Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Konsultacje w sprawie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Konsultacje w sprawie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Parku Kasprowicza
18-01-2014 17:16   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek, 20 stycznia o godz. 17:00 w Zespole Szkół Gimnazjalno-Licealnych odbędzie się I etap konsultacji społecznych dotyczących projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Park Kasprowicza".

Spotkanie z zespołem projektowym Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, którego celem będzie omówienie uwarunkowań i założeń do projektu planu oraz zebranie sugestii dotyczących obszaru odbędzie się w poniedziałek, 20 stycznia o godz. 17:00 w Zespole Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy ul. Wyspiańskiego 27 (narożnik ul. Jarochowskiego).

20 grudnia Rada Miasta Poznania podjęła uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów pomiędzy ulicami Jarochowskiego, Chociszewskiego, Reymonta i Wyspiańskiego.

W czerwcu zeszłego roku Rada Osiedla Św. Łazarz złożyła wniosek o przystąpienie do sporządzenia planu miejscowego dla Parku Kasprowicza. Nowy właściciel terenu dawnego stadionu Energetyka planuje postawić w tym miejscu pięć 16-kondygnacyjnych wieżowców mieszkalno-usługowych.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego ma obejmować obszar pomiędzy ulicami Jarochowskiego, Chociszewskiego, Reymonta i Wyspiańskiego.


R E K L A M A

Komentarze (2)

20-01-2014 11:36:29
Łukasz Prymas
Tak jak Pan napisał, mpzp musi być zgodny z obowiązującym Studium. Tak więc MPU projektując plan nie może sobie "wymyślić" wieżowców w planie, tylko musi zachować dotychczasową funkcję i tak plan jest projektowany, czyli teren rekreacji i zieleni. A jeśli Radni miejscy zmienią Studium? Wtedy prace nad mpzp będą musiały pójść w tamtym kierunku. Zobaczymy co z tego wyniknie.
12-01-2014 15:41:36
mar
Obowiązujące Studium nie dopuszcza zabudowy w tym rejonie a nowe które to ma zamiar wprowadzić jeszcze nie jest uchwalone. Do czasu uchwalenia zmiany studium MPU nie powinno się bawić w plan niezgodny z obowiązującym studium. Praca ma na celu umożliwienie uchwalenie planu zaraz po wejściu w życie zmian w studium a co będzie gdy Radni nie zgodzą się na proponowane zmiany?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

cze

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: