Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zamiast Hortexu salon dywanów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zamiast Hortexu salon dywanów
18-10-2008 13:38   Janusz Ludwiczak
Budynek przy ul.Głogowskiej 29 nie będzie już szpecił. Parę dni temu w miejscu dawnego koktajl baru Hortex otwarto salon dywanów i wykładzin sieci Topwert.

Parę lat temu został zlikwidowany dwupoziomowy koktajl bar Hortex, do którego z chęcią na kawę, lody czy słynne rożki chodzili poznaniacy. Hortex, który mieścił się blisko Dworca Zachodniego i Parku Wilsona był niebywale dobrym wypadem na niedzielny czy po podróżny podwieczorek.

Przez lata pomieszczenia po dawnym Hortexie stały puste, a na oknach wisiały nielegalnie plakaty i reklamy. W dodatku elewacja budynku była niszczona przez grafficiarzy.
Jeszcze we wrześniu wisiał neon po dawnej cukierni Hortex oraz dawne godziny otwarcia cukierni, która czynna była codziennie od 9 do 19.

Pomieszczenia przy ulicy Głogowskiej 29 cały czas stały puste do wynajęcia przez Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych. We wrześniu w końcu udało się wynająć pomieszczenia po dawnej cukierni. Po tygodniowych pracach remontowych otwarto w środę salon wykładzin i dywanów sieci Topwert.

Salon Topwert mieści się na 88 metrach kwadratowych i zupełnie nie przypomina dawnej cukierni, jednak właściciele sklepu zachowali posadzkę, drzwi i okna. Zmienił się wygląd ścian, powstały murki.

"Blaszak" po Hortexie w końcu nie będzie szpecił najbardziej reprezentacyjnej i handlowej arterii komunikacyjnej nie tylko na Łazarzu, ale i w Poznaniu. Przez lata budynek odstraszał przechodniów, gości targowych czy tez turystów zmierzających do Dworca Zachodniego.

Salon Topwert przy ulicy Głogowskiej czynny jest od poniedziałku do piątku od 9 do 19, a w soboty od 10 do 15. Dla nowych klientów czekają promocje. I tak ceny dywanów ręcznie tkanin są nawet tańsze o 20%, a magazynowych o 10%.

Chcą Państwo poinformować mieszkańców Łazarza o nowym sklepie czy aktualnych promocjach? Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu nowego serwisu "Sklepy" przesyłając e-maile na adres: sklepy@lazarz.pl


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (2)

29-12-2010 20:24:00
piotr
wiem, że minęło już dużo czasu, ale dlaczego nie ma już hortexu ???
28-10-2008 22:40:43
Vandal
Szkoda starego dobrego Hortexu podobnie jak Kaminskiego. Dobrze, ze przynajmniej zniknal dotychczasowy balagan. Panta rei... Przy okazji gratulacje dla autorow portalu za calkiem czeste aktualizacje i odwage w prezentowaniu niezaleznych pogladow. Milo czasami poczytac co sie dzieje w swoim fyrtlu sprzed lat.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 26-09-2021
Park Wilsona
Poznań Wood Festival - festiwal rzeźby
W programie: - warsztaty malowania w drewnie
- warsztaty rzeźby w glinie>br> - licytacje drewnianych rzeźb
- konkurs główny

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert Dominiki Dobrosielskiej "Moje serce to jest muzyk"
(w przypadku deszczu koncert odbędzie się w sali domu kultury Klub "Krąg")

26

wrz

Koszary Kultury ul. Matejki 62
Babi Targ
w godz. 12:00-15:00

27

wrz

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: