Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kolektyw "Kąpielisko" chce przekształcić pływalnię w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kolektyw "Kąpielisko" chce przekształcić pływalnię w Parku Kasprowicza
07-01-2014 13:42   Janusz Ludwiczak
Kolektyw "Kąpielisko" zaprasza w czwartek mieszkańców Łazarza na otwarte spotkanie, podczas którego omawiane będą pomysły na przekształcenie przestrzeni nieczynnego kąpieliska w Parku Kasprowicza w miejsce przyjazne dla lokalnej społeczności.

Kolektyw "Kąpielisko" jest to grupa osób, które działały przy festiwalu Malta, zorganizowaliśmy Ogrody Łazarz, Jeżyce, Wilda, Śródka i Centrum. Chcemy zrobić coś razem w miejscu, w którym żyjemy. Jest nas ponad 25 osób - wśród których są m.in. architekt krajobrazu i pracownik biura konserwatora zabytków. Chcemy zaktywizować mieszkańców, dać im miejsce do działania, przestrzeń by spotkali się również poza własnymi domami. Chcemy stworzyć miejsce zarówno dla dzieci, młodzieży jak i osób starszych. Proponujemy stworzyć miejsce spotkań, warsztatów, zajęć z rękodzieła a także inkubator spotkań kulturalnych, w którym powstałoby miejsce na galerię sztuki dla młodych artystów. Chcemy ożywić miejsce, które jest zamknięte i niedostępne - tłumaczy Aleksandra Dolczewska z Kolektywu Kąpielisko.

W czwartek o godz. 19:00 w Klubie Osiedlowym "Krąg" przy ul. Dmowskiego 37 (sala na parterze) odbędzie się spotkanie otwarte, podczas którego omawiane mają być pomysły na przekształcenie przestrzeni nieczynnej pływalni letniej w Parku Kasprowicza.

Będzie to pierwsze spotkanie otwarte, na które zapraszamy wszystkich mieszkańców. Chcemy zweryfikować nasze pomysły na przekształcenie przestrzeni kąpieliska w Parku Kasprowicza w miejsce przyjazne dla lokalnej społeczności, z pomysłami i wizjami Łazarzan. Przedstawimy nasze propozycje działań, by skonfrontować je z potrzebami mieszkańców - objaśnia Karolina Lewczuk, Kolektyw Kąpielisko.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje"PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

10

maj

21:00
Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: