Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rowerowy rajd radiosłuchaczy {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rowerowy rajd radiosłuchaczy {WIDEO}
19-10-2008 14:32   Janusz Ludwiczak
W niedzielny ranek grupa około 300 osób wyruszyło z pod siedziby Radia Merkurego w rajdzie rowerowym z Łazarza nad Jezioro Chomęcickie.

W niedzielę, kwadrans po godz. 10 grupa około 300 słuchaczy, pracowników i cyklistów wyruszyła z siedziby regionalnej rozgłośni Polskiego Radia w wyprawę rowerową przez Poznań, Luboń, Puszczykowo, szlakami Wielkopolskiego Parku Narodowego nad Jezioro Chomęcickie.

Po raz kolejny odbył się, tym razem X Jubileuszowy Rajd Rowerowy Radia Merkury. Podczas dziesiątej edycji rowerowej wyprawy liczba uczestników powiększyła się aż trzykrotnie. W pierwszym rajdzie uczestniczyło ponad 100 osób.

Pierwszą wycieczkę na jednośladach Radio Merkury zorganizowało latem 2005 roku. Wtedy 130 osób pokonało dystans 20 kilometrów. W grupie oprócz słuchaczy radia byli tez niewidomi na tandemach z przewodnikami. Kolejne rajdy dotarły do Lubonia, Stęszewka, Złotkowa, Puszczy Zielonki czy Kórnika i Biedruska.

X Jubileuszowy Rajd Rowerowy Radia Merkury liczy 65 kilometrów – 45 km w kierunku Wielkopolskiego Parku Narodowego i 20 km w drodze powrotnej.
Na wszystkich uczestników po pięciogodzinnym maratonie organizatorzy przygotowali ciepły posiłek oraz śpiew przy ognisku.

Rowerzyści nie mogli by wyjechać na ulice miasta, gdyby nie pomoc policji i służb nadzoru ruchu MPK. Rajd wyruszył z Radia Merkury ulicami Berwińskiego i Głogowską, a dalej Dolną Wildą w kierunku Lubonia dotarł nad Jezioro Chomęcickie.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ WIDEO

Komentarze (1)

20-10-2008 12:56:47
madzia
Podziwiam uczestników, że mimo też zimnej, deszczowej i jesiennej aury chciało im się jechać na rowerze.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: