Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nowe studium przewiduje bloki w miejscu ogródków przy Potockiej i tunel łączący Łazarz z Wildą - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nowe studium przewiduje bloki w miejscu ogródków przy Potockiej i tunel łączący Łazarz z Wildą
03-01-2014 00:34   Janusz Ludwiczak
Funkcje mieszkaniowo-usługowe w miejscu ogródków działkowych przy ul. Potockiej, zabudowa terenów wzdłuż ul. Reymonta, tunel pod torami kolejowymi, który połączy ulicę Kanałową z Wildą, a także trasa tramwajowa w ulicy Arciszewskiego i Grochowskiej - to przewiduje projekt zmian studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Poznania.

W czwartek w Urzędzie Miasta odbyło się posiedzenie Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. ochrony środowiska z przedstawicielami Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, które było poświęcone prezentacji projektu zmian studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Poznania.

Studium przestrzenne jest jednym z najważniejszych dla rozwoju miasta dokumentów strategicznych, bywa nazywane jego konstytucją przestrzenną, bo zawiera bardzo bogaty pakiet decyzji wyznaczających przeznaczenie poszczególnych fragmentów obszaru miasta. Porzednia zmiana studium (finał w 2007 r. do 18 stycznia 2008), przeprowadzona pod potrzeby komercyjnego budownictwa mieszkaniowego, deweloperskiego, głównie na peryferiach, kosztem zaniedbania i degradacji śródmieścia, wywołała wielki społeczny sprzeciw. W jego wyniku powstał m.in. ruch Porozumienie Społeczne My-Poznaniacy, ukonstytuowany w listopadzie 2007 r. - wskazuje Lech Mergler ze Stowarzyszenia Prawo do Miasta.

Nowe studium przewiduje m.in. zabudowę mieszkaniową na terenach wzdłuż ul. Reymonta, tuż przy samym Parku Kasprowicza, a także likwidację ogródków działkowych w obrębie ulic Dmowskiego, Potockiej, Kolejowej i Hetmańskiej z przeznaczeniem na tereny mieszkaniowo-usługowe.

Chcemy, aby Park Kasprowicza był terenem przeznaczonym na sport, rekreację i wypoczynek, a nie na wieżowce, czy bloki mieszkaniowe oraz aby teren ROD im Marii Curie Skłodowskiej był terenem zielonym, a nie przeznaczonym pod budownictwo mieszkaniowe i usługi - przekonuje Lidia Dudziak, Radna Miasta Poznania.

W czwartek, 9 stycznia o godz. 17:00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta Poznania przy Placu Kolegiackim 17 odbędzie się dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie studium rozwiązaniami. Uwagi do projektu będzie można składać do 14 lutego. Cały dokument znajduje się na stronach internetowych Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.


Komentarze (6)

07-01-2014 20:26:19
Adrian
Połączenie Kanałowej z Wildą było również w poprzednim studium z 2008 rokui do dziś go nie ma więc może nie prędko powstać. Można zobaczyć to na załączniku graficznym na http://www.mpu.pl/studium2008/index.php?studium=170
05-01-2014 00:39:40
JS
@ee ma być tunel pod torami na przedłużeniu Kanałowej. Wydaje mi się, ze Janusz kiedyś o tym pisał.
04-01-2014 01:29:43
w
Czy deweloperzy zrobili to studium sami, czy pomagał im ktoś Miejskiej Pracowni?
04-01-2014 01:17:39
ee
Czy ktoś moze mi wytłumaczyć jak miałoby wyglądać konkretnie połączenie ul. Kanałowej z Wildą?
03-01-2014 09:55:35
REDAKCJA
Zapomniałem. Link do dokumentu już jest. Pozdrawiam.
03-01-2014 08:05:49
Adam
przydałby się link do pełnego dokumentu
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

lut

do 23-02-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
Targi wnętrz

01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: