Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pracownia protetyki słuchu powstanie w Collegium Chemicum przy Grunwaldzkiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pracownia protetyki słuchu powstanie w Collegium Chemicum przy Grunwaldzkiej
28-01-2014 00:32   Janusz Ludwiczak
Uniwersytet Medyczny otrzymał pozwolenie na budowę dla adaptacji pomieszczeń na potrzeby pracowni protetyki słuchu w budynku Collegium Chemicum przy ul. Grunwaldzkiej.

W październiku 2012 r. studenci Chemii UAM rozpoczęli naukę w nowym gmachu w kampusie na Morasku. Obecnie w Collegium Chemicum przy zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Śniadeckich zajęcia mają studenci Wydziału Farmaceutycznego i Katedry Chemii Farmaceutycznej Uniwersytetu Medycznego. Gmachem tym nie administruje już Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, lecz właśnie Uniwersytet Medyczny. Uczelnia otrzymała pozwolenie na budowę dla adaptacji pomieszczeń na potrzeby pracowni protetyki słuchu w budynku przy ul. Grunwaldzkiej 6/8.

Uczelnia stara się o dofinansowanie ze środków unijnych do projektu "Rozbudowa i wyposażenie pomieszczeń dydaktycznych Katedry Biofizyki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu dla potrzeb nowego kierunku studiów 2 stopnia „Protetyka Słuchu”". Niebawem zostanie zgłoszony wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2017-2013. Uzyskanie pozwolenia na budowę jest jednym z koniecznych warunków pozytywnej weryfikacji wniosku. Realizację zaplanowano na rok 2014. Projekt dotyczy działań inwestycyjnych polegających na przebudowie istniejących obiektów dydaktycznych, celem otwarcia studiów 2 stopnia Protetyka Słuchu - tłumaczy Dominika Bazan z Działu Promocji Uniwersytetu Medycznego.

Elementem projektu będzie także zakup pomocy dydaktycznych, które umożliwią studentowi praktykowanie w naturalnym środowisku dla wykonywanego w przyszłości zawodu. Celem jest zwiększenie dostępności i poprawa jakości kształcenia na oferowanych dotychczas i nowo otwartym kierunku studiów 2 stopnia „Protetyka Słuchu”, nawiązującego do potrzeb regionalnego rynku pracy - dodaje mgr inż. Paweł Glaser, dyrektor ds. administracyjnych Uniwersytet Medycznego

.

Collegium Chemicum zostało zaprojektowane przez Edwarda Madurowicza i Rogera Sławskiego. Kamień węgielny pod budowę gmachu wmurowano w 1920 roku. Obiekt miał początkowo służyć jako siedziba Politechniki Poznańskiej, jednak sprzeciw ministerstwa sprawił, że prace przy budowie budynku wstrzymano. Ostatecznie gmach ten ukończono w 1929 roku. Budynek ten pełnił funkcję Pałacu Rządowego, jako jeden z pawilonów podczas Powszechnej Wystawy Krajowej. Po zakończeniu PeWuKi budynek został przekazany Uniwersytetowi Poznańskiemu (obecnie UAM).


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
21

sie

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

22

sie

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Zimna wojna" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

23

sie

do 24-08-2019
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
(w godz. 20:00-2:00)

25

sie

Park Wilsona
XIII Światowe Spotkania z Kulturą Romską

27

sie

do 28-08-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - jesień/zima 2019/2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: