Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Samuraje w Palmiarni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Samuraje w Palmiarni
27-01-2014 00:28   Janusz Ludwiczak
Pokaz japońskich sztuk walki z wykorzystaniem ostrych mieczy i bambusowych kijów można odbył się w niedziele w Palmiarni w ramach odbywającej się wystawy "Samuraje – rycerze dawnej Japonii".

Japońskie sztuki walki mieczami samurajskimi zaprezentowali członkowie Poznańskiego Stowarzyszenia Kendo, Iaido i Jodo - Meishinkan.

Przygotowaliśmy pokaz sztuk walki z kendo, posługiwania ostrym mieczem, bambusowym mieczem i kijem - powiedział Maciej Płotkowiak.

Pokazy sztuki walki odbyły się w ramach trwającej do 2 marca wystawy "Samuraje - rycerze dawnej Japonii", na której prezentowane są kopie zbroi i mieczy samurajskich.

Na wystawie możemy zobaczyć przegląd uzbrojenia japońskiego: od mieczy po stroje ochronne. W gablotach prezentowane są rozłożone elementy miecza japońskiego - wskazuje Maciej Płotkowiak.

A co fascynującego mają w sobie japońskie sztuki walki?

Fascynacja Japonią wzięła się, gdy 20 lat temu zacząłem uprawiać sztuki walki. Nie była wtedy dostępna literatura, nie było internetu. Zacząłem samemu robić miecze, od mozolnego szlifowania kawałka stali, później kucie tych mieczy i tak zaczęła się rozrastać kolekcja, którą możemy oglądać w Palmiarni - podsumowuje Maciej Płotkowiak.

Wystawę "Samuraje - rycerze dawnej Japonii" można oglądać w sali konferencyjnej Palmiarni do 2 marca. Pokazy sztuki walki odbędą się jeszcze w niedziele 2 i 9 lutego o godz. 15:00.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

cze

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- miedzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złozone z dzieci i rodziców lub dziadków. Obowiązują zapisy mailowe:(wysockiwoj@gmail.com). Liczba „rodzinnych z

16

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Portugalia" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

19

cze

do 20-06-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Moto Fest

Park Wilsona
Łazarskie śniadania przy wspólnym stole

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: