Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Biskup Grzegorz Balcerek podzielił się opłatkiem z neokatechumenami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Biskup Grzegorz Balcerek podzielił się opłatkiem z neokatechumenami
06-01-2014 23:56   Janusz Ludwiczak
Ks. biskup Grzegorz Balcerek przewodniczył w niedzielę mszy św., w której uczestniczyły osoby przygotowane do przyjęcia sakramentów świętych w Archidiecezjalnym Ośrodku Katechumenalnym działającym w Parafii Matki Boskiej Bolesnej. Po nabożeństwie biskup Grzegorz Balcerek spotkał się z neokatechumenami i podzielił się z nimi opłatkiem.

"Tajemnica Betlejem nadaje sens nawet trudnej rzeczywistości. Dla wielu wszystko jest dziś względne, dyskusyjne, żyją ulotną chwilą. Taki człowiek jest jak Herod, zagraża życiu otwartości i wytrwałości w trudzie poszukiwania Boga i pokornej wiary, która pozwoliła klęknąć i przyjąć łaskę sakramentu chrztu" - mówił w trakcie homilii ks. biskup Grzegorz Balcerek.

Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny w Parafii Matki Boskiej Bolesnej rozpoczął działalność w listopadzie 2004 roku. Przygotowuje osoby dorosłe nie ochrzczone do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego, tj. Chrztu, Bierzmowania i Komunii św. Dyrektorem Ośrodka jest ks. prałat Eugeniusz Antkowiak, proboszcz parafii. Przez prawie 10 lat istnienia Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny przygotował 164 osoby do przyjęcia sakramentów świętych. Obecnie przygotowywana jest dziesiąta grupa dorosłych katechumenów. W Wielki Czwartek neokatechumeni przyjmą w kościele Matki Boskiej Bolesnej Pierwszą Komunię Świętą.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: