Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sylwester na Małeckiego: w policjantów rzucono butelkami i petardami. Zatrzymano 2 osoby - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Sylwester na Małeckiego: w policjantów rzucono butelkami i petardami. Zatrzymano 2 osoby
01-01-2014 23:48   Janusz Ludwiczak
Policja zatrzymała w sylwestrową noc dwie osoby. W stronę policjantów poleciały butelki i petardy. Do słynnego "ogniska" na ulicy Małeckiego i w okolicach jednak nie doszło.

W obawie przed "hucznym" sylwestrem już o godz. 10 wprowadzono na ulicy Małeckiego, na odcinku od Rynku Łazarskiego do ul. Strusia zakaz zatrzymywania się i parkowania. We wtorek odholowano kilka samochodów. Kierowcy, którzy nie zaparkowali swoich aut w innym miejscu dostaną 100 złotowy mandat i 1 punkt karny, a także poniosą koszty odholowania pojazdu.

Zmiany miały związek z hucznymi sylwestrami, jakie odbywały się na ulicy Małeckiego i na wokół skweru przy zbiegu ulic Granicznej i Łukaszewicza. W 2010 roku grupa młodzieży postanowiła urozmaicić sobie powitanie nowego roku podpalając meble na środku ulicy Małeckiego, w pobliżu Granicznej i Łukaszewicza i urządzając w ten sposób ognisko. Na miejscu pojawiły się dwie jednostki straży pożarnej, jednak chuligani próbowali pobić strażaków i nie dopuścić do ugaszenia pożaru. Potrzebna była interwencja policji. Funkcjonariusze pojawili się z tarczami i pałkami. Zarówno w stronę strażaków, jak i policjantów poleciały m.in. butelki.

Natomiast rok temu policja zatrzymała trzy osoby. Jeden z mężczyzn rzucił w stronę policjantów petardą. Dwie pozostałe osoby zostały zatrzymane za znieważenie funkcjonariuszy i naruszenie nietykalności cielesnej. Sporo patroli policji czuwało nad bezpieczeństwem mieszkańców w sylwestrową noc, szczególnie w obawie przed powtórką hucznego sylwestra z 2010 roku, kiedy to grupa młodzieży postanowiła urozmaicić sobie powitanie nowego roku podpalając meble na środku ulicy Małeckiego. Tuż po północy, 1 stycznia na ul. Kanałowej podpalono meble, jednak straż pożarna błyskawicznie ugasiła pożar.

W tym roku znów było niespokojnie. Na ulicy Małeckiego i na Rynku Łazarskim pojawiło się ponad 10 radiowozów i policjanci uzbrojeni w tarcze i broń gładkolufową. W stronę policjantów poleciały petardy i butelki. Zatrzymano dwie osoby.

Jak powiedział w Radiu Merkury jeden z mieszkańców - "tradycja" ogniska związana jest z pracownikiem drukarni, który pod koniec roku palił stare kalendarze. Z czasem mieszkańcy zaczęli dorzucać stare tapczany, meble, a nawet drzwi i opony. Ogień sięgał nawet drugiego piętra.


Komentarze (3)

06-01-2014 23:28:17
JS
@Piotr Poznań Prowokuje, bo powinna od razu wpieprz menelom spuścić. Za to Ty prowokujesz nieznajomością języka polskiego :)
06-01-2014 22:56:20
Piotr Poznań
Po ty co widać na zdjęciach to raczej Policja prowokuję zresztą jak zawsze dziwię się że jakiś radiowóz nie spłoną
02-01-2014 07:24:48
Negatyw
Od dawna powinni zakazać używania petard. Takie pokazy powinny wykonywać jedynie specjalistyczne firmy na pokazach poza miastem lub na dużej otwartej przestrzeni. W blokowiskach to tylko przeszkadza spać maluchom i (jak widać) powoduje zagrożenie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

do 26-05-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Grill Show

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

18:00
Przystanek Pireus ul. Głogowska 35
"Okno na świat" - Turcja
- informacje na temat tradycyjnej tureckiej muzyki i innych form sztuki
wstęp wolny

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: