Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na 100 dni przed maturą w stylu gali oskarowej - studniówka w 2 LO {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na 100 dni przed maturą w stylu gali oskarowej - studniówka w 2 LO {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}
26-01-2014 01:43   Janusz Ludwiczak
Równo sto dni przed maturą w II LO odbyła się studniówka. Poloneza wspólnie zatańczyło 195 abiturientów szkoły przy ul. Matejki.

W 877 dniu nauki w murach II LO przy Matejki 195 uczniów klas trzecich zatańczyło wspólnie poloneza. Sobotnia studniówka w "Dwójce" odbyła się w stylu gali oskarowej. Uczniowie i uczennice mogli poczuć się jak gwiazdy filmowe.

W tym roku egzamin dojrzałości będzie zdawać 195 maturzystów. Tematem przewodnim studniówki jest gala oskarów, która powoduje, że mogliśmy poczuć się jak w filmie. Myślę, żeby w takim nastroju jeszcze te ostatnie chwile młodzież spędziła, za chwile czeka ich wytężona praca i wysiłek - przygotowanie do egzaminu - powiedziała Małgorzata Demska, dyrektor II LO.

W tym roku "Dwójka" obchodzi 95-lecie istnienia. W 1919 r. w gmachu przy ul. Matejki 56 powstało Państwowe Liceum Żeńskie na Łazarzu. Rok później szkołę przeniesiono do budynku przy ulicy Matejki 8, gdzie mieści się do dziś. 6 marca 1929 r. przyjęło nazwę Państwowe Gimnazjum i Liceum im. Generałowej Zamoyskiej. Zmienił się wówczas profil placówki: klasy licealne i gimnazjalne realne zastąpiły klasy humanistyczne.

Mamy 95-lecie, ale nie będzie obchodzić tego jubileuszu, gdyż jest to kosztowne i spore przedsięwzięcie. Będziemy natomiast w tym roku obchodzić 10-lecie międzynarodowej matury i na tym głównie się skupimy, dlatego, gdyż jest to nasze oczko w głowie. Byliśmy piątą szkołą w Polsce, która program międzynarodowej matury wprowadzała, a mamy jeden z najlepszych wyników w Polsce, a nawet na świecie. Znajdujemy się w gronie 16 szkół na świecie, które osiągają tak dobre wyniki - wskazuje Małgorzata Demska, dyrektor II LO.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (5)

27-01-2014 17:06:46
Uczennica
Ależ to zabawne, kiedy ktoś twierdzi, że staje w czyjejś obronie, a jednocześnie lekceważy tego kogoś opinię. Drogi Rodzicu, jesteśmy naprawdę bardzo wdzięczni za Pańską troskę, ale nam jest w tej szkole DOBRZE. Również, jak Uczeń (pozdrawiam! Może się znamy?), jestem obecnie Uczennicą Dwójki i moja twarz też kilka razy na filmiku mignęła. Nie jestem z IB, tylko z "normalnej" klasy i również nie czuję, żeby w jakikolwiek sposób uczniowie klas IB byli faworyzowani. Wielu spośród moich znajomych z "normalnych" klas odnosi sukcesy i szkoła wcale ich nie pomija, a przy pracy pomaga. Istnieje u nas choćby przywilej urlopu olimpijskiego (z którego sama korzystam), który zgodnie ze statutem szkolnym może przysługiwać każdemu, kto przeszedł określony etap olimpiady lub konkursu. Z własnego doświadczenia powiem, że jest to ogromna pomoc (a w wielu innych szkołach tego nie ma). Skoro Pani Dyrektor osobiście darzy sympatią IB i uważa, że promowanie tych klas jest dobre dla interesu szkoły, to proszę bardzo, ja nie czuję się ani trochę pokrzywdzona czy niedoceniana, a i od żadnego z moich znajomych nie słyszałam, by się tak czuli. Nie potrzebuję wcale do szczęścia tego, by Pani Dyrektor opowiedziała o mnie gazetom, mój sukces jest moim sukcesem, 100% z matury wystarczy mi aż nadto. Rzecz jasna, nie twierdzę, że nasza szkoła jest idealna, ma swoje wady jak każda, ale może warto skupić się na faktycznych problemach zamiast wymyślać nowe, w dodatku nieistniejące. Nauczycieli mamy wspaniałych, potrafią nauczyć, ale też traktują nas z szacunkiem (w większości; tak, szacunek należy się każdemu człowiekowi, uczniowi też). Jestem w pełni zadowolona z tej szkoły, polecam ją całym sercem, jest mi bardzo, bardzo przykro, że już za kilka miesięcy ją skończę. Tyle ode mnie.
26-01-2014 20:28:06
była uczennica
Drogi Uczniu, jestem byłą uczennicą Dwójki z czasów przełomu kadencji Pani Heleny Barbary Materny i Pani Małgorzaty Dembskiej. Byłam dobrą uczennicą, choć nie wyróżniałam się spośród wielu innych dobrych uczniów wysoko cenioną działalnością w Samorządzie Uczniowskim czy innymi tego typu "zasługami". Zgadzam się z Twoim twierdzeniem na temat tego, że szkoła ma (a przynajmniej w moich czasach miała) w swojej kadrze wielu doświadczonych i "ludzkich" nauczycieli, którzy wspólnie z uczniami pracowali na sukcesy na olimpiadach, jak i wspierali w codziennej walce o umiejętność pisania esejów, zrozumienie ciągów arytmetycznych czy stężeń molowych. Muszę też zgodzić się z Rodzicem, że klasy IB zawsze były największą chlubą Pani Dyrektor Dembskiej, natomiast liczne sukcesy innych uczniów schodziły w jej pompatycznych przemowach na daleko dalszy plan. Skoro więc Drogi Uczniu piszesz, że obecnie większość sukcesów należy do "normalnych" uczniów - dlaczego Pani Dyrektor nie chce świętować jubileuszu, który dotyczy całej społeczności szkoły (włączając w to tysiące absolwentów), za to skupi się na rocznicy powstania klasy IB, której uczniowie stanowią w szkole zdecydowaną mniejszość?! Prawdą jest też fakt, że przez rok lub dwa kończyłam w piątki lekcje późnym popołudniem, kiedy swoje zajęcia mieli już uczniowie liceum wieczorowego. Moje zdziwienie tym faktem oraz stwierdzenie, że szkoła jest (przynajmniej w teorii) jednozmianowa, wychowawczyni skwitowała krótkim "lista rezerwowa uczniów jest długa, jak się komuś plan nie podoba to nie musi chodzić do tej ELITARNEJ szkoły". No i dotarłam do kolejnego punktu: przez trzy lata edukacji w tej "szkole z tradycjami" wysłuchałam tyle razy słów "elita" i "elitarny" w różnych odmianach, że do tej pory skóra mi cierpnie gdy je słyszę... Czy wybrałabym tę szkołę jeszcze raz? Zdecydowanie nie. Właśnie ze względu na dzielenie uczniów na równych i równiejszych.
26-01-2014 19:55:18
rodzic
@ uczeń - idź mój drogi, pokaż swój wpis pani Dembskiej. Z pewnością zaliczysz kolejne punkty. Ona takich bardzo lubiła. Żebyś zaś nie uważał, że pisze to sfrustrowany rodzic nieudolnego dziecka powiem Tobie, że moje dziecko również odnosiło sukcesy, z tym że ucząc się równolegle w innej szkole. Sukcesy osiągane w tej drugiej szkole (nie tylko krajowe) były owocem jego cholernie ciężkiej pracy, w której - aby mu pomóc - "dwójka" z panią dyrektor na czele nawet palcem nie kiwnęła. Myślę, że pani Dembska nawet nie wiedziała o istnieniu takiego ucznia i jego sukcesach. "Dwójka", ukończona z dobrym wynikiem, dała dobry humanistyczny "background", który na pewno pomógł w późniejszych studiach, ale porównania z innymi "renomowanymi" liceami nie wytrzymuje. Nie żyję w próżni, znam opinie rodziców młodzieży, która tam uczyła się w późniejszych rocznikach i opinie mieli podobne. No cóż, Dembska rulez!
26-01-2014 15:54:12
Uczeń
Drogi użytkowniku o nicku 'Rodzic', jak sam przyznałeś, od kilku lat jesteś poza orbitą 2 LO i mówisz o swoich doświadczeniach sprzed lat. Pozwól, że sprostuję kilka spośród Twoich dramatycznych zdań zanim okaże się, że Dwójka zjada "normalnych" licealistów i "promuje" IB niczym Castro komunizm. Mój punkt widzenia jest o tyle świeży, że sam jestem uczniem Dwójki, z tzw. "normalnej" klasy i tańczę poloneza gdzieś na filmiku powyżej. Przez wszystkie lata mojej edukacji nie zdarzyło mi się odczuć, że coś mi się odbiera, bo szkoła jest "ustawiona" pod moich kolegów i koleżanki z IB. Bo co znaczy "ustawiona"? Pani Dyrektor Dembska mówi o klasie z Międzynarodową Maturą, bo są w awangardzie, chwali się ich sukcesami, ale! To nie znaczy, że my ich nie mamy. Gdyby znał Pan (Pani?) realia, wiedział/a byś, że większość olimpiad aktualnie wygrywamy my, "normalni" (paskudne określenie) licealiści. A za to, z czego Dwójka wśród poznańskich liceów jest od lat po prostu znana, czyli za ludzką kadrę i profesorów którzy nie śnią się po nocach, dziękuję za każdym razem gdy rozmawiam z moimi styranymi kolegami z Ósemki i Marcinka. Spośród nas, drogi 'rodzicu', to ja wiem o czym mówię
26-01-2014 14:14:46
rodzic
"Mamy 95-lecie, ale nie będzie obchodzić tego jubileuszu, gdyż jest to kosztowne i spore przedsięwzięcie. Będziemy natomiast w tym roku obchodzić 10-lecie międzynarodowej matury i na tym głównie się skupimy, dlatego, gdyż jest to nasze oczko w głowie" - ot i sedno sprawy wyjawiła pani dyrektor Demska. Moje dziecko ukończyło tę szkołę (ale w klasie "normalnej", a nie z międzynarodową maturą) ileś lat temu (już jest po studiach) i doskonale pamiętam, że już wtedy międzynarodowa matura była oczkiem w głowie pani dyrektor. Wszystko fajnie, tylko że odbywało się to kosztem uczniów klas "normalnych". Niestety, rodzice (a tym bardziej uczniowie) nie mieli na to żadnego wpływu. Po prostu - wszystko w szkole było ustawiane pod klasy IB (z międzynarodową maturą). Pozostałe moje dzieci uczęszczały do Marcinka (LO nr I) i Ósemki. Mam porównanie, wiem o czym mówię. Rodzicu!! zastanów się sto razy, zanim zdecydujesz się posłać tam swoje dziecko!!!
Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: