Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Czternastu strażaków gasiło pożar sołtysówki w sylwestrową noc - było to podpalenie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Czternastu strażaków gasiło pożar sołtysówki w sylwestrową noc - było to podpalenie
01-01-2014 22:58   Janusz Ludwiczak
Dwie godziny strażacy gasili pożar Sołtysówki, który wybuchł kwadrans przed godz. 2 pierwszego dnia 2014 roku. W akcji gaśniczej uczestniczyły cztery jednostki. Najprawdopodobniej było to podpalenie.

Kwadrans przed godz. 2 wybuchł pożar w budynku przy ul. Głogowskiej 37. Przez dwie godziny kłęby dymu unosiły się nad ulicą Głogowską.

Zgłoszenie o pożarze otrzymaliśmy o godz. 1:45. Spaleniu uległo 25 m kw. powierzchni, paliły się śmieci. Zniszczeniu uległy konstrukcje boczne. W akcji gaśniczej uczestniczyły cztery jednostki, pożar gasiło 14 strażaków. Zużyliśmy 5m3 wody. Prawdopodobnie było to podpalenie. Akcja gaśnicza zakończyła się o godz. 3:49 - powiedział nam dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.


R E K L A M A

Fot: Jacek Niedzielski (2-4), Janusz Ludwiczak (1,5-22)

ZOBACZ TAKŻE: Zabezpieczają Sołtysówkę przed dalszą degradacją

ZOBACZ TAKŻE: Trzy zastępy strażaków gasiły pożar sołtysówki

ZOBACZ TAKŻE: Pożar zabytkowej willi na Głogowskiej {WIDEO}

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (5)

02-01-2014 11:30:13
De.
Raz dojdzie do takiego pożaru że pozostanie tylko dogasić resztki.
02-01-2014 10:37:39
M
czyżby "pożar inwestycyjny" ?
01-01-2014 23:28:59
A
Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego że właściciel zapewne nie chce jej remontować, bo mu się nie opłaca. W końcu będzie tak zniszczona, że nadzór budowlany nakaże rozebrać z uwagi na zagrożenie... To oczywiście domysły ale bardzo prawdopodobne, bo Sołtysówka pali się ostatnio średnio raz na 2 tygodnie, pomimo drobnych prac remontowych (zabezpieczenie dachu)... A niestety, prawo w Polsce działa w ten sposób, że nabywca może kupić zabytkowy budynek, nie dokumentując że stać go na remont i utrzymanie i później zaczyna się kombinowanie co by tu zrobić, żeby odzyskać cenny teren.
01-01-2014 23:13:37
POZnan*
Jak widać na zdjęciu nr 2 Gandalf czuwał nad Sołtysówką i nie dał jej spalić. :-) Swoją drogą komuś usilnie zależy na spaleniu tego budynku (zabytkowego) pytanie dlaczego ??? W końcu to część historii Łazarza.
01-01-2014 23:12:56
ja
A dopiero była informacja o zabezpieczeniu budynku! Jestem daleka od teorii spiskowych, ale ten dom zbyt często ma pecha..Ale słup reklamowy nie ucierpiał, prawda?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: