Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od lutego PeSTka nie będzie wieczorami i w weekendy dojeżdżać do Dworca Zachodniego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od lutego PeSTka nie będzie wieczorami i w weekendy dojeżdżać do Dworca Zachodniego
22-01-2014 01:14   Janusz Ludwiczak
"Dwunastka" i "czternastka" od lutego będą jeździć trasą PeSTki od ulicy Głogowskiej, przez Dworzec Zachodni i pod Mostami: Dworcowym, Uniwersyteckim i Teatralnym tylko w dni robocze od 4 do 20. Wszystko dlatego, gdyż wieczorami i weekendy prowadzona będzie rozbiórka Mostu Uniwersyteckiego. Tramwaje linii nr 12 i 14 będą kursować objazdem "górą", ul. Roosevelta, przez Rondo Kaponiera.

We wtorek prezydent Ryszard Grobelny wraz z przedstawicielami Zarządu Dróg Miejskich i Zarządu Transportu Miejskiego oraz wykonawcami zwiedził plac budowy przebudowywanego Ronda Kaponiera. Do tej pory na budowie zużyto 40 000 m3 betonu, 10 000 ton stali i 30 tys. ton kamienia. Ułożono 2 km kabli telefonicznych, 7 km światłowodów, 25 km kabli energetycznych. Przebudowa Kaponiery ma zakończyć się w sierpniu 2015 roku.

Zanim to się stanie prowadzona będzie rozbiórka Mostu Uniwersyteckiego, który zostanie przebudowany. Wpłynie to na zmiany w komunikacji miejskiej. Od lutego tramwaje linii nr 12 i 14 w dni robocze po godz. 20 oraz w soboty i niedziele nie będą jeździć przedłużoną trasą PeSTki do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej.

Chcielibyśmy wstrzymać ruch tramwajów codziennie od godz. 20 do 4 rano oraz w soboty i niedziele. Myślę, że pod koniec roku będzie można przejechać tramwajami z Kaponiery na ulicę Święty Marcin - powiedział Kazimierz Skałecki, zastępca dyrektora ZDM.

Tramwaje linii nr 12 i 14 będą kursować objazdem "górą", ul. Roosevelta, przez Rondo Kaponiera. Zmiany potrwają kilka tygodni. Ile? Tego jeszcze nie wiadomo.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
17

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Kazachstan" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz" - impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach p

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Koziołek Matołek" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Krokodyl

20

cze

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Ogrodniczy
wstęp bezpłatny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: