Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Samuraje w Palmiarni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Samuraje w Palmiarni
27-01-2014 00:28   Janusz Ludwiczak
Pokaz japońskich sztuk walki z wykorzystaniem ostrych mieczy i bambusowych kijów można odbył się w niedziele w Palmiarni w ramach odbywającej się wystawy "Samuraje – rycerze dawnej Japonii".

Japońskie sztuki walki mieczami samurajskimi zaprezentowali członkowie Poznańskiego Stowarzyszenia Kendo, Iaido i Jodo - Meishinkan.

Przygotowaliśmy pokaz sztuk walki z kendo, posługiwania ostrym mieczem, bambusowym mieczem i kijem - powiedział Maciej Płotkowiak.

Pokazy sztuki walki odbyły się w ramach trwającej do 2 marca wystawy "Samuraje - rycerze dawnej Japonii", na której prezentowane są kopie zbroi i mieczy samurajskich.

Na wystawie możemy zobaczyć przegląd uzbrojenia japońskiego: od mieczy po stroje ochronne. W gablotach prezentowane są rozłożone elementy miecza japońskiego - wskazuje Maciej Płotkowiak.

A co fascynującego mają w sobie japońskie sztuki walki?

Fascynacja Japonią wzięła się, gdy 20 lat temu zacząłem uprawiać sztuki walki. Nie była wtedy dostępna literatura, nie było internetu. Zacząłem samemu robić miecze, od mozolnego szlifowania kawałka stali, później kucie tych mieczy i tak zaczęła się rozrastać kolekcja, którą możemy oglądać w Palmiarni - podsumowuje Maciej Płotkowiak.

Wystawę "Samuraje - rycerze dawnej Japonii" można oglądać w sali konferencyjnej Palmiarni do 2 marca. Pokazy sztuki walki odbędą się jeszcze w niedziele 2 i 9 lutego o godz. 15:00.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

18

mar

do 20-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

26

mar

do 29-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Motor Show 2020" - targi motoryzacyjne
TTM - targi techniki motoryzacyjnej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: