Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zamiast Hortexu salon dywanów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zamiast Hortexu salon dywanów
18-10-2008 13:38   Janusz Ludwiczak
Budynek przy ul.Głogowskiej 29 nie będzie już szpecił. Parę dni temu w miejscu dawnego koktajl baru Hortex otwarto salon dywanów i wykładzin sieci Topwert.

Parę lat temu został zlikwidowany dwupoziomowy koktajl bar Hortex, do którego z chęcią na kawę, lody czy słynne rożki chodzili poznaniacy. Hortex, który mieścił się blisko Dworca Zachodniego i Parku Wilsona był niebywale dobrym wypadem na niedzielny czy po podróżny podwieczorek.

Przez lata pomieszczenia po dawnym Hortexie stały puste, a na oknach wisiały nielegalnie plakaty i reklamy. W dodatku elewacja budynku była niszczona przez grafficiarzy.
Jeszcze we wrześniu wisiał neon po dawnej cukierni Hortex oraz dawne godziny otwarcia cukierni, która czynna była codziennie od 9 do 19.

Pomieszczenia przy ulicy Głogowskiej 29 cały czas stały puste do wynajęcia przez Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych. We wrześniu w końcu udało się wynająć pomieszczenia po dawnej cukierni. Po tygodniowych pracach remontowych otwarto w środę salon wykładzin i dywanów sieci Topwert.

Salon Topwert mieści się na 88 metrach kwadratowych i zupełnie nie przypomina dawnej cukierni, jednak właściciele sklepu zachowali posadzkę, drzwi i okna. Zmienił się wygląd ścian, powstały murki.

"Blaszak" po Hortexie w końcu nie będzie szpecił najbardziej reprezentacyjnej i handlowej arterii komunikacyjnej nie tylko na Łazarzu, ale i w Poznaniu. Przez lata budynek odstraszał przechodniów, gości targowych czy tez turystów zmierzających do Dworca Zachodniego.

Salon Topwert przy ulicy Głogowskiej czynny jest od poniedziałku do piątku od 9 do 19, a w soboty od 10 do 15. Dla nowych klientów czekają promocje. I tak ceny dywanów ręcznie tkanin są nawet tańsze o 20%, a magazynowych o 10%.

Chcą Państwo poinformować mieszkańców Łazarza o nowym sklepie czy aktualnych promocjach? Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu nowego serwisu "Sklepy" przesyłając e-maile na adres: sklepy@lazarz.pl


Fot: Janusz Ludwiczak

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: