Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Europoseł Witold Tomczak i Jan Łopuszański odwiedzili księgarnię przy Rynku Łazarskim {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Europoseł Witold Tomczak i Jan Łopuszański odwiedzili księgarnię przy Rynku Łazarskim {WIDEO}
19-10-2008 17:14   Janusz Ludwiczak
W sobotę księgarnię "Sursum Corda" przy Rynku Łazarskim 1 odwiedzili politycy związani ze środowiskiem Radia Maryja – europoseł Witold Tomczak i Jan Łopuszański. Podczas spotkania medal "Z miłości do Boga, Ojczyzny i Bliźniego" przyznawany przez eurodeputowanego otrzymali założyciele księgarni "Sursum Corda".

W sobotnie popołudnie w księgarni katolickiej "Sursum Corda" przy Rynku Łazarskim 1 odbyło się spotkanie z dawnymi politykami Ligi Polskich Rodzin, związanymi ze środowiskiem Radia Maryja – europosłem Witoldem Tomczakiem i Janem Łopuszańskim.

Podczas spotkania eurodeputowany Witold Tomczak poruszył problem zagrożonej jego zdaniem suwerenności ojczyzny i "zanikającą" polskość w Unii Europejskiej. "Chcemy być w Polsce wolnej, niezależnej, chrześcijańskiej. Chcemy aby Polska była wolna. Polska przestaje istnieć, liczy się tylko Unia Europejska. Ojczyzna zanika" – takie słowa padały z ust europosła Witolda Tomczaka.

Deputowany wspomniał o apelu, jaki wystosował w sprawie przeprowadzenia referendum dotyczącego traktatu lizbońskiego.

Na spotkaniu odbyła się też debata na temat przyszłości Ojczyzny. "Precz z Unią Europejską!" – krzyknął europoseł Witold Tomczak.

Podczas spotkania zatytułowanego "Unia Europejska, a suwerenność Polski" wspomniano także o Radiu Maryja, które jako jedyne mówi prawdę i wolność.

Europoseł przyznał też założycielom księgarni "Sursum Corda" medale "Z miłości do Boga, Za miłość do Ojczyzny, Za miłość do Bliźniego". Medale otrzymali już między innymi ks. bp Stanisław Napierała – ordynariusz kaliski, major Paweł Świetlikowski i o.Tadeusz Rydzyk CSRS, dyrektor i założyciel Radia Maryja.

Na spotkaniu zaprezentowano także wystąpienia Jerzego Buzka i nieżyjącego już profesora Bronisława Geremka, podczas których z ust publiczności szły ostre słowa krytyki na europosłów wśród publiczności. Słowa "Wstyd i hańba" – padły po przemówieniu profesora Geremka.

Witold Tomczak jest politykiem w Parlamencie Europejskim, był posłem w Sejmie na III i IV kadencję. Był przedstawicielem AWS (z ramienia Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego) i współtwórcą Porozumienia Polskiego. W 2004 roku dostał się do Parlamentu Europejskiego z Ligi Polskich Rodzin. Obecnie poseł Witold Tomczak pracuje w Komisji Rozwoju i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego oraz delegacji ds. współpracy Unii Europejskiej z Chorwacją.

Jan Łopuszański był wieloletnim posłem Sejmu RP. W 2000 roku kandydował na Prezydenta Polski. Był przedstawicielem Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, Wyborczej Akcji Katolickiej, AWS, ZChN. W latach 2001-2005 był posłem Sejmu RP z ramienia Ligi Polskich Rodzin. Obecnie działa w radomskim Klubie Inteligencji Katolickiej.

KOMENTARZ OD REDAKCJI
Zadziwiające, że europoseł Witold Tomczak tak zajadle atakuje Unię Europejską sam zasiadając w Brukseli. Szkoda też, że na spotkaniu niektórzy przedstawiciele publiczności obrażali pamięć profesora Bronisława Geremka, który w lipcu tego roku zginął tragicznie w wypadku samochodowym. Pomimo przeciwstawnych poglądów szacunek należy się każdemu i zwłaszcza ludzie odwołujący się do chrześcijańskich wartości powinni stale o tym pamiętać.


Komentarze (80)

21-09-2009 11:03:40
max
No to Tomczak nie uniknie sprawiedliwości. skurczybyk lewe zwolnienia lekarskie załatwiał. www.radiomerkury.pl/index.php?art=36022
23-07-2009 22:26:52
max
No i co z tego. Kłusek naprawdę skończ już ten temat, to robi się nudne!!!
23-07-2009 22:03:37
Sławomir Kłusek
do maxa: mieszkam w Poznaniu
23-07-2009 16:55:20
max
Kłusek wracaj do Lublina i skończ już. To robi się nudne. To jest portal dzielnicowy, a nie W.Tomczka. On już jest przegrany, niech idzie w cholerę.
23-07-2009 10:07:57
Sławomir Kłusek
,,Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele! DZIęKUJę wszystkim tym moim Rodakom, którzy w wyborach do Parlamentu Europejskiego oddali głos na mnie i na listę nr 8. Proszę przyjąć wyrazy wdzięczności i szacunku za Państwa wybór, który mimo trudnej sytuacji, został dokonany zgodnie z sumieniem, w duchu prawdy i wolności. Dziękuję również za głosy tych, którzy w tych wyborach wskazali innych kandydatów, kierując się troską o przyszłość naszej Ojczyzny. Jest nas wielu, zaniepokojonych ogromem zagrożeń i otaczającego zła. Na nadchodzące trudne czasy Polska potrzebuje nade wszystko ludzi sumienia, ludzi prawdy, ludzi wolności, ludzi gotowych... do ofiary. Trzeba uczynić wszystko, aby środowiska katolickie, narodowe i patriotyczne zjednoczyły swoje siły wokół PRAWDY - dla dobra Polski i Polaków. Bóg zapłać wszystkim Przyjaciołom za wszelkie oznaki bezinteresownej życzliwości i solidarności, a szczególnie za dar modlitwy. W górę serca! Niech Pan Bóg błogosławi Polskiej Ziemi i polskim i polskim rodzinom! Witold Tomczak Poseł Rzeczypospolitej Polskiej do Parlamentu Europejskiego (ze strony internetowej Pana posła Witolda Tomczaka)
15-07-2009 22:31:26
antymoher
Wystarczyło kilka dni po zjeździe moherowych beretów w gnieździe ciemnoty i zabobonu by katolicko-narodowa hydra znów łeb podniosła.. ile jeszcze musimy znieść zanim ostatecznie ci ludzie wymrą i Polska zacznie przypominać cywilizowane kraje Europy Zachodniej a nie średniowieczny skansen? Bo w to, że zmądrzeją i zaczną być bardziej otwarci na świat a nie zamykać się w swojej sekcie to już nie wierzę. A Tomczak, choć być może uniknął kary, to jednak wybory sromotnie przegrał. I następnym razem już się za immunitetem nie schowa. Zawsze to jakieś pocieszenie.
15-07-2009 13:13:29
max
Sławomierze daj sobie spokój. Tomczak już nie jest nikim. Sukinsyn uniknął sprawiedliwości. Dziwię się tylko Pani Sędzi, że bała się nawiedzonego moheru. Tomczak powinien przynajmniej dostać grzywnę. Ale co się odwlecze to nie uciecze i wierzę jeszcze w polski wymiar sprawiedliwości. Nie można sobie tak po prostu jechać po pijaku, pod prąd i ubliżać policjantom "kur***mi". Jak ważny jest Tomczak udowodnili to wyborcy podczas ostatnich wyborów parlamentarnych. Nawet gdyby poparł go cały Ostrów Wlkp. (co i tak by się nie stało) nie miałby szans. A Sławomirowi polecam zmądrzeć i przestać słuchać głupot ojca Tadeuszka w Radiu MaWRyja czy Telewizji Tadeusz Rydzyk WAM.
15-07-2009 11:57:06
Sławomir Kłusek
na blogu mecenasa Janusza Wojciechowskiego znajduje się tekst ,,Niewygłoszona mowa obrończa w sprawie posła Tomczaka". Warto się z tym tekstem zapoznać. Oto fragment ,,Wysoki Sądzie, czegoś podobnego w moim życiu zawodowym nie widziałem! Chodzi o to, co zrobił autor aktu oskarżenia pan prokurator Adam Woźny. Otóż najpierw, 1 lutego 2001 roku umorzył on postępowanie wobec Witolda Tomczaka, precyzyjnie podważając wszelkie zeznania policjantów i wskazując, że zgodnie z zasadami procedury wszelkie wątpliwości należy tłumaczyć na korzyść podejrzanego. Te wątpliwości precyzyjnie wypunktował i obnażył. Postanowienie o umorzeniu sprawy uprawomocniło się. I nagle co się stało? Otóż jeden z policjantów złożył po terminie zażalenie na umorzenie sprawy. W kilkanaście dni po terminie je złożył, motywując, że postanowienie trafiło pod stary adres i zostało mu doręczone później przez teściową. O zmianie adresu prokuratury jednak nie powiadamiał. Nikomu w takiej sytuacji nie przywrócono by terminu do wniesienia zażalenia! Nigdy, w żadnej sprawie! A w tej przywrócono, po to żeby umożliwić oskarżenie Tomczaka. Zażalenie zostało rozpoznane, sprawa została nas nowo podjęta, został przeprowadzony śmieszny pseudo-eksperyment na okoliczność możliwości usłyszenia pewnego okrzyku, po czym ten sam pan prokurator Adam Woźny w październiku 2001 roku jednak napisał akt oskarżenia. W tym akcie oskarżenia pan prokurator Woźny te same fakty ocenił dokładnie, ale to dokładnie odwrotnie niż wcześniej w postanowieniu o umorzeniu. To, co było wcześniej wątpliwe, nagle stało się pewne. To co wcześniej było białe, nagle stało się czarne. Tym razem wszystkie wątpliwości zinterpretowane zostały na niekorzyść Tomczaka. Byłoby wielce ciekawym zapytanie pana Adama Woźnego, kto i czym mu tak przetrącił kręgosłup i zmusił do tego, żeby napisał akt oskarżenia całkowicie odwrotny do wcześniejszego umorzenia? Tu dodam, że pan Adam Woźny nie jest już prokuratorem. Z prokuratury odszedł na znak protestu przeciw wywieranym na niego naciskom, co publicznie wyznał w obszernym swoim wywiadzie udzielonym dla „Gazety Wyborczej”. Nie powiedział, kto i dlaczego naciskał na niego, żeby oskarżył Tomczaka. Warto by go o to zapytać. " (całość przypominam na blogu Janusza Wojciechowskiego)
08-06-2009 21:15:00
max
Widzę "johnyj", że Tomczak też Ciebie oszołomił całkowicie. Jasne lepiej od 8 lat unikać sądów. Jasne, lepiej ubliżać policjantom i jechać po pijaku pod prąd. Jasne, lepiej z figurkami Matki Boskiej przychodzić na rozprawy. Wczorajsze wybory pokazały - Prawica RP - 1,96%.
08-06-2009 19:57:08
johnyj
oj ludzie jak wy nic nie rozumiecie i tylko powtarzacie slogany z telewizji. A tak naprawdę nie znacie ani Tomczaka ani rzeczywistości polityki UE. Ale cóż, Polak mądry po szkodzie... choć niestety nie zawsze...
07-06-2009 22:09:52
max
No to teraz Tomczaka można siłą zaprowadzić do sądu!! Jak dobrze, że ten oszołom się nie dostał
24-05-2009 22:04:14
pyruś
Pardom Tomczak startuje z Prawicy RP, a nie Libertasu.
24-05-2009 22:01:08
pyruś
Taki chory ponoć był Tomczak? Dziś pojawił się na kongresie Libertasu. Biedny choróżka. Na szczęście ten oszołom się nie dostanie.
22-05-2009 12:07:45
ojro
Jak ten gość ma czelność? Po raz 4 nie stawił się na sprawie, która miała dziś się odbyć. Rzekomo znów się chory. Jak dobrze, że sędziowie odwiedzą "chorużkę" w szpitalu. To są po prostu kpiny. Na sprawie nie wstawili się dziś obrońcy Tomczaka, którzy jak twierdzili stoją w korkach i nie dojadą. Czy za obelgi policjantom i złamanie przepisów drogowych (jazda pod prąd) nie można skazać tego oszołoma, chociaż grzywną? I to trwa od prawie 9 lat. Gdzie ta polska sprawiedliwość.
29-04-2009 00:14:26
pyruś
Jak długo Tomczak będzie jeszcze bez karny? Po raz kolejny nie wstawił się w sądzie. A w czerwcu sprawa się przedawni. Dać mu chociaż 100 tys. zł grzywny oszołomowi. Kmiotek startuje z Prawicy RP - życze sukcesu. To już koniec ery Witolda Tomczaka - i dobrze. Amen.
15-03-2009 00:57:01
antymoher
"zachowują się godnie, z uwagą i kulturą obserwując proces" - wolne żarty, cała Polska widziała ten oszalały tłum moherowych beretów wyjący Rotę i klepiący różaniec w sali sądowej. Wstyd! W sądzie takie manifestacje są niedopuszczalne, jaki przekaz idzie w świat? - zacofany kraj, w którym banda zdewociałych oszołomów chce wpływać na wymiar sprawiedliwości. I tak potem Polska jest postrzegana. Gdzie my żyjemy... Od tego są świątynie by manifestować religijność jak już ktoś musi. Więc tak naprawdę chyba nikt nie wierzy w "prowokację" - religia zawsze była pożywką fanatyzmu, kto zna dobrze historię ten wie.
14-03-2009 22:55:16
Sławomir Kłusek
Pan poseł Witold Tomczak wydal oświadczenie: Strasburg, 11.03.2009 OŚWIADCZENIE w związku z doniesieniami medialnymi o pogróżkach pod adresem Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim. ODCINAM SIę od gróźb kierowanych pod adresem Pani Sędzi prowadzącej sprawę przeciwko mnie. Jestem przeciwny takim zachowaniom, ktokolwiek za nimi się kryje...Szczególnie oburzające jest wykorzystanie w tym celu wizerunku Matki Boskiej. Ta sprawa jest bardzo dziwna... Działania te wymierzone są przeciwko mnie i środowisku, z którym jestem kojarzony. Nie wykluczam prowokacji obliczonej właśnie na taki cel, aby wytworzyć niekorzystną atmosferę wokół mnie i procesu. Zdumiewająca jest też większość przekazów medialnych, które w sposób płytki i prymitywny, a nade wszystko kłamliwy opisują przebieg procesu, już ferując wyroki i czyniąc winnym kierowania pogróżek mnie i słuchaczy Radia Maryja. Osoby towarzyszące mi podczas rozpraw zachowują się godnie, z uwagą i kulturą obserwując proces. Taka obywatelska postawa budzi mój szacunek. (-) Witold Tomczak Poseł Rzeczypospolitej Polskiej do Parlamentu Europejskiego
04-03-2009 21:54:39
max
To mają być katolicy? To są oszołomy. Kartka z Matką Boską i na odwrocie pogróżki. Mam nadzieje, że te babcie odpowiedzą za to. W jakim kraju my żyjemy, się biorą takie oszołomy?
04-03-2009 21:50:59
max
Zwolennikom Tomczaka polecam świeżutki artykuł: Oskubiemy cię - napisali miłośnicy Radia Maryja na pocztówce z Matką Boską. I wrzucili do skrzynki sędzi, która ma wydać wyrok na europosła Witolda Tomczaka. A jego proces może przedawnić się w czerwcu. Więcej w Gazecie Wyborczej - http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36001,6345945,Sluchacze_Radia_Maryja_groza_sedzi.html
04-03-2009 20:16:53
antymason
Zadziwiające jest to że tak dużo jest głupkowatych młodych ludzi, co zauważam wśród swoich uczelnianych rówieśników. Zamiast bronić tego co Polskie i bronić swojego, to większość weszłaby w tyłek każdemu co nie jest Polakiem. mam nadzieję że kiedyś zmądrzejecie... i przestaniecie "srać" we własne gniazdo. pozdrawiam wszystkich
10-02-2009 11:38:56
max
Oj nie ładnie Panie Tomczak jeździć pod prąd i ubliżać policjantom. Sprawiedliowość pana nie ominie. Ale nie ładnie jest zabierać ze sobą tak niegrzeczną publiczność. Wielcy katolicy. Jesteście nawiedzeni. Liczę na sprawiedliwą decyzję ostrowskiego sądu.
04-12-2008 16:33:28
antymoher
Jeśli p. Łopuszański miałby być premierem, to ja dziękuję za taką suwerenność, wolę już tę znienawidzoną przez was Unię. Uczciwość czy pryncypialność, których nie neguję bo nie znam osobiście człowieka, to stanowczo za mało. Trzeba mieć jeszcze co zaproponować ludziom, coś więcej niż tylko obyczajowy zaścianek, polowanie na demony przeszłości, padanie na twarz przed klerem i sypanie mu pełnymi garściami. Coś co zmieni wizerunek naszego kraju jako "skansenu Europy" a nie wywoła tylko drwiny swym infantylizmem.
04-12-2008 13:54:13
Sławomir Kłusek
Do antymohera: Szanowny Panie !, dyskusja wokół zagadnienia modelu współpracy międzynarodowej w tym także wokół tego w jakim stopniu jesteśmy w stanie zaakceptować (bądź nie !) przenoszenie kompetencji naszych organów państwowych w ręce ponadnarodowe jest dyskusją bardzo ważną. Zauważ, że z badań KE wynika, że w Irlandii przeciwko Traktatowi z Lizbony głosowali głównie ludzie młodzi. Wiele osób buntuje się przeciwko temu, że mamy stracić własną politykę pieniężną. Być może w przyszłości (za 200 lat ?) pewne procesu, które dziś budzą na przykład u mnie opór (budowa ,,super-państwa) będą powszechnie akceptowane....tego nie wiem, ale powiem tak..nie wierzę w to, że wzrost wpływu obcych stolic na prawo obowiązujące w RP oraz przekazywanie kompetencji Polski w ręce organów unijnych zwiększa w długim okresie nasze bezpieczeństwo ...jakoś nie bardzo w to wierzę...ale przede wszystkim warto zacytować posłankę Gabrielę Masłowską, która mówiła ,, Jeżeli przekazanie naszych praw suwerennych nie będzie nas nic obchodziło, nie będzie budziło odruchu buntu, wstydu, żalu, to czy w ogóle chcemy nadal mieć własne państwo ?”. Wczoraj na łamach ,,Parkietu” przeciwko przekazywaniu kompetencji KNF w ręce unijne zaprotestował dziennikarz tej giełdowej gazety Pan Michał Kowalczyk...opór przeciwko (dobrowolnemu.. to przyznaję !) przekazywaniu atrybutów naszej suwerenności pochodzi z różnych stron.. Z tego też powodu bardzo szanuje takich polityków jak poseł Witold Tomczak czy poseł Jan Łopuszański. Warto zauważyć, że polityk Tomasz Petry na swym blogu pisał ,,Jest jeden polityk, którego ZNAM i cenie bardzo za uczciwość,a który określił się podczas jednego ze spotkań jako polityk zawodowy.Jest to znany działacz dawnego ZChN-u,Jan Łopuszański - zawsze wierny głoszonym ideałom, wierny wyborcom, człowiek honoru. Tylko... Jana Łopuszańskiego nie ma teraz w polityce. On nie mieścił sie w chamstwie, jakie ostatnimi czasy zaczęło w świecie wielkiej polityki dominować.To był wojownik, który walczył o sprawy uważane przez siebie za słuszne ,o pryncypia, ale nie potrafił przebijać się np. w debacie politycznej, gdy dyskutanci przekrzykiwali sie nawzajem. Jan łopuszański nalezy bowiem do nielicznej grupy polityków zwanych "rycerskimi".Oni są szlachetni, są w pewnych okolicznościach bardzo potrzebni,są ideowcami, ale na ogół zwykle przegrywają." tu akurat jestem większym optymistą. wierze, że Jan Łopuszański do polityki, także tej sejmowej wróci..myślę, że byłby dobrym premierem. Z szacunkiem. Sławomir Kłusek
04-12-2008 12:13:39
antymoher
A ja powiem przewrotnie - niech p. Kłusek się nie dziwi jeśli padają tu określenia "głupi moher". Jak ktoś prezentuje skrajne, wsteczne, kompletnie nie przystające do współczesności poglądy to musi się liczyć z tym, że nazwane to zostanie po imieniu. I jeśli komuś marzy się powrót do średniowiecza, ciemnoty i zabobonu to nie ma tu czego szukać. Warto zauważyć, że właśnie przez takich ludzi jak Pan pojęcia typu patriotyzm są dziś ośmieszane i kojarzą się bardziej z bogoojczyźnianą prymitywną propagandą katolickich oszołomów niż z pozytywnym myśleniem o naszym kraju. To nie te czasy, lud już nie jest ciemny i tego nie kupuje.. Przynosicie wstyd Polsce, czas by tacy ludzie jak p. Tomczak i inne podobne dinozaury z LPRu, ZChNu i radia Maryja zniknęli na zawsze ze sceny politycznej.
04-12-2008 00:38:32
max
Tak jak czytam Wasze wypociny i wnioskuję jedno - czy nie macie o czym innym rozmawiać? To nie jest forum i czat Radia Maryja.
04-12-2008 00:27:33
max
Nie możecie już skończyć tej nudnej dyskusji? To jest portal dzielnicowy, a nie Radia Maryja.
03-12-2008 23:45:25
Sławomir Kłusek
do: rozsądnego warto wysłuchać dzisiejszej (z 3 XII) wypowiedzi Pana posła Witolda Tomczaka w tej sprawie. Można jej wysłuchać na stronie internetowej Radia Maryja. Notatka o tej sprawie znajduje się także w ,,Naszym Dzienniku" (z 3 XII) Pan poseł przekazuje w swej wypowiedzi bardzo ważne fakty. W ,,ND" czytamy np. ,,Jak powiedzieli nam pełnomocnicy Witolda Tomczaka, obaj synowie eurodeputowanego KILKAKROTNIE stawiali się w terminie na wezwania sądu. Nigdy dotąd sędzia jednak nie znalazła czasu w trakcie postępowania na ich przesłuchanie. (...). Synowie znanego w Wielkopolsce europosła rzeczywiście w poniedziałek na rozprawie się nie stawili. Tyle tylko, że to sąd nie zadbał o właściwe - z punktu widzenia formalnoprawnego wezwanie ich na wyznaczony termin rozprawy. Wezwanie trafiło bowiem do domu posła Tomczaka; obaj jego synowie są już pełnoletni, studiują, przebywają w Poznaniu.". Pozostaję z szacunkiem dla Pana ale proszę też o nie używanie słów ,,głupi moher", Sławomir Kłusek
03-12-2008 18:18:43
rozsądny
Oj nie ładnie Panie Tomczak, nie dość, że ubliża się policjantom to w dodatku synowie dostaną areszt za niewstawienie się do sądu jako świadkowie. I jeszcze ten głupi moher, go broni, ja piernicze ale to ciemnogród. W jakim kraju my żyjemy i mam nadzieję, że ludzie rozsądnie wybiorą europedutowanych w czerwcu przyszłego roku
29-11-2008 23:13:53
REDAKCJA
Bardzo prosimy wszystkich Komentujących o zwięzłość wypowiedzi. W przeciwnym wypadku będziemy zmuszeni kasować zbyt długie komentarze. Przypominamy też, że komentarze powinny być związane z tematyką artykułu.
29-11-2008 22:48:25
Sławomir Kłusek
Szanowni Państwo !, Pan poseł Witold Tomczak był jednym z inicjatorów akcji zbierania podpisow pod wnioskiem o przeprowadzenie referednum w sprawie Traktatu z Lizbony. W trakcie trwania akcji zbierania głosów poparcia dla wniosku o przeprowadzenie w Polsce referendum w sprawie Traktatu z Lizbony zebrano ponad 500 tysięcy podpisów, listów, apeli i protestów. Biało-czerwone segregatory z tymi dokumentami wyłożone były w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego na spotkaniu patriotycznym w dniu 15 listopada 2008 r. Byłem tam !. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego spotkania. 1) W spotkaniu uczestniczyło ponad 600 osób. W jego trakcie można było wysłuchać wystąpień Pani poseł do PE Urszuli Krupy, Pana posła do PE Witolda Tomczaka oraz Pana prof. dr. hab. Ryszarda Henryka Kozłowskiego z Politechniki Krakowskiej. Wszyscy prelegenci nawiązali do zagadnienia potrzeby obrony suwerenności Polski. Na zakończenie odbył się (wspaniały !) koncert patriotyczny w wykonaniu zespołu ,,TRIM”. 2) Czym jest frakcja ,,Niepodległość i Demokracja” ? Zarówno Pani posłanka Urszula Krupa jak również Pan poseł Witold Tomczak są członkami działającej w Parlamencie Europejskim frakcji ,,Niepodległość i Demokracja”. Warto zauważyć, że w skład tej frakcji wchodzą obecnie (czyli według stanu na 25 listopada 2008 roku) 22 osoby z 9 krajów: ośmioro Brytyjczyków, troje eurodeputowanych z Polski, trzech Francuzów, dwie osoby ze Szwecji, dwóch Holendrów oraz jedna Dunka, jedna Irlandka, jeden Grek, jeden Czech i jedna Holender. 3) Zasady programowe frakcji. Pani posłanka Urszula Krupa przedstawiła zasady programowe wspomnianej frakcji. Są nimi: sprzeciw wobec Konstytucji Europejskiej nazywanej obecnie traktatem Lizbońskim oraz przeciwstawienie się ,,centralizacji i biurokratyzacji Europy”. Inne wspólne cele to ,,Demokracja, wolność i współpraca suwerennych państw”, ,,szacunek dla tradycji i wartości kulturowych” oraz ,,szacunek dla różnic narodowych i odmiennych interesów”. Przedstawiciele frakcji są zwolennikami Europy Ojczyzn. 4) Zmagania o suwerenność. Pani poseł przypomniała, że kilka miesięcy temu w Łodzi został zawiązany Komitet domagający się przeprowadzenia referendum w sprawie ratyfikacji Traktatu z Lizbony przez Polskę. Co ciekawe okazuje się, że 20 lutego tego roku podczas głosowania w PE 525 biorących udział w głosowaniu eurodeputowanych opowiedziało się za przyjęciem rezolucji popierającej Traktatu z Lizbony, 115 osób głosowało za odrzuceniem rezolucji u a 29 wstrzymało się od głosu.5) Kto z Polski był przeciw ? Przeglądając szczegółowe wyniki wspomnianego głosowania zauważyłem, że przeciwko rezolucji głosowali m.in: Pani poseł Urszula Krupa, Pan poseł Witold Tomczak oraz Pan poseł Bernard Wojciechowski (frakcja ,,Niepodległość i Demokracja”), Pan poseł Dariusz Grabowski, Pan poseł Zbigniew Kuźmiuk, Pan poseł Bogdan Pęk, Pan poseł Mirosław Piotrowski, Pan poseł Zdzisław Podkański, Pan poseł Bogusław Rogalski i Pan poseł Andrzej Zapałowski (frakcja ,,Unii na rzecz Europy Narodów”) oraz Pan poseł Sylwester Chruszcz i Pan poseł Maciej Giertych (niezrzeszeni). 6) Były prezes Banku Szwecji też był przeciw. Co ciekawe przeciwko wyżej wymienionej rezolucji PE głosował także były prezes Banku Szwecji Lars Wohlin (frakcja ,,Europejskiej Partii Ludowej i Europejskich Demokratów”), który był jednym z założycieli organizacji ,,Obywatele przeciw Unii Gospodarczej i Walutowej”, która miała za zadanie przekonać Szwedów do głosowania w referendum z 2003 przeciwko wejściu swego kraju do strefy euro. Jak wiemy – przekonywanie to okazało się skuteczne. 7) Wyrazy uznania dla Irlandczyków i Duńczyków. Pani posłanka w kontekście odrzucenia Traktatu przez Irlandczyków dokonała znamiennego porównania ,,3,5-milionowa Irlandia, jak Biblijny Dawid, potrafiła pokonać uzbrojonego po zęby Goliata !”. Przypomniała także, że ledwie 5-milionowy naród duński powiedział w referendum ,,Nie” dla koncepcji likwidacji swej waluty narodowej. Te fakty budzą nadzieję.8) Trzeba wciąż bardzo uważać Oczywiście zwolennicy budowy europejskiego ,,super-państwa” nie złożyli broni. Walka o zachowanie atrybutów suwerenności państw członkowskich UE toczyć się będzie dalej. Okazuje się, że przewodniczący Komisja Spraw Konstytucyjnych PE (AFCO), socjalista z Niemiec Jo Leinen, już po referendum irlandzkim (!) wielokrotnie powtarzał: ,,Potrzebujemy Traktatu z Lizbony jak najszybciej. Nie kiedyś w przyszłości, ale przed wyborami do Parlamentu Europejskiego w czerwcu 2009 r.”. 9) Szokujące propozycje dokumentu Andrew Duffa. Pani poseł zapoznała słuchaczy i telewidzów z propozycjami ujednolicenia procedury wyborczej do PE zawartymi w tak zwanym dokumencie Andrew Duffa, irlandzkiego członka Komisji Konstytucyjnej PE. Dokument ten datowany jest na 15 X 2008 roku. Zawiera on propozycje obniżenia wieku osób mogących brać udział w wyborach do PE do 16 lat. Co więcej z wypowiedzi prelegentki wynika, że powtarzają się propozycje obniżenia tego wieku nawet do 14 lat (!). Kolejną propozycją płynącą z tego dokumentu jest to, by utworzyć jeden dodatkowy okręg wyborczy obejmujący obszar całej UE. Całkowita liczba posłów wybieranych na mocy tego przepisu była by równa liczbie państw członkowskich UE. Od siebie dodam: co będzie dalej ? 10) Ponad 500.000 polskich głosów za referendum ! Pan poseł Witold Tomczak poinformował, że w trakcie trwania akcji zbierania głosów poparcia dla wniosku o przeprowadzenie w Polsce referendum w sprawie Traktatu z Lizbony zebrano ponad 500.000 podpisów, listów, apeli i protestów !. Biało-czerwone segregatory z tymi dokumentami wyłożone były w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu. 11) Nauczyciele suwerenności . Warto zacytować Pana posła, który powiedział, kierując swą wypowiedź wprost do prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego ,,Panie Prezydencie ! Tutaj właśnie leżą podpisy również tych ludzi, patriotów najwyższej próby, którzy dostrzegają wielkie zagrożenie dla Polski ze strony Eurotraktatu. Jest tutaj podpis córki Generała Fieldorfa – Nila, Pani Marii Fieldorf – Czarskiej, rocznik 1925. Są tutaj listy od Sybiraków, Rodzin Katyńskich, Akowców, od tych którzy znają cenę wolności. Oni mogą być nauczycielami naszej suwerenności.”. 12) Przesłanie Jana Pawła II . Pan poseł bardzo jasno oświadczył ,,Również w imieniu tych naszych Rodaków wołam: ,,Panie Prezydencie! Panie Premierze! Państwo Parlamentarzyści ! Traktat Lizboński - to nie jest sukces ! A na pewno nie sukces Polski. Nigdy nie jest sukcesem Państwa dobrowolna utrata jego suwerenności !” Przytoczył w tym kontekście słowa Ojca Świętego Jana Pawła II, który 3 XII 2001 roku mówił: ,,stając się członkiem Wspólnoty Europejskiej, Rzeczpospolita Polska nie może tracić niczego ze swych dóbr materialnych i duchowych, których za cenę krwi broniły pokolenia naszych przodków.”. 13) Suwerenność Polski w kontekście art. 90 Konstytucji RP. Prof. prof. dr. hab. Ryszard Henryk Kozłowski w swym wystąpieniu skoncentrował się na ogromnie ważnym zagadnieniu energii geotermalnej i geotermicznnej, która stanowi szansę dla bezpieczeństwa nie tylko Polski ale i całej Europy. Jednak także i on nawiązał do zagadnienia suwerenności Polski. Przywołał artykuł 90 Konstytucji RP, który zawiera zapis umożliwiający ograniczenie suwerenności Polski na rzecz organizacji międzynarodowej a na to, jak wskazał, ,,nie może wyrazić zgody żadna grupa ludzi, ani reprezentacja narodowa ani nawet całe pokolenie Polaków, gdyż suwerenność Polski jest dobrem, które należy do wielu pokoleń minionych, obecnych i przyszłych”. Słowa te spotkały się z ogromnym aplauzem ze strony zgromadzonych w sali uczestników spotkania. 14) Refleksja osobista Przyznam się, że także i dla mnie te słowa prof. Ryszarda Henryka Kozłowskiego mają wielkie znaczenie, gdyż 25 V 1997 roku właśnie m.in. z uwagi na treść artykułu 90 opowiedziałem się w referendum przeciwko przyjęciu obowiązującej obecnie Konstytucji RP. 8 czerwca 2003 roku głosowałem z kolei przeciwko wejściu Polski do Unii Europejskiej, nie mogąc pogodzić się z tym, ze prawo wspólnotowe (czyli zewnętrzne) będzie miało, na mocy orzecznictwa Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, pierwszeństwo nad prawem polskim, przed czym w swych sejmowych wypowiedziach przestrzegał na przykład poseł Jan Łopuszański, m.in. w swym ogromnie ważnym wystąpieniu z 10 stycznia 2002 roku. 15) Kilka miesięcy temu złożyłem z kolei swój podpis pod wnioskiem o przeprowadzenie ogólnonarodowego referendum w sprawie ratyfikacji Traktatu z Lizbony. Opowiadam się także za zachowaniem złotego i utrzymaniem polskiej polityki pieniężnej. 16) Zdaję sobie sprawę, że ze swymi poglądami jestem w środowisku finansowym w naszym kraju w mniejszości. Nie czuję się przez to od nikogo ani odrobinę lepszy. Być może nawet jestem bardzo ułomnym człowiekiem i wielce niedoskonałym obywatelem. Milczeć jednak nie mogę.. Sławomir Kłusek, (jestem analitykie giełdowym i pracownikiem Gospodarczego Banku Wielkopolski, od 1997 roku do 2008 roku byłem komentatorem giełdowym ,,Rzeczpospolitej”. Od 2002 roku do chwili obecnej jestem komentatorem Gazety Giełdy ,,Parkiet”. Oczywiscie poglądy przedstawione w tej wypowiedzi wyrażają tylko osobiste moje stanowisko i nie odzwierciedlają stanowiska instytucji, z którą jestem związany zawodowo. Pozdrawiam WSZYSTKICH.
29-11-2008 11:48:15
madzia
Jestem ciekawa czy dalej będzie wierzyć w swoje oszołomstwa w książce "SB, a Lech Wałęsa przyczyny do biografii" Jak się okazało, że SBek Graczyk żyje. A więc podobnie jak cała sekta Rydzyka jesteście zakłamani. Nigdy w to nie uwierzę, że nasz prezydent był SBkiem. To wielki człowiek, Noblista, doceniany na całym świecie, w kkońcu to Wałęsa, a nie Kaczyński czy Wasz kochany Rydzyk nie niósł flagi olimpijskiej w Salt Lake City. Nasz były prezydent jest doceniany na całym świecie.
29-11-2008 11:14:13
madzia
Wiesz co BH Sude mi nie mam ochoty z tobą dyskutować, bo to nie ma sensu. Czy wiesz o czymś takim jak metafora? Czy ja powiedziałam, że jestem akurat protestantką czy islamistką? To był przykład. Skoro Rydzyk chce mieć dofinansowanie niech według prcedur stara się o nie, a nie nielegalnie przeprowadza zbiórkę publiczną. Nie spełnił tych procedur co organizacje, Caritas, WOŚP, itd. Muszą mieć jakieś zezwolenia na zbiórkę publiczną. TYlko jakoś mam wrażenei, że znowu połowę datków przeznaczy na swój helikopter lub majbaha, mówili o tym kiedyś w TVP1. Nie miałabym nic przeciwko, gdyby Rydzyk chciał wybudować park wodny wykorzystując geotermy tak jak chce to zrobić Poznań z Termami Maltańskimi. Jestem ciekaw, czy nawet będziesz miał dostęp do jego geoterm. Nie! Bo Rydzyk potrafi robić wam pranie mózgu i wciskać ciemnotę. Ale słuchaj sobie dalej radyjka, już większym oszołomem być chyba nie możesz. Amen! Alleluja i do przodu.
28-11-2008 03:41:46
BH Sude mi
madziu!!! BY nie policzyli cię w poczet schizofremików; dwwie dobre rady: 1. Nie przecz samej sobie w kolejnych wypowiedziach! 2. Używaj tej samej miary wobec siebie co wobec innych! Piszesz: "Czy parafianie MBB pamiętają super ks. dr Jerzego Stranza. Do dziś pamiętam jego piękne kazania.", zaraz potem A kto Ci powiedział, że jestem akurat katoliczką, czy tylko jedna religia na świecie. A może jestem islamistką lub protestantką." Jeśli nie jesteś katoliczką po co się wtrącasz???. czy ja ingeruje w islam? Zarzucasz mi nieznajomoś twojej "religii", po czym sama popisujesz się nieznajomością listy moich podrużu zagranicznych :)))). Ja miałem prawo wnioskowac z tego co pisałaś, ty natomiast niewiem skąd czerpiesz wiedzę o mnie? Wreszczcie, nie życzysz ubliżania sobie, nazywając ludzi o zdaniu przeciwnym oszołomami. Nikt z nich nie użył uprzednio żadnego słowa przeciw tobie, atakowana była jedynie twoja ideologia, nie osoba. Agresja, atak na osobę jest oznaką słabości i niepewności!!! Apropos, jaki jest problem w korzystaniu z energii odnawialnej, jaką niewątpliwie są wody geotermalne?????, Czy chodzi poprostu o zabicie inicjatywy prywatnej!!!! Zastanów się!!!! Jak widzisz ja jako KATOLIK aspirujący do miana dobrego, troszczę się i o CIEBIE. Nie zmarnuj tego tylko czytaj i się ucz!!! CWP!!! Cum AVE Fraterno BH
26-11-2008 15:16:28
madzia
BH Sude mi wiesz co nie będę z tobą debatować, bo to nie ma sensu, ty i tak wiesz swoje. Jasne, ale jakoś ojciec Rydzyk nie widział problemu aby się starać na dofinansowanie ze środków unijnych z jego śmiesznych geoterm, które ogrzewałyby tylko pupcie jego przyd...w w śmiesznej szkółce medialnej. Jestem ciekaw, gdzie Ci biedni studenci będą dalej pracować. A kto Ci powiedział, że jestem akurat katoliczką, czy tylko jedna religia na świecie. A może jestem islamistką lub protestantką. Nie powinno ciebie to obchodzić, to akurat sprawa między mną a Bogiem, a nie tobą. O 3 w nocy to się śpi oszołomie. Nie życzę sobie, abyś mnie ubliżał nawet mnie nie znając. A jak tak narzekasz na unię to polecam pozwiedzaj sobie trochę Europy. Byłeś ty kiedykolwiek za granicą?
26-11-2008 03:16:05
BH Sude mi
Biedna madziu! Śmiac mi się chce, gdy czytam twoją - nazwijmy to - ripostę! Takie bzdury jakie wypisujesz, świadczą, albo o totalnej niewiedzy i ignoranctwie, albo poprostu o twojej złej woli!. Niewiem, które z dwojga lepiej świadczy o człowieku.... wydaje mi się, że żadne! Piszesz: "Gdyby nie Unia nie mielibyśmy tylu pzeprowadzonych inwestycji." HAHAHA! Może to cię za przerazi (Oby!), ale gdby nie unia i jej rozdęty do granic możliwości socjalistyczny aparat urzędniczy, przez który, darmo przechodzą wszelkie środki(uszczuplając się więcej niż nieco), było by pieniedzy na inwestycje znacznie więcej. Jesteżmy najzwyczajniej okradani przez darmozjadów. A ty im Jeszcze przyklaskujesz! JA ZIEMI POLSKIEJ NIE OPUSZóCZE! Tendencje do zwalczania nas narodowców, socjaliści, czy to z pod barw CzystoNiemieckich, czy miedzynarodowoKomunistycznych, czy teraz UNIJNYCH; mieli zawsze. Jeśli tobie również nie podoba się SUWERENNA POLSKA, gdzie Polak jest właścicielem (Własnośc = świadomoś = odpowiedzialnośc), to wyjedz sobie na ogórki lub na zmywak i pracuj jako najemnik w swej kochanej unii.... Ja żałowac za tobą będę, bo szkoda kolejnej zmarnowanej rodaczki, lecz cóż wolny twój wybór... Dalej, skoro jesteś taka ekumeniczna, opowiadasz się za dialogiem, religijnym, nawet z żydami, szukasz drogi pośredniej, to zapytuje z której katolickiej prtawdy wiary jesteś gotowa zrezygnowac, dla osiąfgnięcia kompromisu z innymi wyznaniami. Jeśli jest taka to znaczy, że nie przywi ązujesz do niej zbyt wielkiej wagi..... to poco wogóle w nią wierzysz, po co deklarujesz się jako Katolik, Jezus wszak mówił "niech wasza mowa będzie: Tak, Tak, NIe , NIe!" Jeśli nie istnieje tako to poprostu nie chrzań głupot! Czxytałąś co kolwiek z nauki społecznej koscioła odnośnie gospodarki? Zapewne nie! Ale to już wywódy na kolejny artykół.... Wreszczcie czepiasz się mojego nickname, bezmyśnie go uprzednio przepisując! Miałem prawo wpisac 40 znaków. Przepisałaś zatem moje inicjały, Zawołanie :Sądzą mnie! (Hrvatska) oraz listę funkcji jakie pełnie w 3 różnych organizacjach. Gratuluje! :))), a błędów szukaj u siebie, bo ja o 3-ej w nocy nie mam zamiaru!
25-11-2008 15:03:02
madzia
B.H. Sude mi! xkP MW, OM K!MP, xxxFPK!A najpierw naucz się pożądne nicki i nie pisz też bełkotów oszołomie. Mam nadzieję, że Archidiecezja przyjrzy się Państwu Wilowskim i księgarni pseudokatolickiej Sursum Corda. W końcu abp Gądecki prowadzi sam dialog antysemidzki. Czy parafianie MBB pamiętają super ks. dr Jerzego Stranza. Do dziś pamiętam jego piękne kazania. Co ważne cieszę się, że prowadzi dialogo ekumeniczny. A Wam oszołomom jak nie podoba się Unia Europejska von na Białoruś, do Turcji czy Rosji. Gdyby nie Unia nie mielibyśmy tylu pzeprowadzonych inwestycji. Ale cóż nie warto z Wami dyskutować, jesteście ciemni i nawiedzeni. Na szczęście są jeszcze inne media katolickie niż Radio Ma(w)ryja
25-11-2008 03:40:20
BH Sude mi!!!
Nie ma żadnego powodu, dla którego Lewartowowi należałby się jakikolwiek szacunek. Wyświechtane powiastki o wielkim autorytecie trzeba między bajnki włożyc. By dojś do takich wniosków wystarczy, wykaza się odrobiną własnej inicjatywy, pocztac wywiady i życiorysy.... Wartoś Jewro już teraz jest generowana min. naszym kosztem (chocby nierówna konkurencja naszych rolników - 25% DOPŁAT, czy niskie zarobki polskiego robotnika). Częś moich podatków, (tak jak podatk moich rodców i znajomych, którzy podzielaj ą moje poglądy) jest odprowadzana na unijne składki. Dlatego domagam się by z nich finansowane były inicjatywy eurosceptyczne. Głosy sprzeciwu traktuje jako domaganie się okradania mnie! A ich głosicieli ośmiele się nazwac awykłymi złodziejami!
25-11-2008 03:28:09
B.H. Sude mi! xkP MW, OM K!MP, xxxFPK!A
Po Lewartowie vel Germku nie płakałem! I Żałowac fircyka-sprzedawczyka nie zamierzam. Cóż Mesjaszem nie jestem ani ja ani nikt, kto był na tym spotkaniu. Nie odkupimy nikogo przez własne cierpienie, ni też ja nie zamierzam tego robic. Dlatego wymaganie rezygnacji z bronii(parlament UE), którą posługuje się adwersarz jest otyleż nie na miejscu, że sam używa nie tylko swojej socjalistyczno-pseudotolerancyjnej retoryki manipulacyjnej, ale też podszywa ją pod naukę chrześcijańską.... Walka o wartości trwa! To wielkie szambo UE i tak wkrótce się wyleje i nie będziecie miec schronienia bando szambonórków! Ujżą wasze czyny światło dzienne! Państwu Wilowskim należą się podziekowania, iż pomimo tak niesprzyjającej atmosfery, robią swoje i robią tak wiele. Państwa trud nie pójdzie na marne! Nie jesteście sami!
11-11-2008 00:47:49
REDAKCJA
W artykule zdałem relacje ze spotkania, nie wydaje mi się, że był to atak w posła Witolda Tomczaka. Miałem prawo tak jak Pan do własnego komentarza, który został zamieszczony pod tekstem. Pozdrawiam.
10-11-2008 23:51:12
Sławomir Kłusek
Byłem na tym spotkaniu i uważam, że Pan Janusz Ludwiczak skrzywdził swym komentarzem Pana posła Witolda Tomczaka. Pan poseł Witold Tomczak mówiąc o profesorze Bronisławie Geremku mówił z szacunkiem ,,Świętej pamięci Bronisław Geremek" a wskazując w tym kontekście na potrzebę miłości wobec każdego człowieka zacytował fragmenty Społecznej Krucjaty Miłości prymasa Stefana Wyszyńskiego ! Przecież jeżeli był Pan na sali wówczas gdy było to spotkanie to Pan wie, że tak właśnie było ! Pan poseł powiedział (w kontekście profesora Bronislaw Geremka) ,,słyszę tu pomruki, więc coś Państwu zacytuję..i "zaczął cytować Społeczną Krucjatę Miłości ułożoną przez prymasa Stefana Wyszyńskiego. (mogę się mylić co do poszczególnych słów ale pamiętam ten fragment spotkania i to mi bardzo utkwiło) ---------------- Społeczna Krucjata Miłości (którą cytował Pan poseł Witold Tomczak w kontekście świętej pamięci profesora Bronisław Geremka !) mówi 1) Szanuj każdego człowieka, bo Chrystus w Nim żyje. Bądź wrażliwy na drugiego człowieka, Twojego brata. 2) Myśl dobrze o wszystkich - nie myśl źle o nikim. Staraj się nawet w najgorszym znaleźć coś dobrego. 3) Mów zawsze życzliwie o drugich - nie mów źle o bliźnich. Napraw krzywdę wyrządzoną słowem. Nie czyń rozdźwięku między ludźmi. 4) Rozmawiaj z każdym językiem miłości. Nie podnoś głosu. Nie przeklinaj. Nie rób przykrości. Nie wyciskaj łez. Uspokajaj i okazuj dobroć. 5) Przebaczaj wszystko, wszystkim. Nie chowaj w sercu urazy. Zawsze pierwszy wyciągaj rękę do zgody. 6) Działaj zawsze na korzyść bliźniego. Czyń dobrze każdemu, jakbyś pragnął, aby Tobie czyniono. Nie myśl o tym, co Tobie jest ktoś winien, ale co Ty jesteś winien innym. 7) Czynnie współpracuj w cierpieniu. Chętnie spiesz z pociechą, radą, pomocą, sercem. 8) Pracuj rzetelnie, bo z owoców Twej pracy korzystają inni. Jak ty korzystasz z pracy drugich. 9) Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego. Staraj się dostrzec potrzebujących wokół siebie. 10) Módl się za wszystkich, nawet za nieprzyjaciół. ----------- Panie Januszu czy był Pan na tym spotkaniu ? JEŻELI TAK to dlaczego nie zabrał Pan głosu i nie wypowiedział swojego zdania wtedy w księgarni ? To jest bardzo niesprawiedliwie tak traktować polityków, którzy mają tak wielkie zasługi w obronie suwerenności Polski z poważaniem Sławomir Kłusek pracownik banku, analityk giełdowy, Poznań
06-11-2008 11:24:58
max
Niech poseł Tomczak nie chrzani mi o wartościach jak sam nie potrafi zjawić się na własnej sprawie w sądzie. Wielki z niego katolik, a sam ubliża policjantom. Napewno był pijany. Cóż Radio Maryja oszałamia az do bólu, ale sa jeszcze "inteligentne" rozgłośnie radiowe.
05-11-2008 11:11:14
filip
Tomczak ma czas pluć na Unię Europejską, a stawić się przed sądem na własny proces nie chce i wymyśla błahe preteksty by uniknąć sprawiedliwości. Nie ma to jak jechać pod prąd i nabluzgać policjantom, pewnie niezbyt trzeźwy, a teraz śmie głosić nauki moralne.
28-10-2008 22:53:55
vandal
Nie zgadzam sie z komentarzem redaktora, choc w odroznieniu do niektorych na forum uznaje prawo do komentowania, szczegolnie jesli komentarz jest oddzielony. Bezstronny dziennikarz musialby sie chyba urodzic na Marsie. Z drugiej strony nie widze nic zlego w zapraszaniu politykow przez ksiegarnie. Jesli jednak beda to politycy tylko jednej opcji, to moze to znaczyc ze wkrotce klientami beda zwolennicy tylko jednej partii. A to moze byc szkodliwe dla skadinad szczytnej misji prywatnej ksiegarnii katolickiej. Pozdrawiam
28-10-2008 19:13:26
ojdyr
Jakby Grzegorz nie chciał, to ja pomogę: Grzegorz F. z Lublina to najpewniej Grzegorz Frejlich z rydzykowego IEN. Googly googly googly, go away :) Co do propozycji Grzegorza: nie będziesz ustalał reguł dyskusji w Internecie. To nie Twoje podwórko. Odnieś się do argumentów, albo idź na spacer.
28-10-2008 18:50:35
max
Grzegorzu z Lublina jak jesteś taki mądry to sam podaj swoje nazwisko.
28-10-2008 18:20:37
Grzegorz z Lublina
Stań z otwartą przyłbicą ojdyrze i podaj swoje prawdziwe imię i miejsce pochodzenia jeśli nie brakuje ci odwagi i nie kryj się za wygodną ksywką.
28-10-2008 17:48:30
ojdyr
Grzegorzu F. z Lublina: (1). Dwa razy zwracano Ci uwagę, że nie o Bartoszewskim tylko o Geremku mowa. W tekście też nie ma ani słowa o Bartoszewskim. Nie jest to więc żadne Twoje przeoczenie, lecz fiksacja wynikła z wściekłego atakowania PROFESORA Bartoszewskiego przez tak ideowo bliskie Tobie środki masowego rażenia. (2). Nikt, a już w szczególności ja, nie zabrania wypowiadania sie Tobie na żadnym forum publicznym. Jeśli uważasz, że poprzez wyjaśnienie, kogo reprezentujesz, ujawniłem jakieś odium wiszące nad Twoją osobą i stanowiskiem w tej sprawie, to doprawdy nie miej pretensji do mnie, lecz do siebie. Osobiście uważam, że czytelnicy powinni mieć prawo do wiedzy, z kim mają do czynienia, oraz co się może stać w perspektywie najbliższego czasu na tutejszym forum - przypadkiem byłem osobą poinformowaną. Zaś jeśli chodzi o problem cenzury, to rozwiążcie go na własnym podwórku - mówię tu o forum Radia Maryja - zamiast czynić zarzuty tam, gdzie żadna cenzura nie istnieje. (3). Nie sprowadzaj całego katolicyzmu do konfliktu "radio maryja vs. reszta świata". Nie macie monopolu na prawdę, nawet w obrębie Kościoła Katolickiego, chociaż usilnie staracie się wmówić, że tak jest. (4). Nie rozśmieszaj mnie regulaminem forum RM. Tutaj jesteśmy w Reszcie Internetu, a nie w waszym kółku wzajemnej ortodoksji. (5). O istnieniu, bądź nie, prawdy obiektywnej, oraz o tym, po czyjej ona jest stronie mógłbym długo dyskutować, ale po pierwsze, to nie miejsce na takie dyskusje, a po drugie, druga strona powinna znajdować się na pierwszym stopniu polemicznym. Z oczywistych względów nie przeprowadzimy też takiej rozmowy na naszym, bądź co bądź macierzystym forum. Pożegnam Cię więc od razu wnioskiem: obiektywnia prawda jest taka, że nie macie racji.
28-10-2008 10:06:45
Grzegorz z Lublina
Łatwo miotać słowami: "ksenofob", ale trudniej je rozumieć co znaczą i kogo tymi słowami można nazywać, a kogo nie! Podobnie dzieci w piaskownicy nazywają się różnymi określeniami nie znając dokładnie co dane słowo znaczy.
28-10-2008 10:01:55
Grzegorz z Lublina
Istnieje obiektywna prawda i zawiera się w rzeczywistości i możemy ją poznawać. I nie odnoszę się tu do religii mówiąc o prawdzie, tylko do filozofii. Relatywizm jest bzdurą. Odwołuje się do zdrowego rozsądku a nie do ideologii jakiejkolwiek
28-10-2008 08:43:19
dark
Szlag człowieka trafia, jak czyta o "obiektywnych" ponoć prawach według ideologii wyznawanych przez ksenofobów, mieniących sie jedynymi prawdziwymi Polakami. W podobny sposób rozumowali też wymienieni tu wcześniej "bohaterowie" jak Hitler i Stalin, z tym, że w ich imperiach za krytykę "jedynie słusznych" poglądów można było położyć głowę, a przynajmniej zgnić w łagrze.
28-10-2008 07:57:38
Bambuka kum kum z Łazara
Sekta ojca "R" Należy do sekty buddyjskiej, która wierzy, że oświecenie można uzyskać tylko podczas upojenia alkoholowego. Na ogół nic nie je, ale za to dużo pije. Jego organizm przetwarza alkohol etylowy na energię. Ma również skłonności do fotosyntezy, co powoduje, że jego twarz przybiera purpurowo-zieloną barwę. Nic nie mówi, zna tylko kilka wyrażeń potrzebnych do uzyskania Magicznego Trunku. Z wyglądu nie różni się od menela Ogólnoławkowego. Bardzo rzadko spotykany, a jak już, to w mniejszych miejscowościach. Alkoholik (menel, żul, pijak, homo neardentalis) – osobnik płci najczęściej męskiej. Organizuje się w skupiska gronkowcopodobne pod sklepem monopolowym. Menel zazwyczaj posiada wieloletnie doświadczenie, często karierę rozpoczynał jeszcze za czasów PRL-u, ucząc się zawodu picia bimbru ze skarpetek wacka od towarzyszy ze wschodu. Żyje w zgodzie z naturą, a także z aglomeracją miejską. Często można go spotkać, gdy czerpie pozytywną energię obejmując drzewo, ale także filar dworca lub znak drogowy. Nie znosi zamkniętych przestrzeni, dlatego lubi spędzać czas na świeżym powietrzu. Uwielbia przebywać z ludźmi, dlatego sypia w miejscach publicznych. Najwyższe stężenie alkoholu we krwi osiąga w okolicach wypłaty i renty. Cechą charakterystyczną jest niewielka stabilność pionowa. Dostrzega się zmiany konformacyjne w konfiguracji przestrzennej menela: najczęściej przejście ze stanu wertykalnego w stan horyzontalny. Pozycja horyzontalna charakteryzuje się zmaksymalizowaniem powierzchni oddziaływania żula z gruntem. Należy do sekty buddyjskiej, która wierzy, że oświecenie można uzyskać tylko podczas upojenia alkoholowego. Na ogół nic nie je, ale za to dużo pije. Jego organizm przetwarza alkohol etylowy na energię. Ma również skłonności do fotosyntezy, co powoduje, że jego twarz przybiera purpurowo-zieloną barwę. Nic nie mówi, zna tylko kilka wyrażeń potrzebnych do uzyskania Magicznego Trunku. Z wyglądu nie różni się od menela Ogólnoławkowego. Bardzo rzadko spotykany, a jak już, to w mniejszych miejscowościach. Trochę powiedzeń menelskich Piwska mi trzeba! Nie da ci wódka, ni drogie wina, tego co da ci Mocna Malina. Abonent tymczasowo najebany. Otwieram wino za swoją meliną. Pij wódki, pij wina, na chuj ci rower Ukraina. Chluśniem, bo uśniem. Trzaśniem, bo zaśniem. Łykniem, bo odwykniem. Golniem, bo pierdolniem. Ma kawaler dorzucić się 50 groszy do winka? Lepiej daj mi na jabola, niż księdzowi na merola. Nie pijesz, nie żyjesz. Jak powiadał stary Kloszard z Mazur: Nie piję, nie jadę! Piwo z rana jak śmietana. Siema siema o tej porze każdy wypić może. Bez wódki rozum krótki. Szefie pożycz 3 złote. Bo Ci macice na lewą stronę wywróce. Raz na ławce, raz pod ławką. Palę, piję i żyję. Mam ksywę Jabol, wiesz jak jest, rzuć jakieś drobne na wino. Czas to pieniądz, pieniądz to piwo, więc chodźmy na piwo bo szkoda czasu. Kolego, nie będę owijoł w bawełne, pali nas rura, dej czypieńdziesiąt na wino Kierowniku, poratuj... Pyk teściowe w klatkie piersiowe. Piłeś - nie jedź, nie piłeś - wypij. [edytuj] Ciekawostki Ogólnie wiadomo, że każdy pijak to złodziej. Ulubioną grą każdego menela jest Monopoly. Ulubionym kwiatkiem każdego menela jest oczywiście Piwonia. Ulubionym teleturniejem każdego menela są Żulionerzy. A pomieszczeniem naturalnie Piwnica. Jest takie przysłowie: "Żul prawdę ci powie". W starożytnym Rzymie było i wino i kwestorzy. Menel w odróżnieniu od "normalnego" człowieka w pierwszej kolejności usypia, a dopiero potem samoczynnie się kładzie. Czym się różni pijak od alkoholika? Alkoholik chodzi na spotkania.
28-10-2008 07:46:23
Grzegorz z Lublina
Ojdyrze przeoczenia się zdarzają, ważne że się uczciwie ktoś przyznaje. A co do najazdu, nie ma się czego bać właściciel tego portalu, jak widać dyskutować chcemy na argumenty, a błędy zdarzają się. Czy mi nie wolno się tu wypowiadać, wszak w Polsce jest wolność, tak przynajmniej mówią wszyscy. Czy nie wolno się tu wypowiadać innych ludziom, choćby i z mkprm? Cenzura??!!! No i czego się bać??!! A co do "zmasowanego najazdu Rydzykjugend" jak to określiłeś, to czego też się bać??!! A może to strach przed zdroworozsądkowym myśleniem i krzyk rozpaczy, gest protestu przed tym! Jeśli np. ateistom wolno prowadzić protest, to i wolno nieateistom to samo. Chyba, że traktuje się np. katolików jako ludzi 2 kategorii!! A na przyszłość to proszę niwe kopiować części forum i nie wklejać gdziekolwiek, bo to łamanie zasad korzystania z niego i nie zapytałeś mnie o pozwolenie a jako człowiek dobrze wychowany powinieneś!
28-10-2008 07:18:27
Grzegorz z Lublina
Aha, mamy wiernych czytelników forum, to dobrze. Zostałem zdekonspirowany! Ojej!
28-10-2008 00:07:12
wierny
Abp. Stanisław Gądecki powinien zamknąć tą księgarnię! To jest nie do pomyślenia aby księgarnia rzekomo katolicka poruszała tematy antysemickie. Prędzej powinna się tu znaleźć księgarnia św.Wojciecha.
27-10-2008 22:52:01
ojdyr
Grzegorzu z Lublina, vel Grzegorzu F z Forum Młodych Przyjaciół Radia M., nie wyszło z Bartoszewskim, ale zawsze możesz jeszcze napisać, że dziadek Tuska był w wehrmachcie. Gwoli wyjaśnienia: Grzegorz z Lublina znalazł się tu na skutek wołania o pomoc niejakiej Rity Wilowskiej z księgarni "Sursum corda", której najwyraźniej nie spodobał się komentarz redakcyjny do artykułu. Jak wskazują wszelkie poszlaki, Grzegorz z Lublina występuje również na forum młodych przyjaciół radia maryja (www kropka mkprm kropka fora kropka pl) - pod nickiem Grzegorz F. (miejscowość: Lublin). Jest on powiązany - jak sam pisze w swoim profilu - z Instytutem Edukacji Narodowej, finansowanym przez fundację Servire Veritati, która z kolei została zarejestrowana przez niejakiego Rydzyka Tadeusza. Na forum radiamaryja Grzegorz F zamieścił dzisiaj, 27 października, co następuje: ----------------------------------------------------------- Poniżej wklejam mail jaki otrzymaliśmy w IEN od Pani Rity Wilowskiej z Księgarni "Sursum corda" z Poznania, proszę o pomoc w obronie tejże księgarni i inicjatyw przez nią podejmowanych: " ----- Original Message ----- From: Rita Wilowska To: rumcajs ; info ; Jurek Duszynski ; a.wronka ; ab ; Agnieszka Klimiuk ; zbienko ; dom_polski ; fabian6 ; fnp ; fundacja ; hubert.donat ; ien ; jerzyrobert ; Wlodzimierz Kedziorek ; Marek Kropiewnicki ; ostoja ; radio ; rumcajs ; stanislaw ; wsl Sent: Thursday, October 23, 2008 11:17 PM Subject: sursum corda proszę o zajrzenie na stronę www.lazarz.pl- potem z lewej infoaktualnosći i do góry wiadomości na tej stronie odkryłam dziś bardzo niepochlebne komentarze związane z tematami,które poruszamy w naszej księgarni SURSUM CORDA w czasie spotkań z europosłem Panem Witoldem Tomczakiem i Andrzejem Gwiazdą pisane przez młodzieńca z tego portalu, proszę o ew.opinie i komentarze oraz sugestie czy powinniśmy się godzić na takie odwiedziny w przyszłości komentarze te zostały zamieszczone bez naszej wiedzy i zgody ew.proszę o komentarze na tamtej stronie o ile uznacie to Państwo za sensowne w planach spotkanie z Ojcem Posackim, Wandą Półtawską, Jackiem Pulikowskim,historykiem Leszkiem Żebrowskim, fizykiem Jacyną Onyszkiewiczem , z kimś od banków ,ew.proszę o pomysły i sugestie narazie nie mam konkretnych dat pozdrawiam Rita Wilowska www.sursumcorda.com.pl " ----------------------------------------------------------- Tyle od Grzegorza i pani Rity. Możecie mieć problem z dotarciem do oryginalnego miejsca publikacji tekstu, ponieważ forum radia maryja można czytać jedynie po weryfikacji przez namaszczonego admina. Spodziewajcie się zmasowanego najazdu Rydzykjugend na swoje forum. Zostaliście ostrzeżeni.
27-10-2008 13:16:23
Grzegorz Z Lublina
Tak rzeczywiście pomyliłem Geremka z Bartoszewskim, dlatego zwracam honor. Mowa o Geremku była.
27-10-2008 13:04:40
Robert
Myślę że znam katechizm KK trochę lepiej niż przeciętny katolik i może dlatego katolikiem już nie jestem (co nota bene oznacza, że nauczanie papieża tego czy innego nie muszę bezkrytycznie przyjmować). Brniemy w jałowe dyskusje światopoglądowe a nie o to chodzi i ten portal nie jest do tego miejscem odpowiednim. Ja tylko chciałbym, żeby nie wygłaszać tez motywowanych religijnie sprzecznych z realiami naukowymi (jak te bzdury o homoseksualistach) i obrażać pamięci osób zasłuzonych dla tego kraju, którzy juz sami bronić się nie mogą, choć oczywiście bronią ich własne dokonania. Pozdrawiam!
27-10-2008 12:54:04
Robert
Ale my o Geremku mówiliśmy i jego obrażano na spotkaniu, co ma do tego Bartoszewski??
27-10-2008 12:52:01
Grzegorz z Lublina
Przykro mi że jeszcze raz muszę przywołać źródło z Wikipedii odnośnie wykształcenia pana Bartoszewskiego (a nie Geremka), że niestety nie był nawet magistrem, proszę sprawdzić: http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adys%C5%82aw_Bartoszewski#cite_note-Bawaria-0 I tu wcale nie trzeba brnąć w dyskusję, bo to można po prostu sprawdzić. Co do tego, że wiara zwalnia z myślenia, to pytania jaka wiara, bo na pewno nie katolicka jeśli Pan dobrze zna Katechizm Kościoła Katolickiego i aktualne nauczanie Benedykta XVI i JP II. Fides et ratio panie Robercie. Czy ja oskarżam lub czy panowie prelegenci w księgarni oskarżali UE o całe zło świata, jak to Pan twierdzi?
27-10-2008 12:34:10
Robert
Panie Grzegorzu, chyba pomylił Pan Bartoszewskiego z Geremkiem. Prof. Geremek ukończył historię na UW, miał i doktorat i habilitację, zrobione w Polskiej Akademii Nauk. To fakty i nie warto brnąć dalej w polemikę. Tak się składa, że wiem i widziałem co to jest aborcja, mam medyczne wykształcenie. Nie popieram tego, ale to mój prywatny pogląd, to kwestia etyki a nie medycyny. Natomiast to co pisze pan o homoseksualizmie, nie wytrzymuje krytyki w świetle aktualnych badań naukowych, od wielu lat medycyna nie uznaje homoseksualizmu za zboczenie, dewiację ani nic nienaturalnego. Ja mam odwagę nazwać Pana poglądy homofobią. Co Pana obchodzi, co robią bądź co bądź dorośli ludzie w sferze seksu. Każdy ma prawo do szczęścia. Wielu ludzi podchodzi do takich spraw motywowana religijnie, zamiast starać się zrozumieć w czym rzecz. Oczywiście tak jest łatwiej, ale jeśli wiara ma zwalniać od myślenia bo niby daje "prawdę" to nie jest właściwe podejście. Oczywiście, niekoniecznie musi być tak w Pana przypadku, skojarzenie z Radiem Maryja wzięło się ze wspólnoty poglądów, które prezentują na jego łamach ludzie pokroju p. Tomczaka czy Łopuszańskiego z tym co Pan pisze (również to kwestia specyficznego języka którego Pan używa). Także w sprawie Unii Europejskiej, która jest oskarżana o całe zło tego świata. Ja się z tym po prostu zwyczajnie nie zgadzam.
27-10-2008 08:20:08
Grzegorz Z Lublina
Jest takie zjawisko w psychologii, które zowie się projekcją, polega ono na tym, że przypisuje się pewne cechy i pewne sądy innym ludziom, sądząc, że oni tak myślą i tak sądzą. Często to wynika z niewiedzy o drugim człowieku, pochopności, przyczyny są różne. Projekcja jako pewien mechanizm jest często krzywdząca i nieprawdziwa. I tak z tych wypowiedzi poniżej ktoś o pseudonimie "mewa" pisze że ja uważam, że internet to dzieło szatana. Czy ja coś takiego powiedziałem?! Wydaje mi się że nie! Widocznie ktoś uważa, że katolicy myślą że wszelkie nowinki techniczne i w tym internet to dzieło złego ducha. Cóż, nie jest tak. Internet to z tego co wiem dzieło człowieka, kóre jako narzędzie może być wykorzystane w różny sposób Pozdrawiam
27-10-2008 07:55:13
Grzegorz z Lublina
A jeszcze co do wykształcenie Bartoszewskiego to proszę sprawdzić w Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adys%C5%82aw_Bartoszewski#cite_note-Bawaria-0 W sensie ścisłym nie miał nawet magisterium zdanego. Nie ujmując mu niczego.
27-10-2008 07:39:45
Grzegorz z Lublina
Panie Robercie, tak, Polska to wolny kraj w którym wszyscy są równi a niektórzy równiejsi, ja o Radiu Maryja ani razu nie wspomniałem, a Pan jakimś dziwnym trafem ( a może nie dziwnym) mnie z tym Radiem skojarzył. Jeśli wyraziłem się niejasno to powtórze, że Unia Europejska Tworzy prawa które są sprzeczne z obiektywnym dobrem człowieka, nie jest ważne czy swoje dziecko nienarodzone zabija katolik, czy ateista, liberał, czy komunista, dokonuje się potworna zbrodnia na niewinnym człowieku i to się nazywa prawem do wolności i .... o takie "prawo" do mordu na dzieciach nienarodzonych walczy Unia Europejska. Widział Pan kiedyś jak przebiega "Aborcja" - zabicie dziecka poczętego, proszę zobaczyć "Niemy krzyk". Podobnie sytuacja ma się w sprawie osób chorych i starych, którzy nieproduktywni, mogą się sami lub przez rodzinę się uśmiercić. Czyżbyśmy wracali do hitlerowskich Niemiec gdzie panowała eutanazja. A co do sodomii i "praw" dla sodomitów, to nie rozumie dlaczego Pan jako, wydaje mi się Polak, choćby i nie katolik, dlaczego Pan za tym obstaje, przecież to jest zboczenie seksualne. Normalnie chłop z babą ma żyć a nie chłop z chłopem i baba z babą mówiąc kolokwialnie. Ja podobnie jak i Panowie prelegenci z księgarni, Unii Europejskiej stanowiącej takie "prawa" do mordu nienarodzonych, starych i chorych i sodomii nie chcę. I Pan też to musi uszanować! Mówi Pan że nie widział Pan wcześniej takich bzdur jakie ja napisałem, to nie jest argument, proszę o argumenty rzeczowe, odnoszące się do wypowiedzi. Oskarża mnie Pan o agresję, więc w czym się ona u mnie przejawiła, w tym może że uważam, że mord niewinnych istot ludzkich jest zbrodnią, albo, że sodomia jest zboczeniem seksualnym? Co do pana Geremka to proszę go nie nazywać, ani profesorem, gdyż nim nigdy nie był i nigdy się nie habilitował ani się nie doktoryzował, i miał mgr-a. I proszę go nie mówić "ś.P. " gdyż to przynależy tylko katolikom, a pan Geremek nim nie był. Pozdrawiam
26-10-2008 22:16:01
wierny
I oni nazywają się katolikami? A gdzie miłość do bliźniego. Jasne: gej, Żyd, Niemiec to wróg nr 1. Ostatnio Andrzej Gwiazda przeciwko Prezydentowi Lechowi Wałęsie, a teraz poseł Tomczak i Łopuszański. Jak tak dalej pójdzie, to wkrótce zaproszą Rydzyka!!
25-10-2008 21:35:35
mewa
jak ksiegarnia katolicka moze dopuszczac takie rzeczy, aby urazano nie zyjacego czlowieka. dla mnie prof.Geremek byl wielkim czlowiekiem i nalezy mu sie szacunek. czemu rydzyk tak pluje na unie, a sam chce zbudowac sobie ze srodkow unijnych geotermy. juz dawno nie slyszalam takiego zaklamania. czemu tak posel tomczak nienawidzi unii europejskiej, to po co siedzi w Brukseli? szkoda, ze nie dziala ksiegarnia sw.Wojciecha, ktora miescila sie kiedys na glogowskiej, przy sniadeckich. a przy okazji Grzegorz z Lublina, kropko i czterdziescicztery co tu w ogole robicie, skoro uwazacie, ze internet to dzielo szatana.
25-10-2008 21:15:23
MURZYN Z ŁAZARZA
europoseł Witold Tomczak i Ojciec Rydzyk Wszak to dwa bratanki i do szklanki ido pieniędzy, przy p.....l....u bez sensu monologu z "Radia Mayja". Takiego fajnego spotkania z ogromną nuta nienawiści dawno nie słyszałem. Ale nie ma co się dziwić seniorzy wszak wszystko wiedzą. Szkoda, że nie było tom największego durnia wszech czasów Giertych. O K r a ale by byłe fiesta durni. Pozdrawiam ortodoksyjnych antysemickie i ksenofobiczne starsze społeczeństwo MURZYN Z ŁAZARZA
24-10-2008 21:17:50
madzia
Zgadzam się z maxem. Księgarnia Św.Wojciecha mimo iż też jest katolicka nie zaprasza takich gości. Jakoś nie zauważyłam, aby redaktor Janusz Ludwiczak był lewicowym dziennikarzem, po za tym zajmuje się on dzielnicą Łazarz, a nie polityką. Pozdrowienia.
24-10-2008 21:02:27
REDAKCJA
Wypowiedzi antysemickie i ksenofobiczne naruszające polskie prawo oraz obrażające konkretne osoby będą kasowane.
24-10-2008 20:50:10
antymoher
No trochę przesadziłeś kolego.. porównanie do Hitlera i Stalina to chamstwo i tyle. Nie warto nawet polemizować. Od kiedy to dziennikarz ma firmować każdą brednię głoszoną przez ludzi, choćby nawet w imię Boga, Honoru czy Ojczyzny... Komentarz odcinający się od takich poglądów jest jak najbardziej na miejscu. Co znaczy 'lewicowe proweniencje' - przecież nie każdy podzielający moherowy światopogląd to lewica, zresztą bycie lewicowym obelgą nie jest. I to tyle, jeśli się nie podoba to zapraszam do bardziej "obiektywnych mediów" - Nasz Dziennik i Radio Maryja są najlepszym przykładem jak nie należy uprawiać dziennikarstwa.
24-10-2008 20:29:23
czterdzieścicztery
Pierwsza myśl po przeczytaniu artykułu p. Ludwiczaka to pytanie: jakie jest to jego dziennikarstwo?. Zamieszczanie własnych komentarzy zaprzecza podstawowej zasadzie obiektywnej relacji dziennikarskiej. Dalej - rodzaj komentarza i styl świadczy o lewicowych proweniencjach dziennikarza . Poza tym, to zadziwiające, że europoseł prof. B. Geremek tak zajadle bronił Unii Europejskiej sam zasiadając w Brukseli. Sympatyków dzieła i życia prof. Geremka, odsyłam do pouczającej lektury jego książki: Litość i szubienica: dzieje nędzy i miłosierdzia (Czytelnik 1989) , która jest "solą w oku" mediewistów, kreując paskudny jakoby obraz średniowiecza i na ostatnich kartach jasną, świetlaną / czytaj: masońską / przyszłość jaka ma nastąpić w wiekach póżniejszych /czytaj dziś/. Co do pamięci i szacunku dla zmarłych: Hitler i Stalin też tragicznie zginęli i nie wolno ich dzieła krytykować, i obrazać ich pamięci /o czym wszyscy chrześcjanie powinni pamiętać/
24-10-2008 20:18:10
antymoher
Antysemityzm jest grzechem.. a powtarzanie tego typu bredni szkalujących zmarłego to obrzydliwość - jeśli to jest katolicka moralność to dziękuję bardzo. Natomiast co do Rydzyka.. to, że rząd pisowski coś mu obiecał nie dziwi.. to, że po wyborach przestano wspierać oszołoma to tylko oznaka normalności. Gdyby zakonnik wszedł w spółkę z miastem i zechciał zrobić coś dobrego dla mieszkańców Torunia (aquapark albo ogrzewanie miejskie) a nie tylko dla siebie i swojej "szkoły", to i pieniądze z Unii by się znalazły i poparcie społeczne. A tak to ma, na co zasłużył. Rząd nie może wspierać finansowo inicjatyw kościelnych, to nie państwo wyznaniowe. I czas, żeby wszyscy ci dziwacy, którym się marzy powrót do średniowiecza, intronizacje, koronacje, zawierzenia i tym podobne głupoty firmowane przez władze państwowe zrozumieli, że żyjemy w XXI wieku. A portal dzielnicowy nie jest miejscem dla siania propagandy - macie swoje media, tam się wyżywajcie, skoro musicie. I tam będą was czytać myślący podobnie i może nawet pochwalą.
24-10-2008 18:32:31
kropka
a teraz na temat Ojca Tadeusza i geotermii nie wiem czy wiecie ,ze w każdej branży naszej gospodarki musimy wpłacać pieniądze do budzetu Uni a póżniej składać wnioski by otrzymać je choćby w jakimś procencie z powrotem . Na ogół się to nie udaje. Gdy pieniędzy nie odzyskujemy dla nas wpadają do wspólnej kasy i tam przodujące kraje Unii /Niemcy,Francja/ mogą wykorzystać je na własne potrzeby. Geotermia jest sposobem na to byśmy nie byli uzależnieni od drogiej energii kupowanej za grube pieniądze od firm zagranicznych. Polska ma tanie żródła podziemne wody geotermalnej. Prof.Sokołowski z Uczelni Śląskiej opracował wraz z in.profesorami dokumentacje na wykorzystanie tych żródeł w Polsce. Przykladowo w Zakopanem kilka dzielnic jest ogrzewanych tylko geotermią. Mają za darmo ogrzewanie, prąd i wodę + bonus w postaci basenów z ciepłą wodą /również zimą można się kąpac na wolnym powietrzu- byłam i próbowałam-luksus/ Kraje Unii nie są zainteresowane byśmy uniezależnili się od nich stąd utrudniają. Złoża są w kilku miejscach w Polsce- /pod Poznaniem też/ m.in. Toruń ma takie możliwości.Dlatego prof.Sokołowski nakłaniał Ojca Tadeusza do podjęcia tego przedsięwzięcia po to by wszystkim Polakom pokazać jakie skarby mamy , o czym nie wiemy. Z wiadomych względów nie informuje się o tym nas abyśmy coraz więcej płacili/ patrz kolejne podwyżki gazu i prądu/ ten rząd sprzyja zakusom Unii a więc trzyma ich interes nie nasz/ patrz: wywiad z Geremkiem. o.Tadeusz wystąpił więc o dotacje do Unii na to przedsięwzięcie, jako ze Polska ma obowiązek wydać ok 7% na geotermię. Miał potrzebne dokumentacje zatwierdzone przez Ministerstwo Ochrony Srodowiska oraz przyznane pieniądze. Po rozpoczęciu robót umowy zerwano. Celem było wpuszczenie Go w koszty oraz napuszczenie społeczeństwa na "Rydzyka" któremu znów się czegoś tam zachciało. Po pewnym załamaniu Ojciec Tadeusz postanowił jednak doprowadzić do przeprowadzenia tej inwestycji. Stąd pozostało mu prosić ludzi o pomoc w zebraniu potrzebnych do tego pieniędzy, które mu odebrano . Nie pozwala mu się na to mimo, ze jest ta nasz interes, nasz Polaków. Jeśli uda się to zrobić ,ludziom oczy się otworza na to i wszyscy będą chcieli się ogrzewać geotermią a wtedy unijne pomysły na ogołocenie nas z pieniędzy padną. Jeśli nadal nie wierzycie że to jest prawda, macie szanse posłuchać i porozmawiać bezpośrednio z profesorem Kozłowskim JUTRO O 10 na Fredry w kościele sw.Zbawiciela. Poczujcie że jesteście Polakami. W Europie byliśmy zawsze ale nie dajmy się wykiwać. Otwórzcie własne oczy i własne uszy. Myślcie samodzielnie, nie powtarzajcie opinii innych ludzi, zbudujcie własne. Odsyłam do ksiązki napisanej przez fachowców od geotermii - inżynierów, żadnych oszołomów- POLSKA XXI wieku -autorami są prof.Skołowski, prof.Kozlowski i prof.Zimny
24-10-2008 13:15:42
filip
Czemu oni są tak zakłamani? Tomczak sam gardzi Unią, a jednak euro dostaje. Rydzyk też pluje na Unię, a sam chciał dotację unijną na geotermy.
24-10-2008 12:08:05
max
Jakoś nie słyszałem, aby Księgarnia Św.Wojciecha zapraszała polityków, zwłaszcza z ramienia Radia Maryja i LPR. Na szczęście są rozsądne media katolickie jak Radio Emaus czy Przewodnik Katolicki. Nie wiem czy wiesz Grzegorze z Lublina, ale nie ma pederastów, tylko homoseksualiści. I zgadzam się z Robertem - prof. Geremkowi należy się szacunek i nie należy atakować zmarłych. Moze Grzegorze z Lublina Radio Maryja już całkowicie wyprało mózg, ale Bronisław Geremek miał tytuł profesora.
24-10-2008 10:32:03
Robert
Panie Grzegorzu, Polska to wolny kraj. I każdy ma prawo wyznawać ideologię jaką chce, nawet jeśli to są tak skrajne i ciasne poglądy jak ludzi spod znaku Radia Maryja i im podobnych. Macie swój świat i swoje wartości lecz nie każdy musi się z nimi zgadzać. Dawno nie widziałem takich bzdur, jakie Pan wypisuje. Nazywanie patriotyzmem ksenofobii, nienawiści do Unii Europejskiej cnotą a homofobii ochroną wartości chrześcijańskich to obraza dla wielu ludzi, Polaków przecież jak i Pan, którzy odważyli się mieć trochę szersze perspektywy niż własny zaścianek. Po co ta agresja? A już opluwanie zmarłych po prostu nie przystoi, zwłaszcza osobie uważającej się za katolika. Przy okazji, ś.p. B. Geremek miał zarówno tytuł profesora nadzwyczajnego PAN jak i tytuł profesora wizytującego College de France, więc używanie tytułu profesor jest jak najbardziej uzasadnione.
24-10-2008 08:16:30
Grzegorz z Lublina
Dodam jeszcze co mi wypadło w poprzedniej wypowiedzi że pan Geremek milczał na słowa krytyki wobec Polski i to niemerytorycznej krytyki, lecz ideologicznej. A był tam np. w Izraelu, by nas reprezentować czyli bronić!
24-10-2008 08:12:05
GRZEGORZ Z LUBLINA
PANIE JANUSZU LUDWICZAKU, A DLA MNIE ZADZIWIAJ¡CE JEST ŻE PAN BRONI UNII EUROPEJSKIEJ BIORAC POD UWAGę TO ŻE JESTEŚMY WASALAMII TEJŻE UNII ZEPCHNIęCI JUŻ NIE DO DRUGO, CZY TRZECIOPLANOWEJ POZYCJI, ALE NIKT TAK NAPRAWDę SIę TAM Z NAMI NIE LICZY. ANI NIEMCY, ANI FRANCJA, ANI WIELKA BRYTANIA, NIKT. WPŁACAMY OGROMNE KONTRYBUCJE JAKO PAńSTWO CZŁONKOWSKIE Z NASZYCH PODATKÓW (Z MOICH I PANA TEŻ) A POTEM KTOŚ M¡DRY W TV POWIE ŻE UNIA NAM "DAŁA". ALE WIE PAN CO, SPRAWY EKONOMICZNE S¡ NA 2 PLANIE CHOć S¡ WAŻNE, WTOLD TOMCZAK JESLI KRYTYKUJE UNIE EUROPEJSK¡ TO ZA TO ŻE STANOWI PRAWA I ZMUSZA DO STANOWIENIA PRAW DO ZABIJANIA DZIECI NIENARODZONYCH - MORDUJE SIę I DZIŚ NIEWINI¡TKA W ŁONACH MATEK, ZA MORDOWANIE STARCÓW I CHORYCH PRZEZ TZW, EUTANAZJę, OBROńCÓW NORMALNEGO MAŁŻEńSTWA(KOBIETA+MęŻCZYZNA) W TEJ BRONIONEJ PRZEZ pANA UNII NAZYWA SIę HOMOFOBAMI, A NA PIEDESTAŁ WYSTAWIA "WIELKICH" PEDERASTÓW, CHCE SIę ZALEGALIZOWAć SODOMIę. a CO DO pANA GEREMKA TO WOLNO NAM OCENIAć JEGO DZIAŁANIE, TEN pAN BęD¡C NASZYM PRZEDSTAWICIELEM ZA GRANICAMI KRAJU, NA SŁOWA WŁAŚNIE ZAJADŁEJ I BEZPODSTAWNEJ KRYTYKI - MILCZAŁ A JAK PAN WIE, MILCZENIE JEST ZGOD¡ . kRYTYKOWAć WOLNO KATOLIKOWI JEŚLI PAN TEGO NIE WIE!KRYTYKOWAć MERYTORYCZNIE WOLNO, TO JEST NASZE PRAWO I OBOWI¡ZEK. A NA KONIEC TO PAN GEREMEK NIE BYŁ PROFESOREM, WIęC PROSZę GO TAK NIE NAZYWAć. POZDRAWIAM.
23-10-2008 22:03:16
kropka
zapewniam was ze znam go bliżej i nie pieniądze były dla niego motywacją do znalezienia się w parlamencie europejskim. stara się tam walczyć o dobro nas wszystkich a najgorsze jest to ze powtarzacie slogany nie dochodząc samemu do źródeł by wyrobić sobie swoje własne zdanie.Patrzcie co się dzieje i wyciągajcie mądre wnioski- podwyżki prądu, gazu teraz prywatyzacja szpitali /=później sprzedaż w obce ręce/ za chwilę euro, które niesie ze sobą 40% zwyżki cen na wszystko - patrzcie swoimi oczami a nie TV i gazet, którymi rządzi obcy kapitał, Tomczak nie jest za tym stąd szarga się mu opinię a wy to wzmacniacie
20-10-2008 22:48:07
dark
W euro. Której to waluty, jak sądzę, szczerze nienawidzi, więc pewnie szybko wydaje, bo go parzy.....
20-10-2008 15:51:16
max
A Pan Witold Tomczak dostaję pensję w złotówkach czy euro? Sądze, że to drugie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: