Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remont dla remontu? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remont dla remontu?
19-10-2008 15:43   Janusz Ludwiczak
W ubiegłym roku Parafia Matki Boskiej Bolesnej przeprowadziła generalny remont ogrodzenia i murku od strony ulicy Stablewskiego. Jednak po roku od zakończenia prac odpadają elementy murka, dzielącego pas zieleni od chodnika okalającego świątynię.

Od marca do końca sierpnia Parafia Matki Boskiej Bolesnej pod nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków przeprowadziła remont ogrodzenia od strony ulic Głogowskiej i Stablewskiego. Między innymi uzupełniono brakujące elementy ceglanego ogrodzenia i odnowiono murek ogradzający pas zieleni.

Rok po przeprowadzeniu remontu odpadają płyty zwieńczające murek oddzielający chodnik od pasa zieleni, który rozgranicza teren kościoła od ulicy Stablewskiego.
Czyżby wynajęta firma nieprofesjonalnie przeprowadziła remont? A może użyto materiałów niskiej jakości. Niestety naszej redakcji nie udało się dowiedzieć ile kosztował remont ogrodzenia. Parafia, mimo iż oficjalnie przeznacza dochody z "tacy" zebranej w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na remont kościoła, nie ujawnia chociażby za pośrednictwem parafialnej gazetki kosztu poszczególnych inwestycji.


Komentarze (3)

13-12-2008 21:47:26
radna_ewa
Teren należy do Zarządu Dróg. Sprawę wspomnianego murka przy kościele od strony ul. Stablewskiego zgłosiłam oficjalnie do ZDM. Po 15 grudnia powinnam otrzymać oficjalną odpowiedź w przedmiotowej sprawie. Na pewno informację tą przekażę na łazarskim portalu.
28-10-2008 21:46:28
REDAKCJA
Problem zostanie zbadany dokładnie i oczywiście poinformujemy Czytelników kto jest właścicielem terenu i na kim spoczywa odpowiedzialność za remont. Według informacji redakcji murek był remontowany przy okazji remontu ogrodzenia przez Parafię Matki Boskiej Bolesnej i stąd przypuszczenie, że odpowiada za niego parafia. Także nam zależy na dokładnym wyjaśnieniu tej sprawy i oczywiście usunięciu problemu.
28-10-2008 20:38:55
J.B.
Panie Ludwiczak, to naprawdę wstyd kłamać lub nie sprawdzić faktów. Murek na ul. Stablewskiego nie należy do parafii MBB lecz do Zarządu Dróg Miejskich i znajduje się w pasie drogowym. Nigdy nie był remontowany przez parafię. Z własnej inicjatywy parafia zasiała tylko trawę i ją pielęgnuje. Nieprawdziwe informacje należy sprostować.
Aktualności
Niezapominajka
19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: