centrum Poznania. Kolektyw Kąpielisko chciałby przekształcić przestrzenie nieczynnej pływalni w Parku Kasprowicza. Wśród pomysłów jest m.in. utworzenie ogrodu społecznego, miejsca do warsztatów, w których będzie można nauczyć się prowadzenia zdrowego stylu życia czy naprawienia samemu roweru, a także powstanie kina plenerowego.

Wydział Kultury i Dziedzictwa Urzędu Miasta ogłosił wyniki trzech otwartych konkursów dla organizacji pozarządowych działających w obszarze kultury. Dotację w wysokości 17 792 złotych otrzyma Kolektyw Kąpielisko. Stowarzyszenie wnioskowało o kwotę 157 500 zł.

Dofinansowany zostać ma projekt, który ma na celu poprawić jakość przestrzeni publicznej poprzez projekty artystyczne (także w ramach amatorskiego ruchu artystycznego), integrujące społeczność lokalną i wzbogacające życie kulturalne dzielnic oraz centrum Poznania.

Kolektyw Kąpielisko chciałby przekształcić przestrzenie nieczynnej pływalni w Parku Kasprowicza. Wśród pomysłów jest m.in. utworzenie ogrodu społecznego, miejsca do warsztatów, w których będzie można nauczyć się prowadzenia zdrowego stylu życia czy naprawienia samemu roweru, a także powstanie kina plenerowego.

Kolektyw Kąpielisko to grupa osób, która spotyka się od paru miesięcy. Chcemy wykorzystać przestrzenie pływalni w Parku Kasprowicza na potrzeby mieszkańców. Naszym celem jest zrewitalizowanie tej przestrzeni. Stawiamy sobie za cel aktywność społeczności lokalnej. Chcemy stworzyć ogród społeczny, zaprosić ludzi do hodowania roślin - owoców i warzyw, miałby to być otwarty ogród działkowy. Dzieciom i młodzieży moglibyśmy pokazać cały proces od sadzenia, przez wykonanie po jedzenie, czyli od ogrodnictwa po talerz. Planujemy zorganizować również warsztatownię, gdzie można nauczyć się zrobić młynek kawowy czy naprawić samemu rower. Jest też pomysł stworzenia kina plenerowego - objaśnia Magdalena Garczarczyk z Kolektywu "Kąpielisko".

Jeżeli mieszkańcy będą utożsamiać się z tą przestrzenią to będą o nią dbać i traktować ją jako własną przestrzeń. Prowadzimy rozmowy z POSiRem. Przedstawiliśmy juz naszą koncepcję na zagospodarowanie przestrzeni pływalni w Parku Kasprowicza. Ubiegamy się również o dofinansowanie naszego projektu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - dodaje Daria Kaczorowska, Kolektyw "Kąpielisko".


Komentarze (9)

27-03-2014 20:52:52
pasjonat
Szkoda,że nikt z dyskutantów nie przypomina sobie czasów gdy pływalnia funkcjonowała za porzedniego dzierżawcy,który zainwestował w obiekt np.zjeżdżalnia pierwsza w Poznaniu prawdziwy remont niecek basenów itp.
31-01-2014 22:26:14
NS
Na Chwiałkę są trzy przestanki a na bilet mi da. W jedna i drugą stonę dlamnie i mojego dziecka. Basen arena powinien zostać dla nas i naszych dzieci . Nie mają pieniędzy na remont a na inne rzeczy typu spa to chętnie, nawet lodowiska nie zrobili jak obiecywali. Hala Arena to symbol powinni ją wyremontować by miasto Poznań mogło się pochwalić by obywało się więcej meczy siatkówki, koszykówki czy koncerty widowiskowe , kabarety, ale na dzień dzisiejszy to nawet oświetlenie ledwo działa. Grobelny przestań napychać sobie kieszeń i zób coś dla osiedla Łazarz i jego mieszkańców
31-01-2014 22:16:02
AS
To jest paranoja!!! Co oni chcą robić ogród ??? dla kogo ??? dla działkowiczów. Znów dostajemy po dupie bo Grobelny tak chce. To chore. Zgadzam się zwami niech zakopią baseny, posadzą sadzonki i Widzę jak Grobelny je zbiera Ha ha ha !!!
29-01-2014 16:15:06
JS
Gdyby kopacze Lecha kąpali się na pływalni na Arenie, to już dawno byłaby wyremontowana :) Ale nikomu niepotrzebna, deficytowa pieczarka MUSI być kosztem pozostałych inwestycji. Zresztą Grobelny już zapomniał, że kończył łazarskie liceum - teraz jest kibicem Lecha - Łazarz Zarząd Miasta ma w głębokim poważaniu od lat...
29-01-2014 14:40:20
Tomek
Faktycznie, masz rację. Ale nadal jest kilka razy mniej niż wybudowanie Term oraz Pieczary.
29-01-2014 11:44:32
JS
@Tomek 200000 to było 10 lat temu i nie na remont tylko na prace porządkowo remontowe pozwalajace na "bezpieczne" funkcjonowanie. Już wtedy, w 2003 roku, koszt remontu był szacowany na parę milionów złotych. Wszystko jest w jednym z archiwalnych artykułów na lazarz.pl
29-01-2014 09:52:55
Tomek
Swego czasu wyceniano remont basen na bodaj 200 000zł. Termy kosztowały ponad 100x tyle. Basen był bardzo funkcjonalny, można było nawet w tygodniu po pracy pójść popływać. Szkoda, że nasi włodarze myślą tylko o sobie, no ale co tam, mieliśmy wymarzone EURO i wystarczy...
29-01-2014 00:13:38
Obywatel
Kolektyw w basenie. Kapielisko w pływalni. Dotacja na kapielisko 18tys. od Grobelnego. Ogród w basenie. Ale sobie z nas wszystkich robią jaja. Czy tego nie widzicie. A basenie ma być woda. Basen do kapitalnego remontu i latem kapiemy się z naszymi dzieciakami a nie jedziemy do Agua Parku bo tak chce nasz ukochany prezydent z radnym Wośkowiakiem do kupy. Weżmy sprawy w swoje ręce. Pogonić to towarzystwo.
28-01-2014 21:27:53
tonny
Najlepiej niech zakopia te baseny, skoro na remont nie ma pieniedzy a sa na pierdoly.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

do 03-02-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Windoor-Tech" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad

03

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż Wystawy "Prac Malarskich Mieczysława Hofa"
Wstęp wolny

07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: