Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pięć lat temu odbył się ostatni bal w Adrii. Po 50 latach do historii przeszło kultowe miejsce danci - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pięć lat temu odbył się ostatni bal w Adrii. Po 50 latach do historii przeszło kultowe miejsce danci
31-12-2013 19:52   Janusz Ludwiczak
Równo pięć lat temu, 31 grudnia 2008 roku odbyła się ostatnia impreza w Adrii. Po 50 latach zakończyła się historia legendarnego i kultowego miejsca dancingów i imprez organizowanych w Poznaniu. Swoje występy i koncerty grali tutaj m.in. zespół Vox, Hanna Banaszak, Anna Jantar, Zbigniew Górny czy Bohdan Smoleń.

Bal sylwestrowy zakończył 50-letnią historię kultowej Adrii. Jak na ostatnią zabawę przystało goście bawili się przy muzyce z całego półwiecza. Nie zabrakło więc przebojów lat 50., 60., 70., 80., 90. i z czasów współczesnych. Na gości czekała kolacja, zakąski, golonka, deser i kawa. Impreza zakończyła się o godz. 3 nad ranem.

Adria, którą wyburzono trzy miesiące później, w marcu 2009 r. była legendarnym i kultowym miejscem do dancingów i imprez organizowanych w Poznaniu. Wybudowało ją w latach 1956-1958 Państwowe Przedsiębiorstwo Gastronomiczne "Syrena". W kolejnych latach zmieniali się jej właściciele i nadzór administracyjny, wśród których były przedsiębiorstwa państwowe aż do 30 kwietnia 1990 roku, kiedy to Adria trafiła do rąk Poznańskiej Spółdzielni Spożywców "Społem".

W Adrii wielokrotnie bywał były Prezydent Poznania Wojciech Szczęsny-Kaczmarek, a swoje występy i koncerty grali tutaj zespół Vox, Hanna Banaszak, Anna Jantar, Zbigniew Górny czy Bohdan Smoleń. Restauracja była popularna wśród wielu gości targowych. W czerwcu 2008 roku w specjalnie przygotowanym ogródku kibice mogli oglądać mecze w ramach Euro na specjalnie przygotowanym wielkim ekranie. Okrągły jubileusz 50-lecia restauracja Adria uczciła 31 maja 2008 r. wielkim balem jubileuszowym w klimacie lat sześćdziesiątych, podczas którego zapewniła gościom wspaniałą muzykę, apetyczne menu i wiele różnorakich atrakcji. Był także przygotowany specjalny urodzinowy tort.

W miejscu Adrii Międzynarodowe Targi Poznańskie planują wybudować nowe Centrum Tagowe, plany te pokrzyżował jednak kryzys gospodarczy. Szkoda, bo ciągle moglibyśmy chodzić na dancingi do Adrii.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: