Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pięć lat temu odbył się ostatni bal w Adrii. Po 50 latach do historii przeszło kultowe miejsce danci - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pięć lat temu odbył się ostatni bal w Adrii. Po 50 latach do historii przeszło kultowe miejsce danci
31-12-2013 19:52   Janusz Ludwiczak
Równo pięć lat temu, 31 grudnia 2008 roku odbyła się ostatnia impreza w Adrii. Po 50 latach zakończyła się historia legendarnego i kultowego miejsca dancingów i imprez organizowanych w Poznaniu. Swoje występy i koncerty grali tutaj m.in. zespół Vox, Hanna Banaszak, Anna Jantar, Zbigniew Górny czy Bohdan Smoleń.

Bal sylwestrowy zakończył 50-letnią historię kultowej Adrii. Jak na ostatnią zabawę przystało goście bawili się przy muzyce z całego półwiecza. Nie zabrakło więc przebojów lat 50., 60., 70., 80., 90. i z czasów współczesnych. Na gości czekała kolacja, zakąski, golonka, deser i kawa. Impreza zakończyła się o godz. 3 nad ranem.

Adria, którą wyburzono trzy miesiące później, w marcu 2009 r. była legendarnym i kultowym miejscem do dancingów i imprez organizowanych w Poznaniu. Wybudowało ją w latach 1956-1958 Państwowe Przedsiębiorstwo Gastronomiczne "Syrena". W kolejnych latach zmieniali się jej właściciele i nadzór administracyjny, wśród których były przedsiębiorstwa państwowe aż do 30 kwietnia 1990 roku, kiedy to Adria trafiła do rąk Poznańskiej Spółdzielni Spożywców "Społem".

W Adrii wielokrotnie bywał były Prezydent Poznania Wojciech Szczęsny-Kaczmarek, a swoje występy i koncerty grali tutaj zespół Vox, Hanna Banaszak, Anna Jantar, Zbigniew Górny czy Bohdan Smoleń. Restauracja była popularna wśród wielu gości targowych. W czerwcu 2008 roku w specjalnie przygotowanym ogródku kibice mogli oglądać mecze w ramach Euro na specjalnie przygotowanym wielkim ekranie. Okrągły jubileusz 50-lecia restauracja Adria uczciła 31 maja 2008 r. wielkim balem jubileuszowym w klimacie lat sześćdziesiątych, podczas którego zapewniła gościom wspaniałą muzykę, apetyczne menu i wiele różnorakich atrakcji. Był także przygotowany specjalny urodzinowy tort.

W miejscu Adrii Międzynarodowe Targi Poznańskie planują wybudować nowe Centrum Tagowe, plany te pokrzyżował jednak kryzys gospodarczy. Szkoda, bo ciągle moglibyśmy chodzić na dancingi do Adrii.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: