Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie huczny sylwester na Małeckiego? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie huczny sylwester na Małeckiego?
31-12-2013 19:26   Janusz Ludwiczak
W sylwestra o godz. 10:00 na ulicy Małeckiego wprowadzony został zakaz parkowania i zatrzymywania się. Odholowano kilka samochodów. Zmiany wprowadzone zostały w obawie przed hucznym sylwestrem jaki miał miejsce w 2010 roku. Trzy lata temu pewna grupka osób podpaliła meble i urządziła ognisko. Interweniowała policja i straż miejska.

Na wniosek policji obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się na ulicach Małeckiego (odcinek: Rynek Łazarski – Strusia) i Łukaszewicza (odcinek: Małeckiego – Graniczna). Zakaz parkowania będzie dotyczyć obu stron ulicy i obowiązywać od godziny 10:00 w dniu 31 stycznia 2013 roku. Przywrócenie docelowej organizacji ruchu nastąpi na wniosek policji - wyjaśnia Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich.

Zmiany mają związek z hucznymi sylwestrami, jakie odbywały się na ulicy Małeckiego i na wokół skweru przy zbiegu ulic Granicznej i Łukaszewicza. W 2010 roku grupa młodzieży postanowiła urozmaicić sobie powitanie nowego roku podpalając meble na środku ulicy Małeckiego, w pobliżu Granicznej i Łukaszewicza i urządzając w ten sposób ognisko. Na miejscu pojawiły się dwie jednostki straży pożarnej, jednak chuligani próbowali pobić strażaków i nie dopuścić do ugaszenia pożaru. Potrzebna była interwencja policji. Funkcjonariusze pojawili się z tarczami i pałkami. Zarówno w stronę strażaków, jak i policjantów poleciały m.in. butelki.

Rok temu policja zatrzymała trzy osoby. Jeden z mężczyzn rzucił w stronę policjantów petardą. Dwie pozostałe osoby zostały zatrzymane za znieważenie funkcjonariuszy i naruszenie nietykalności cielesnej. Sporo patroli policji czuwało nad bezpieczeństwem mieszkańców w sylwestrową noc, szczególnie w obawie przed powtórką hucznego sylwestra z 2010 roku, kiedy to grupa młodzieży postanowiła urozmaicić sobie powitanie nowego roku podpalając meble na środku ulicy Małeckiego. Tuż po północy, 1 stycznia na ul. Kanałowej podpalono meble, jednak straż pożarna błyskawicznie ugasiła pożar.

Na nasz wniosek zakaz parkowania i postoju wprowadził ZDM. Ma to związek z wydarzeniami przed kilku lat, gdzie dochodziło do niewłaściwych zachowań ludzi. Palone były tam meble i tapczany. Były problemy z dojazdem służb ratunkowych - chociażby straży pożarnej. W tym roku na ulicy Małeckiego i w okolicach również będą patrole policji. Chcemy, by wszystko odbyło się spokojnie i nie dochodziło do incydentów - powiedział podinsp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

We wtorek z ul. Małeckiego odholowano kilka samochodów. Kierowcy, którzy nie zaparkowali swoich aut w innym miejscu dostaną 100 złotowy mandat i 1 punkt karny, a także poniosą koszty odholowania pojazdu.

Jak powiedział w Radiu Merkury jeden z mieszkańców - "tradycja" ogniska związana jest z pracownikiem drukarni, który pod koniec roku palił stare kalendarze. Z czasem mieszkańcy zaczęli dorzucać stare tapczany, meble, a nawet drzwi i opony. Ogień sięgał nawet drugiego piętra.


Komentarze (1)

31-12-2013 22:03:45
JS
O! To wreszcie jest okazja, żeby porządnie posprzątać chodniki i jezdnię w miejscach, gdzie przez 24h na dobę stoją samochody :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

lip

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: