Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tysiąc osób codziennie odwiedza Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tysiąc osób codziennie odwiedza Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego
17-01-2014 16:30   Janusz Ludwiczak
Każdego dnia około tysiąc osób odwiedza Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego, które jeszcze przez dwa tygodnie będzie działać w centrum handlowym Poznań City Center.

Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego działa od 27 grudnia 2013 r. Połączyło innowacyjną technologię oraz multimedia z archiwalnymi materiałami. Stare zdjęcia, charakterystyczne elementy scenograficzne, rekwizyty z Powstania Wielkopolskiego, materiały filmowe i dźwiękowe zaprezentowane zostały w nowoczesny, interaktywny i niezwykle sugestywny sposób. Celem tej interaktywnej instalacji jest atrakcyjne pokazanie najważniejszych zjawisk i wątków dotyczących Powstania Wielkopolskiego oraz skłonienie odbiorców do dalszego poszukiwania informacji na ten temat. Ważnym elementem projektu jest prezentacja pamiątek rodzinnych, które do tej pory pozostawały jedynie w prywatnych rękach. Nowoczesna technologia pozwoliła zeskanować obiekty, a następnie zaprezentować je w formie cyfrowej, tak aby oryginały z powrotem mogły wrócić do ich właścicieli.

Wystawa prezentuje historie ludzi, osób, które brały udział w Powstaniu Wielkopolskim. Są to różne grupy społeczne - potomkowie, wnukowie, spadkobiercy. Poprzez historię tych osób chcemy pokazać Powstanie Wielkopolskie, nie zapominając również o genezie, dowódcach i żołnierzach. Chcemy zarazić młodych ludzi Powstaniem Wielkopolskim. Później tą instalacje chcemy zlokalizować w kontenerach, tak by wystawa mogła jeździć nie tylko po Wielkopolsce, ale różnych miastach Polski - powiedziała Agnieszka Wiśniewska, fundacja Wielkopolska Brand.

W najbliższy weekend organizatorzy przygotowali dla dzieci i młodzieży specjalne atrakcje. W sobotę zaplanowano zajęcia plastyczne, podczas których najmłodsi będą tworzyć kotyliony oraz rozwiązywać zadania i zagadki edukacyjne. Natomiast w niedzielę zwiedzający po raz kolejny spotkają grupę rekonstrukcji historycznej "3 Bastion Grolman". W kolejny weekend, 25 i 26 stycznia odbędą się "Żywe lekcje Historii", które umożliwią poznanie zagadnień z okresu Powstania Wielkopolskiego w sposób praktyczny.

W sobotę i niedzielę o godz. 12:00, 13:00, 14:00 i 15:00 będzie można wziąć udział w bezpłatnym zwiedzaniu muzeum wraz z przewodnikiem.

Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego można zwiedzać bezpłatnie do końca stycznia w godz. 10:00-20:00.


Fot: Adam Ciereszko/fundacja Wielkopolska Brand

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: