Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Dziewiętnastka" będzie jeździć na stałe. Tramwaje linii 11 wyjadą na tory w Trzech Króli - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Dziewiętnastka" będzie jeździć na stałe. Tramwaje linii 11 wyjadą na tory w Trzech Króli
31-12-2013 13:23   Janusz Ludwiczak
Zarząd Transportu Miejskiego podjął decyzje, że tramwaje linii nr 19 na stałe będą jeździć z Piątkowa do Dworca Zachodniego. Ponadto w Trzech Króli kursować będzie "jedenastka", mimo iż tramwaje tej linii nie jeżdżą w niedziele i święta. W styczniu dla tramwajów ma zostać otwarte przebudowane Rondo Kaponiera. Na Łazarz mają znów dojeżdżać "piątka" i "ósemka".

W środę, 11 grudnia Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił testowo dodatkową linię tramwajową nr 19.

Wprowadzenie tej linii wynika z wniosków wyciągniętych przez ZTM na podstawie monitorowania funkcjonowania układu komunikacyjnego i obserwacji dużego zainteresowania komunikacją tramwajową wśród pasażerów po otwarciu węzła "Most Teatralny". "Dziewiętnastka" ma za zadanie wzmocnić transport publiczny podczas porannego szczytu komunikacyjnego. Po wprowadzeniu dodatkowej linii numer 19 śmiało można powiedzieć, że Poznański Szybki Tramwaj podczas porannego szczytu może konkurować z metrem. Przy sześciu liniach na trasie PeSTki tramwaje kursują ze średnią częstotliwością co minutę i 20 sekund - wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Obecnie "dziewiętnastka" nie kursuje ze względu na przerwę świąteczno-noworoczną.

Z PeSTki korzysta obecnie mniej pasażerów. Sporo osób wyjechało z Poznania. Ponadto zajęć nie mają studenci w kampusie na Morasku. Linia nr 19 powróci 7 stycznia, po święcie Trzech Króli - tłumaczy Bartosz Trzebiatowski z ZTM.

"Dziewiętnastka" będzie jeździć od 7 stycznia w dni robocze w godz. od 6:30 do 9:00 z częstotliwością co 10 minut. Odjazdy ze stacji PST Dworzec Zachodni o godz. 6:11, 6:21, 6:34, 6:44, 6:52, 7:02, 7:12, 7:22, 7:32, 7:42, 7:52, 8:02, 8:12, 8;22, 8:32 i 8:42.

W Trzech Króli kursować będzie "jedenastka", mimo iż tramwaje tej linii nie jeżdżą w niedziele i święta.

Celem wzmocnienia obsługi komunikacyjnej rejonu Dworca Zachodniego (wieczorne powroty ze świątecznych wyjazdów) w godzinach od 13.00 do 21.00 uruchomiona zostanie dodatkowo linia tramwajowa nr 11 - objaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

W styczniu na Rondo Kaponiera mają powrócić tramwaje, jednak tylko w relacji północ-południe, tzn. ulicą Roosevelta od Mostu Teatralnego w kierunku Targów, a to dlatego, że prowadzona będzie przebudowa Mostu Uniwersyteckiego.

Wszystko wskazuje na to, że na Łazarz powróci "piątka" i "ósemka". Przez Rondo Kaponiera mają kursować także tramwaje linii nr 10, 11, 15 i 18. Dołem, tzn. nową trasą PeSTki do Dworca Zachodniego będą jeździć "dwunastka", "czternastka" oraz "dziewiętnastka". "Jedenastka" pojedzie z Piątkowskiej przez Sołacz, Roosevelta i Głogowską na Starołękę, zaś "osiemnastka" z Ogrodów przez Jeżyce, Roosevelta, Most Dworcowy, Rondo Rataje, trasę Kórnicką i tunelem na Franowo.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: