Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Czekają nas podwyżki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Czekają nas podwyżki
22-10-2008 14:50   Janusz Ludwiczak
Od 1 listopada podrożeje energia elektryczna, a 2009 rok przywitamy podwyżką cen wody. Miejscy radni przegapili termin odniesienia się do planu inwestycyjnego Aquanetu.

1 listopada trzecią już w tym roku podwyżkę wprowadza Enea, które uzasadnione są rosnącymi cenami energii na rynku hurtowym. Od przyszłej soboty za prąd zapłacimy średnio o złotówkę więcej, czyli o ok.2,3 procent.

To nie koniec podwyżek. W styczniu więcej płacić będziemy za zużycie wody. 18 lipca Aquanet złożył plan inwestycyjny spółki. Radni mieli trzy miesiące na zapoznanie się z nim, tymczasem przeoczyli go i wszystko wskazuje na to, że od stycznia więcej zapłacimy za wodę.

Dziś Aquanet złożył w Radzie Miasta Poznania Wniosek Taryfowy "O zatwierdzenie taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na rok 2009". I tak od stycznia za dostarczenie wody w kranie zapłacimy o 7,2% więcej, zaś za odprowadzenie ścieków o 7,3% więcej za metr sześcienny. Oznacza to, że 1m3 wody kosztować będzie łącznie 3,35 zł, a za odprowadzenie ścieków 4,57 zł/m3.

Aquanet tłumaczy podwyżkę koniecznością zapewnienia środków na nowe inwestycje. Dzięki wprowadzeniu nowego cennika spółka będzie mogła wymienić sieć wodociągową i kanalizacyjną na ulicy Winogrady, zbudować kolektor Junikowski II od Dolnej Wildy do ul.Hetmańskiej, zbudować przepompownię ścieków "Hetmańska", wymienić kanał sanitarny w Śródmieściu w pobliżu ul. Mielżyńskiego i dokończyć modernizację Lewobrzeżnej Oczyszczalni Ścieków.

Na szczęście na razie nie podrożeją bilety MPK. Ostatnia podwyżka biletów miała miejsce w lutym tego roku.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (1)

23-10-2008 11:15:40
max
Szkoda, że pensję też nie pójdą w górę.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

26

sty

13:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd Chóru Męskiego Kompanii Druha Stuligrosza

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: