Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Taizé na targach? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Taizé na targach?
21-10-2008 17:06   Janusz Ludwiczak
Europejskie Spotkanie Młodych Wspólnoty z Taizé może odbyć się w przyszłym roku w Poznaniu – donosi Radio Merkury i TVP Poznań. Jeżeli tak by się stało 100 tysięcy młodych ludzi z całej Europy zgromadziłoby się na terenach MTP.

Europejskie Spotkania Młodych Wspólnoty z Taizé odbywają się na przełomie kończącego się i nadchodzącego roku kalendarzowego. Każdego roku organizowane są w innym kraju. Podczas kilkudniowego spotkania młodzi uczestniczą w spotkaniach modlitewnych, spotkaniach refleksyjnych, zajęciach warsztatowych, jedzą razem posiłki – tworząc jedną, wielką wspólnotą.
Kulminacyjnym punktem jest modlitwa w parafiach o pokój w sylwestrową noc, rozpoczynająca się godzinę przed wybiciem Nowego Roku, po której odbywa się zabawa sylwestrowa. 1 stycznia młodzi jedzą wspólny lunch u gospodarzy.

Radio Merkury i "Teleskop" TVP Poznań podały, że niemal pewnie jest to, że Poznań będzie gospodarzem przyszłorocznego spotkania Taizé. Starania miasta, by właśnie w stolicy Wielkopolski zorganizować takie spotkania trwały od kilku lat.

Uspokaja jednak brat Marek z Taizé i prosi o czekanie do Brukseli, gdzie w grudniu oficjalnie zaprezentowana zostanie nazwa miasta przyszłorocznego gospodarza Europejskiego Spotkania Młodych.

Pewny tego, że spotkanie Taizé odbędzie się w przyszłym roku w Poznaniu jest Prezydent Ryszard Grobelny:
Wszystkie rozmowy już się odbyły. Bardzo gorąco zapraszaliśmy Wspólnotę do Poznania i myślę że przyjadą. Są uzgodnione pewne szczegóły dotyczące terminu i miejsca - czyli Targów. Ważny jest również system funkcjonowania komunikacji publicznej w tym czasie - powiedział Radiu Merkury, Prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

Miejsce kolejnego spotkania zostanie zaprezentowane podczas tegorocznego Europejskiego Spotkania Młodych Wspólnoty Taizé 28 grudnia w Brukseli. Spotkania Taizé odbyły się już trzykrotnie w Polsce: w 1989 i 1995 roku we Wrocławiu, a dziewięć lat temu w stolicy. Ubiegłorocznycm gospodarzem spotkania Taizé była Genewa.

W grudniu tego roku do Poznania przyjedzie także kilka tysięcy gości uczestniczących w konferencji i szczycie klimatycznym. Tłumy będą więc w okolicach targów i zapewne na samym Łazarzu. Podobnie może być za rok, co pewnie większość z nas może ucieszyć.


Fot: Taizé

Opracowanie na podstawie Radia Merkury i Wikipedii.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: